Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet egy újszülött gusztustalan?

Lehet egy újszülött gusztustalan?

Figyelt kérdés

Hallottam olyan emberről aki undorodik a babáktól, rosszul lesz ha meg lát egyet, szerinte undorító.


Mi a véleményetek erről? Tényleg van ilyen?



2017. okt. 20. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Jó néhány babát láttam megszületni, ha tárgyilagos akarok lenni, akkor épp kibújva, véresen, ráncosan, sokszor kicsit deformálódott buksival egyik se szép, csak a szüleinek, meg a magamfajtáknak, akik meghatódnak a születés csodájától.:-) Egy néhány napos, ápolt baba viszont általában tényleg gyönyörű. Vannak, akik undorodnak tőlük, nyilván többnyire van valamilyen pszichés trauma a háttérben. Számomra ez pont olyan nehezen átérezhető, mint az agorafóbia pl., de tiszteletben kell tartani.
2017. okt. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Egy egészséges újszülött nem kifejezetten szép, de nyilván nem gusztustalan. Aki undorodik tőle, abban keresném a hibát. Nyilván van ilyen, sokmilliárd ember között van minden, még a kézfóbiára is van külön szó, a kisbabákat pedig tényleg nem mindenki szereti. De a nem szép, nem vonzó és az undorító akkor is más dolog.
2017. okt. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Amikor több testnyílásból is távozik valami, erős szaggal kísérve, az valóban nem túl guszta.


De az furcsa, hogy valaki már egy (tiszta és nyugodt) baba látványára is így reagál. Ahogy írták, persze vannak furcsa fóbiák, biztos ilyen is van.

2017. okt. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Gusztustalannak nem mondanék egy babát, szóval rám nem igaz a leírt, de speciel szerintem az összes újszülött baromi ronda. Egy kezemen meg tudom számolni, hány kivételt láttam.

Pár hónaposan lesznek szépek, mikor már nem "újszülöttek". Előtte szerintem mind csúnya, nyomott, ráncos, torz, persze a szülőknek nyilván gyönyörű. :)

2017. okt. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem azok... A tapintásuk akár a nyers húsé, amitől szintén undorodom. A fejük is csúnya, főleg amikor sírnak, a szájuk olyankor teljesen eldeformálódik, csak a nyelvük látszik meg az ínyük.. Szóval én kifejezetten írtózom tőlük, mert csupa olyasmire hasonlítanak, amitől undorodom.

Érdekes módon nem a gyerekekkel van bajom, amikor pl már ilyen néhány hónaposak, leköti őket a külvilág, akkor aranyosak,de sajnos az újszülött, meg néh@ny hetes babáktól írtózom, a sírástól is olyan pánikroham szerű dolog jön rám

Nagy bajban is vagyok emiatt, mert a férjemmel akarunk gyereket, de nem tudom hogy fogom anszülésselnkapcsolatos meg az újszülöttekkel kapcsolatos ellenérzéseimwt lwküzdeni.... Sajnos a szoptatás biztos hogy nem fog menni...

2020. jan. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

igen létezik.Itt vagyok én.Hozzá nem érnék egyhez sem,az étvágyam teljesen elmegy tőlük,egy asztalnál ne üljön velem senki egy ilyen lénnyel.Szorongést is érzek a közelükben,bár nem olyan erős rosszullét.Sosem állhattam ki őket.

32N

2020. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Miért,a pókok pl:miét undorítóak?Sokan róluk vélekednek így,szerintem gyönyörűek,ügyesek...stb. El kéne fogadni,hogy nem vagyunk egyformák,nem egyből pszichés betegséget keresni a háttérben.ismét a 32N
2020. júl. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!