Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van, aki nem engedi/fogja...

Van, aki nem engedi/fogja engedni, hogy a gyerek allatot tartson?

Figyelt kérdés
Aki nem engedi, annal belenyugszik a gyerek, vagy allandoan hisztizik erte?
2017. okt. 25. 10:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk nem lesz. 5 éves a lányunk, nem igazán téma nála.
2017. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
7évesem nagyon szeretne állatot. Szerintem guppikkal is kiegyezne, csak legyen. Sajnos hely nincs. Aquadragonst néztem neki, az elférne az íróasztalán, gondozgathatná.
2017. okt. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Én rágcsálót nem engednék, nekem anno a szüleim megengedték és tisztán emlékszem, hogy csak a szívás volt velük.

Kutya/macska jöhet az amúgy is volt a háznál mindig.

Szerintem gyerekre válogatja, hogy megy-e a hiszti vagy sem. Én hisztiztem ameddig meg nem kaptam de pl. a szomszéd gyerekek beletörődtek elég hamar hogy nem lesz állat.

2017. okt. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Fiam 5 éves, van kutyánk. De neki saját állata akkor lesz, ha önállóan felelősséget tud vállalni érte. Tehát tini korában kb. Persze a költségeket akkor is mi álljuk, de a gondozás az ő feladata lesz (már ha akar majd állatot).
2017. okt. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
46%
Minden normális ember szereti az állatokat és van is igénye tartani.
2017. okt. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk sem lesz még egy jó ideig. Egy fiunk van és hármas ikrekkel vagyok terhes. Tudom, hogy sem időnk, sem energiánk, sem elég pénzünk nem lenne a felelős állattartáshoz. Szeretjük az állatokat, ezért sem fogok tartani úgy, hogy nem megfelelőek a feltételek. Cicák járnak át a szomszédból, szüleimnél van kutya , így van kapcsolata a fiunknak állatokkal.
2017. okt. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
26%
Lakásban nem tartunk állatot. Pont.
2017. okt. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%
Kutyat semmikepp se szeretnék lakasba, azt le kell hordani setalni, amihez nekünk nem lenne kedvünk és valoszinuleg egy ido utan a geyreknek se(volt kutyank régen, tudjuk milyen telen nyáron, hóban, fagyban, esőben, szélben, betegen, faradtan, a kutyaval menni kell). Cicarol, nyusziról, tenerimlacról lehet szó, de majd keősbb, ha nagyon akarnak es foglalkoznak vele.
2017. okt. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
12%

Nálunk nincs és nem is lesz, 8 és 6 évesek. nem igazán téma nálunk, pedig kertesházban lakunk. Hogy miért? mert soka utazunk, nagyszülőkhöz, rövidebb kirándulásokra és akkor nincs ki gondozza, magunkkal meg nem visszük. Plusz:

macsak: csak benti szerintem kínzás, csak kinti nálam a minek kategóriá, kinti bent kizárt mert behord mindeféle piszkot

kutya: nincs ki etesse amig nem vagyunk, a nyaralást meg nem fogom hozzá igazítani

rágcsálók: hiába takarítod, mindig van szaga

hal: szép, de minek, azt ig gondozni takarítani stb.

A rengetek oltásról, ivartalanításról, kutyakozmetikusról, esetleges betegségekről pedig már ne is beszéljük. Rengeteg idő és pénz.

Ezeket kb. így ahogy leírtam elmagyaráztuk neki és megértették.

2017. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
51%

"Lakásban nem tartunk állatot. Pont."

Az ember is állat, csak tud beszélni. Nem mintha az állatoknak nem lenne nyelvük ... Nagyon sok állatot nyugodtan lehet lakásban tartani, sőt lakásban ajánlott tartani, mert nem kerti tartásra való. Pl. a vizsla is ilyen, csak sok agyhalott nem veszi figyelembe az igényeit. Elfogadható az, ha valaki lakásban, főleg albérletben nem mer állatot tartani, nade aki szerint semmilyen állat nem való lakásba és ezt hangoztatja is, az rögtön megvilágosítja számunkra, hogy milyen buta, maradi emberrel van dolgunk. Az ilyennek nem szívesen engednék gyereket vállalni, mert tovább adja ezt a hülyeséget.

2017. okt. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!