Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 évesen terhes vagyok. Mit...

16 évesen terhes vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
16 vagyok és teherbe estem....pedig azt hittem hogy vigyáztam..... Mit csináljak?? Abortuszt nem szeretnék de anyám meg fog ölni ha megtudja..... :(

2017. máj. 12. 22:12
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
70%

"azthittem hogy vigyàztam"-ez jó, ezt még nem hallottam de nagyon jót röhögtem :D

Vetesd el még most sos, ne csesszél ki egy ártatlan gyerekkel.

2017. máj. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
72%
Ezt sajnos csak te tudhatod, hogy elveteted vagy sem, de jobb időben eldönteni, átgondolni mindent, fel tudod e nevelni, van e akire számíthatsz, mielőtt még a gyerek sorsa megpecsételődne, mondjuk én az abortusz ellen vagyok, de mindenki maga tudja mit csinál, és a baba apja tudja már?
2017. máj. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
34%
Kedves Kérdező! Gratulálok :) Anyuka leszel :) Ne aggódj édesanyád meg fog érteni és biztosan segít majd mindebben. Nem Te vagy az első 16 éves kismama. Vigyázz magatokra és jó egészséget nektek :)
2017. máj. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
81%

Ezt szerintem nem idegenekkel kellene megbeszélni.. :/

Biztos vagyok benne, hogy ha elmész a nőgyógyászhoz (mert 6-8 hetes terhesen mindenképp el kell menni) akkor meg tudod kérdezni, hogy tud-e ajánlani akár házon belül szakembert akivel erről el lehetne-e beszélgetni.

Itt mindenki magából indul ki, de az a fontos hogy te mit akarsz..


Például az én gondolatom az, hogy ha 16 évesen terhes lennék biztosan nem tudnám teljesértékűen felnevelni a gyereket. Nem bántanám azzal, hogy se munkám, se életem, se lakásom, se bevételem, se semmim nincs amire alapozhatnám az életét, csak a nagyszülők és a párom HA egyáltalán velem marad, de ez igen ritka..... Ha nem azonnal, pár év és egyedül maradnak a fiatalon szülők. Tisztelet a kivételnek ha van..


Inkább te tedd helyre magadban:

- Fel tudnád nevelni úgy, hogy idő közben kellene megszerezned a bevételi forrásod - támogatást nem igen kapnál amiből meg lehetne élni hiszen nem vagy kereső csak diák.

- Hol és hogyan tudnátok élni?

- Lesz segítség? Például hogy le kell majd érettségizned ha akarsz bármit az életben. Gyerek mellett?

- Mi lesz később? Ovi? Iskola?

- Van benned annyi felelősségtudat, hogy innentől kezdve ne csak magadra figyelj? Bulikat és a többi dolgokat igenis fel fogja váltani a gyerek.

- Érett vagy az anyaságra?


Esetleg nézz utána, hogy hasonló korban szült fiatalok, hogy élték ezt meg. Sajnos nekem 1 ilyen ismerősöm van és bizony meghurcolta az élet... Mindkettőjüket, mert a srác elhagyta őket. Élni akart ilyen fiatalon.

2017. máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
68%

Ne vetesd el csupán félelemből, ha amúgy szeretnéd megtartani. Egy életre olyan lelkifurdalásod lenne miatta, amit nagymama korodig sem hevernél ki.


Igen, biztos nagy botrány lesz, de túl fogod élni, és amikor megszülöd a gyerekedet, anyukád is meg fog enyhülni valószínűleg...


Amúgy ezért sem kellene tinikorban még lefeküdni a fiúkkal, de ez már késő bánat...

2017. máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
54%
Azt mondod, nem szeretnél abortuszt. Akkor érdemes megkeresni a segítő megoldásokat. Elég sok van és sokféle. Előbb vagy utóbb anyád is elfogadja, hogy a lánya felnőtt, sőt remélhetően még segíteni is fog, miután túllesz az első döbbeneten.
2017. máj. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
87%
Mindenképp el kell mondanod édesanyádnak. Ha meg akarod tartani a babát, szükséged lesz a segítségére, ha mégsem, akkor az abortuszkérelmet kell aláírnia, mivel még nem töltötted be a 18-at.
2017. máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
72%

"Előbb vagy utóbb anyád is elfogadja, hogy a lánya felnőtt, "


WTF? Egy 16 éves lány még nem lesz felnőtt attól, hogy buta fejjel felcsináltatta magát, sőt...

2017. máj. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
78%
Javíts ki, ha tévedek, de a gyed a gyerek 2 éves koráig jár. Őt viszont utána még 16 évig köteles vagy eltartani, egyre növekvő költséggel, mellesleg utána is illik támogatni valamennyire, ha jót akarsz neki. Tényleg qrvára megéri, hogy 16 éves fejjel, 8 általánossal szüljön egy gyereket....Mellesleg mi van, ha az anyja nem akar kiesni a munkahelyéről még fél évre se, mert 50 felett már elég nehéz állást találni, ha gyed után jutalomból kirúgják? A kiscsaj semmire nem jogosult, csak az alap gyesre.
2017. máj. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
77%
Ja, és linkeld már be, honnan vetted, hogy gyedet nagyszülő is kaphat. Végignéztem most a hivatalos oldalakat, nagyszülő kizárólag a gyest veheti fel, ha a szülő hozzájárul, és egy háztartásban élnek. A kérdező esetében pedig eleve nem beszélhetünk gyedről, ugyebár.
2017. máj. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!