Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vitte már valaki a babáját...

Vitte már valaki a babáját kivizsgálásra mert a légzésfigyelő többször beriasztott?

Figyelt kérdés
Néha 2-3x egy éjszaka, vagy olyan is volt, hogy egy héten összesen egyszer, vagy éppen havonta. Eléggé aggaszt, az elemek tuti jók, és a kisfiamat is mindig az érzékelőn találtam. Egyébként nagyon stramm kisbaba (6 hónapos és 9500 gr)soha nem volt beteg..., de azért gyanús...Miből áll a kivizsgálás, hol végzik? Köszönöm.
2009. okt. 9. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk pontosan ugyanígy volt, a lányom 3 hónapos korában besokalltam, és elvittem a Heim Pálba alváslaboros vizsgálatra.

Bent kellett aludni, külön kis szobánk volt,a legdurvább a szonda volt,amit az orrán ledugtak szegénykémnek. Volt röntgen, UH, vérvétel, szóval nagyon alapos kivizsgálás. A diagnózis nem volt egyértelmű, az egyik doki szerint reflux, a másik szerint nem.

De amit javasoltak, az segített, meg kellett emelni az ágya végét, és mintha elvágták volna a csippantásokat meg a riasztásokat. Valószínű jött neki vissza a kaja alvás közben és ez okozott pici légzéskimaradást.

Sokat meditáltam a vizsgálat előtt, hogy kitegyem-e a lányomat ennek a vizsgálatnak, főleg a szonda miatt, de utólag azt mondom, jó döntés volt. Persze 3 hónapossal könnyebb volt, mint egy félévessel.

Ha jól emlékszem, a Heim Pálban Gergelynét kellett keresni, elég sokára kaptunk időpontot és úgy kellett készenlétben lenni, mert előző nap tudtuk meg, hogy másnap mennünk kell.

Még annyit tudok, de ez nem biztos, hogy a Madarászban nincs szonda.

Esetleg próbáljátok ki Ti is az ágyvég emelést!

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan!

2009. okt. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Milyen légzésfigyelőtök van?

Esetleg az érzékenységen kellene állítani, nálunk is az volt a baj.

2009. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Elsőnek: egy kicsit megriasztott a vizsgálatsor, de lehet, hogy érdemes lenne végig csinálni. Köszönöm a pontos tájékoztatást. Megemelni az ágy végét, vagyis azt a végét ahol kis feje van, úgy-e?

Másodiknak: Baby Control légzésfigyelőnk van, tudomásom szeritn nem lehet rajta állítani az érzékenységet.

Köszönöm a válaszokat.

2009. okt. 9. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!