Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes a kislányom, az éjjel...

3 hetes a kislányom, az éjjel beriasztott a légzés figyelőnk, mikor felvettük, békésen aludt, nem látszott rajta semmi, ilyenkor baj van? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon megijedtem,a férjem szerencsére nyugodt volt,szerinte mélyen aludt.2 napja alszik a külön kis ágyában,eddig velünk aludt,ki tudja volt e akkor is ilyen mély alvása,hogy nem vett levegőt?Orvoshoz kell vinnem,vagy elég megemlitenem ha megyünk?
2010. máj. 29. 08:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy lemászott az érzékelő lapokról? Mi is így jártunk, aztán rájöttünk, hogy a gyári hármas beállításról erősebbre kell tekerni, négyes és ötös közé, azóta érzékeli a levegővételt még akkor is, ha nem közvetlenül az érzékelő lapok felett fekszik. Ezt próbáljátok ki, és csak utána, ha még mindig van riasztás, akkor szólj dokinak.
2010. máj. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is jártam már így , három hetes volt a baba. Csak keresztben fordult az ágyban ,és így nem érzékelte .Azóta nem fordult elő. Akkor hármasra volt bekapcsolva , azóta fentebb vettem ötösre.

2010. máj. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Keresztbe nem tudott fordulni mert a kókuszpólyában volt.Viszont épp az előbb néztem hogy vagy 10-15 cm csúszott most is feljebb az ágyban ,igy az elvileg lehetséges,bár a lélegzését igy is észleli a gép.Végül is ha jól van,nem látszik rajta semmi,akkor nincs baja ugye?Azt olvastam most reggel hogy a mély alvásoknál van ilyen hogy később veszi a baba a levegőt,arra gondoltam nem e emiatt jelezhetett ?
2010. máj. 29. 08:22
 4/11 anonim ***** válasza:

20másodperces szünet után riaszt a légzésfigyelő, gondolod hogy annyira mélyen aludt hogy 20mp-ig nem vett levegőt?

Milyen légzésfigyelőtök van?

2010. máj. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hos már a fiam,miota megszuletett 5 alkalommal riasztott agép.

1. 1hos volt,mire felugortam és kivettem a kiágybol nem vettem észrerajta,hogy nem lélegzett volna,lehet elég volt neki a csipogás,és ujra vette a levegot.

Aztán 2,5 hosan volt egy tényleges légzés megállása,de az nem lvás kozben,hanem ébrenlét kozben,1 este kétszer,rohantunk vele a korházba,vizsgálták,de nem találtak a refluxon kívul semmit.

Aztán egy darabig nem riasztott a gép,és 6 hos kora ota 4-szer,de minden alkalommal békésen aludt,fel vettem ot,de nem éreztem azt amit akkor,amikor tényleg leállt neki és mint egy rongybabát tartottam akezemben és ujra kellett éleszteni.

Figyeld azért,de valoszínu,hogy nagyon mélyen alszanak és azért jelez be a gép.

Ja és nekem se mászott le egyik alkalommal sem.

2010. máj. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Angelcare légzés figyelőnk van.
2010. máj. 29. 08:37
 7/11 anonim ***** válasza:
nálunk is volt ilyen,olyan mélyen aludt,hogy alig vett levegőt,pittyegett is a légzésfigyelő,bementünk és néztük milyen mélyen alszik,picit megráztuk és újból rendesen vette a levegőt,és a légzésfigyelő se jelzett tovább.van ilyen sajnos.de el kell találni a megfelelő érzékenységet is.Nálunk azért sosem riasztott mert lemászott róla,pedig olyan volt egy ringlispi.
2010. máj. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is Angelcare van, a két lapos, annyit mocorog, mászik a fiam alvás közben, de mégse tud sose lemászni róla, mindenhol érzékeli az ágyban. Sőt nekünk kombi ágyunk van, és ha elfelejtem kikapcsolni mikor reggel pelenkázom, még a pelenkázó részén is érzékel!
2010. máj. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekunk is Angelcare van. Sosem riasztott meg pedig 4 honapos kisfamat, van ugy, hogy lefektetjuk este az kisagy kozepere es reggel a vegebe ebred teljesen mas pozicioba annyira elmozdul. Kepzeljetek el, hogy egy idobe nagyon meleg volt nallunk es a fejem ventilatorral probalta lehuteni a pici szobajat. Termeszetesen nem fujtuk a kicsire hanem ellenkezo iranyba es a levego mozgasat is erzekelte a legzesfigyelo. Egyszeruen amig ment a ventilator nem jelzett be pedig a kisfiam nem is volt a kisagyba. Igy ki kellett kapcsoljuk a ventilatort mert semmi ertelme nem volt a legzesfigyelonek. Ugy vettem eszre, hogy a levego mozgasatol mozgott az agy feletti szines forgo es kivancsisagbol kivettem a kisfiam az agybol. Persze akadozott a villogo feny es latszott rajta, hogy nehezen erzekeli de annyira viszont erzekelte a mozgast, hogy nem jelzett be. Szerintem melyen aludt a babad. Es tenleg ahogy valaki irta eleg sokszor a csipogo hang es maris vesz levegot mert valami megzavarja a mely alvasban. Regen irt itt egy anyuka akinek a babaja annyira melyen aludt, hogy 15 percen keresztul nem tudtak felebreszteni, persze lelegzett de nalluk is a legzesfigyelo jelzett. Megprobalom neked megkeresni a kerdest. Bocsi egy kicsit hosszura sikerult.
2010. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. máj. 29. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!