Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatás. Teljesen elrontottam?

Altatás. Teljesen elrontottam?

Figyelt kérdés

2 hetes a tündéri kisbabám. Szépen szopizik, minden rendben van vele, viszont nem szeret a kiságyban aludni, csak ölben. Ez kissé megnehezíti a napjaimat, hiszen nappal még 1-1 órára le tudom rakni vagy a kiságyba, vagy az Adamo hintába amikor nagyon beájul evés után, viszont éjjel ez már lehetetlen, este 10-től reggel 6-ig a mellkasomon alszik.


Természetesen már megkaptam a letolást ezért, hogy most rontom el, viszont én tudom, hogy ő még annyira picike, vágyik a bőrkontaktusra, az anyuka közelségére és főként este, nincs szívem le-föl pakolászni a kiságyába, amíg el nem fárad a sírásban.


Vajon hogy tudnék ezen változtatni, hogy mind a kettőnknek jó legyen? Éjjel alig tudok aludni, mert magas párnákra dőlök hátra, hogy a babának kényelmes legyen, és fogom két oldalról magamon egy puha takaróval betakarva, nehogy leguruljon rólam. Tudom, hogy ez sem igazán biztonságos, mert véletlenül én is elalhatok, de amikor rajtam van, annyira ébren vagyok, minden kis szuszogását hallom.



2017. okt. 17. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen normális! :)

Olvass utána a 4.trimeszternek ;)

2017. okt. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerinted 2 hét alatt el lehet rontani? Szerintem nem, ilyenkor nagyon picik, saját magukkal vannak elfoglalva, nem lehet őket nevelni, elrontani.

Én biztosan nem hagynám, hogy rajtam aludjon, egyrészt mert veszélyes, másrészt nekem is kell pihennem, nemcsak a babának. Szülés után rossz állapotban voltam, úgyhogy szerencsére nem tudtam tulromantikázni az ujszülöttkort, a lányom ment evés után a kiságyba, azóta is teljesen jól alszik, minden tutujgatás nélkül.

2017. okt. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Semmit nem rontottál el, teljesen normális :-)


2 hetesen elrontani???? Belegondolnak egyáltalán mit beszélnek? Nem hiszem.....

2017. okt. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem rontottad el. Egy 2 hetest meg nem is lehet elrontani.

Az enyém 4 hónapos koráig aludt rajtunk vagy mellettünk, csak ringatva aludt el. Egyik napról a másikra leszokott róla. Kiságyában alszik egyedül.

2017. okt. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Egy hónapos a kislányom, ő is főleg rajtam, vagy szorosan mellettem, cicivel a szájában alszik. Ilyenkor még erre van szüksége, majd beleérik az egyedül alvásba is.
2017. okt. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom ágyba tenni, mert azonnal sír, pedig én is hulla fáradt vagyok. Az "elrontást" meg úgy értem, hogyha ezt szokja meg a baba, hogy rajtam alszik, akkor vajon mi fog változni 3-4-8 hét múlva, vagy akár 4-5 hónap múlva? Akkor már simán fog aludni saját ágyban is? Én is érzem, hogy ez így nincs rendjén, de annyira összezavarnak az anyukák is, mindenki mást mond. Veszélyes, mert legurulhat rólam, én sem pihenek eleget még nappal sem tudok, de azért ne hagyjam sírni sem, mert az anyja közelében érzi jól magát... Totál ellentmondás. Akkor hogy is csináljam?
2017. okt. 17. 13:24
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Semmi nem fog változni pár hét múlva. Ez egy folyamat. Egyre kevesebbet alszik majd rajtad, egyre többet lesz ébren, egyre jobban ellesz egyedül. De nem egyik napról vagy hétről a másikra, hanem hosszú hónapok, évek alatt.

Ráadásul nem is egyformák a babák, ezért nincsenek fix pontok. Figyelj a babádra és magadra, ne másokra :-)

2017. okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy csináltam, hogy a kiságyat a mi ágyunk mellé toltam, és a rácson átnyúlva simogattam ha volt valami gondja. Soha nem aludtam volna vele együtt, a férjemnek se hagyom, tudom, hogy van aki szeret a babájávál aludni, de szerintem nekik a kiságy a biztonságos.
2017. okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Az elso hetekben az agyfejlodeshez rengeteget segit, ha magadon altatod, magatol meg fog erni ra, hogy mar ne rajtad, hanem melletted aludjon. Ezt onnan tudom, hogy nalunk is igy volt. Rengeteget hordoztam nappal az elso honapokban, ejjel meg az elso par hetben, talan ugy 2 honapos koraig gyakran magamra kellett venni. En oldalt kiparnaztam a karom, hogy kenyelmesebb legyen, es ugy aludtam a gyerekkel a mellkasomon. Mindig magam melle teve kezdtem az altatast, mikor mar melyen aludt, es ha ment, es nem ebredt fel, akkor ott maradt. Ebbol egyre tobb lett, es vegul mar nem kellett magamra tenni, eleg volt oldalt fekve szoptatni, ha felebredt, es vissza is aludt.
2017. okt. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

2hete még egy test voltatok!!

Bármit is teszel, soha ne hagyd sírni! Abból azt látja, hogy nem érdekel Téged, akinek a része volt.

Fog-e változni?? Ne viccelj, 862milliószor. Nagyon brutál gyorsan felnőnek!!

Az enyém 26hós, már néha azt mondja: Anya, hátrébb!!

És még csak két éve él...ez nagyon rövid idő. Én tartottam, amennyit kellett, elenyésző az idő, amit őt szolgálva töltök, sokkal több lesz nélküle... én kihasználnám.

2017. okt. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!