Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttek anyukái, hogy...

Újszülöttek anyukái, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Mennyi idős a pici? Szoptattok? Hogy altattok? Cumit használtok? Tudtok pihenni?


Csak nekem tiszta káosz az egész? :(



2017. okt. 1. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, ez mindenkinek nehez. Nekunk a 8. het utan lett konnyebb.
2017. okt. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nehezen :) 2hetes, szerencsére sok tejem van a picikém ügyesen szopizik :) úgy tudjuk csak altatni ha mászkálunk vele a lakásba és a popóját rázzuk. Képzelheted, h milyen jó hajnali 2kor táncolni vele. Ötletem sincs, h h szokta ezt meg, mert én sose altatam így az első napokban. Az igaz, h a kórházban egy éjszakára a megörzőbe kellet lennie és akkor a növér azt mondta, h nem mindegy ám, h h van tartva, h már most igényei vannak. :) úgy egyáltalán nem alszik ha csak lerakom és várom a csodát, h elaludjun magától, arról nem is beszélve, h háton utál lenni, csak.hason vagy oldalasan alszik. Cuclit valamikor adok neki. Pihenni nem lehet, mert több emberes a picikénk :) Kicsit hasfájós is.

Nekünk is káosz minden, remélem hamarosan jobb lesz. Az a nehéz inkább, h mindent ki kell matekozni, h mikor legyen a fürcsi vagy egy babakocsis séta, h ne legyen éhes vagy ne közvetlen a kaja után legyen, mert akkor még bukik sokat.

Nálatok hogy van? :)

2017. okt. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van egy 3 évesem és egy 5 hónaposom, az eleje tényleg piszok nehéz, de kitartás, néhány hét és jobb lesz.


Jó babázást!

2017. okt. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kaosz volt, a velemenyek, tanacsok kozepette nehez volt nekem a rahangolodas, raadasul hasonloan a 2-esvalaszolohoz, nalunk is sokat kellett vele rugozni, mozogni, es at kellett allnunk a nagyon gyakori (fel orankenti) szopira, mert egyreszt igy igenyelte, masreszt kulonben fajt a hasa. 6-8 orakat hordoztuk az elejen, vagy meg annal is tobbet. Ataludt ejszakaink (5-8 ora) kb. 14-15 honapos koratol vannak. Akkoriban elegge ki voltam merulve, de aztan olvastam Ranschburg Jenotol valami olyasmit, hogy nem hiana csinaljak az anyak es apak, akik ejszakankent rojak a koroket a gyerekkel a karjukban, es a gyerek igenyeire figyelnek, mert nagyon is meg fog ez terulni.


Nem kapott cumit, feltem a cumizavartol, szerettem volna sokaig szoptatni, a kornyezetemben ez nagyon sok bababol csak 2 anyukanak sikerult maradektalanul ott, ahol a gyerek cumit kapott, a tobbieknel 2-6 honapos kor kozott jellemzoen at kellett allniuk reszben vagy teljesen a tapszerre, mert nem erte eleg inger a mellet (a komfortszopizast, ami hozzajarul nagyon sokban a tejtermeleshez cumival valtottak ki sokszor), vagy mert cumizavar alakult ki.


Kitartas, elmulik! Nagyon gyorsan el fog repulni az ido. Az en gyerekem 1,5 eves mar (meg mindig szopizik), es orulok, hogy hordoztam sokat. Mondjuk ebben hatalmas segitseg volt a hordozokendo, majd kesobb a fittlabda (2-es, tancolas helyett nagyon tudom ajanlani, nekem igazi megvaltas volt).

2017. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!