Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit segít férjetek/párotok...

Mennyit segít férjetek/párotok a babagondozásba, ápolásba vagy a háztartásba vagy bármibe otthon? Terhességetek alatt? Mióta megszületett?

Figyelt kérdés
2010. máj. 29. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokat. Bár a 9 hónap alatt mindent bírtam csinálni, ő nem hagyta :) Most, ha kell, port töröl, porszívózik, imád főzni (ez a legnagyobb segítség), együtt fürdetünk, pelenkázni nem hajlandó :) Szóval, nem panaszkodhatom, mindent együtt csinálunk.
2010. máj. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szinte semmi dolgom!!A takarítást meg a főzést...stb a terhesség alatt is megcsináltam!Most már csak nappal van dolgom....ellátom a babánkat,takarítok és néha főzök!!Este meg a férjemé a bébi!!Fürdeti,pelenkázza....éjjel ő kel hozzá és megeteti!:) Arany életem van!:)
2010. máj. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Várandósságom alatt hiányoltam a segítségét, de nem ilkyen dolgokban, hanem szerettem volna az utolsó 3 hónapban pihenni, ha addig kész van minden, ehelyett minden arra maradt.

(Pl. akkor csinálta meg a szobát, és csak ezután tudtam felpakolni mindent, az ősrégi kiságyat smirdlipapírral, vegyszerekkel felújítani, nagyon nehéz és megerőltető volt. Segített ebben, de ha nem csinálom én is, nem lettünk volna kész... :(...)

Azóta viszont babaápolás, pelenkázást is beleértve, egyedül is megfürdeti az elejétől...stb, szóval minden. Komplikációk miatt kevésbé tudtam mozogni utána 7 hónapig, ezidő alatt egyetlen egyszer sem porszívóztam. Amikor úgy látta, porszívózótt. (Tehát nem olyan gyakran, mint én tettem volna, de ez teljesen rendben is van.) Főzni amit tud, szintén segített. (Amióta összeházasodtunk, főzéstanulás folyamatban, mivel anyósom nem tanította őket főzni, nővére pl. egyáltalán nem főz. Az okoskodása az más téma.) Ez annyit jelent, hogy a szülés után még nem számíthattam egy teljes ebédre, kislányom 1 éves kora után már többször előfordult. (Ehhez egyébként kedvet kell csinálni, és én leglábbis nem várom el, hanem ha magától jelzi.)

2010. máj. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előfordul, hogy kiviszi a nagyobbat a játszótérre, vagy ő fürdeti este, de mivel sokat dolgozik és utazik, gyakorlatilag minden rám marad. De különösebben nincs is szükségem segítségre, megoldom.

Pár hét múlva szülök, még mindent pontosan ugyanúgy megcsinálok, mint terhesség előtt. Sokszor utazik el a párom több napra, akkor se állhat meg az élet, kert, udvar, háztartás, 22 hós örökmozgó... Megcsinálom én. Az elsőnél még nem volt ilyen a munkája, de akkor se segített többet. Szerintem nem is az ő dolga. A terhesség pedig nem betegség, nem kell a kismamát agyonkímélni.

2010. máj. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sokat segített, vasalt takarított bevásárolt, de csak az utolsó 3 hónapban kellett segítség, mikor nagyon vizesedett a lábam, meg az első 3 hónapban hozta a babát éjjel cuciztetni, pelenkázta fürdette. Most már együtt csináljuk vagy magam is elbírok mindennwl mivel sokat dolgozik.
2010. máj. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hazajön a munkából fél 6 fele, onnan csak ő foglalkozik a másfél éves lányunkkal, amíg el nem alszik (kb 8).

Házimunkát, főzést én csinálom, szerintem az a nő dolga (ebben eléggé "hagyományos" vagyok). Felkelünk reggel, gyorsan mindent megcsinálunk a lányommal, aztán egész nap játszótér, vagy amihez kedvünk van.

2010. máj. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Házimunka, főzés az enyém (nem tud főzni, és lusta takarítani:D) Ha nagyon muszáj, akkor kiporszívózik, de ez ritka. Viszont a fiával imád lenni, munka után játszanak, sétálni mennek (általában hárman megyünk, de ha pihennék, vagy elmennék valahová, akkor ketten sétálnak). Ő is fürdeti a kicsit. Én örülök neki, hogy ilyen sokat foglalkozik a kicsivel, nekem nem olyan nagy dolog a házimunka:D
2010. máj. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát az én férjem eddig 1x porszívózott ki, mikor már a kórházban voltam. De akkor is mondtam neki, nem magától, és hát nem olyan alaposan, mint én. Mosogatni már többször mosogatott, de mióta megvan a baba, azóta szinte semmit nem csinált, 1-1 rántotta sütésen kívül. Fürdetni mindig együtt fürdetünk, de ennyi. Mondjuk sokat dolgozik, de haza tudna jönni hamarabb is, csak még "elszalad ide-oda". Jobban örülnék, ha többre nézné a munkámat, mert szinte mindent magamban csinálok, a szemetet is akkor viszi le, mikor már veszekszek vele, hogy ennyi lenne a dolga mindössze.
2010. máj. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!