Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány darab body, rugdalózó,...

Hány darab body, rugdalózó, törölköző/kifogó, stb. kell az első 3 hónapban? Ha szeretni fogja a hálózsákot, abból mennyi kell?

Figyelt kérdés
Remélhetőleg decemberi baba lesz. :)
2017. okt. 19. 07:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszi, be is nézek akkor ma a Pepcoba, pont útba esik egy. :)
2017. okt. 19. 08:03
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem fogsz mindennap mosni, ne ijedj meg!
2017. okt. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk az elején elég sok ruhát fogyasztott a gyerek. Volt, hogy 3-szor át kellett öltöztetni. Általában egy hosszú body és egy rugdalózó volt rajta. Nadrágot és zoknit esélyem se volt ráadni, 5 perc alatt lerugdosta magáról.
2017. okt. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem szerezz be 6-8 darabot minden ruhából és majd meglátod. Én 56-os ruhából borzalmasan túlvásároltam magam. :) Kisnacit rá sem tudtam nagyon adni, mert zavarta a pocakját de nem baj ha van pár mert ha elviseli akkor elmenős ruhának cuki. :) Olyat vegyél ami talpas, Pepcoban van olcsó és jó meleg.

Tudsz neten is rendelni majd amíg még nem mehettek sehová, vagy 2 etetés közt elugrasz míg az apuka vigyáz a babára.

Törcsiből én 3-at vettem, eleinte minden este lepisilt egyet. :D Hálózsákból a mai napig kettőt veszek adott szezonra a balesetek miatt illetve ha mosásban van nem biztos, hogy estére megszárad.

Kelleni fog egy jó meleg bundazsák is de abból nyugodtan vegyél rögtön eggyel nagyobbat mert hamar kinövi és nem olcsó dolog.

Boldog babavárást! :)

2017. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nehogy ráadj 2 bodyt meg egy rugdalózót még 20 fokban sem... oké, hogy réteges öltözködés, na de na... Egyébkent is egész nap fekszik, ha fázik, betakarod egy vékony pléddel.

Napi 2-3 bodyval és 2 rugival számolj. Innentől azon múlik, hogy mennyit veszel, hogy hány naponta akarsz mosni, van-e szárító gép. Törölköző 2-3 db. Hálózsák is 2.

2017. okt. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Decemberi a fiam.

Körülbelül 5-6 bodyja volt, 5-6 rugdalózója, 2-3 harisnyája, 2 hálózsákja. Kifogóból kettő volt csak a mosás-száradás miatt.


Ez a mennyiség amiatt volt így (lehet több is volt..), mert így nem negyed adagokat kellett mosnom, hanem mindig jól egyben ki tudtam mosni a koszos ruhákat. Tehát ha te sűrűbben mosol, akkor lehet nem is kell ennyi..


Na most éjszakára mi 20 fokra fűtöttünk és így volt egy body-ban harisnyában és hálózsákban. Napközben bőven elég egy body és rugdalózó (esetleg alá egy kis zokni) ha 20-21 fok van a lakásban. Úgy is le tudod ellenőrizni a hátán, hogy melege van-e vagy épp fázik. Akkor adsz rá még egy réteget.

2017. okt. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kétnaponta mosok, két nap míg megszárad, öt hetes a baba. 50-es méretet egy hétig hordott, és most nőtte ki az 56-ot. Nekünk úgy jött be, hogy szinte mindig rövid body és hosszú rugi van rajta ezekből 8-10 db forog, (napi egyszer biztos kell cserélni, meg este), rugiból inkább a vastagabb anyagú, a lakásban 21 fok van. Mindenféle egyébb ruhánk is van, de azokat nem igazán használjuk, a nacik furán állnak rajta, a rövid rugi hosszú body kombinációt pedig kicsit vékonynak találom erre az időre. Kell még egy kis pulcsi, három hálózsák (nekünk hosszú ujjú van, alá csak rövid body megy, de be is takargatom fölé - még sose rúgta le. Ha ez rövid, akkor nyilván kell három-négy hosszú ujjú body is) két sapka, két-három kifogó, tetrapelenka vagy arctörlő kendő kb 10.
2017. okt. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek is! :)
2017. okt. 25. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!