Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van, aki nem engedi/fogja...

Van, aki nem engedi/fogja engedni, hogy a gyerek allatot tartson?

Figyelt kérdés
Aki nem engedi, annal belenyugszik a gyerek, vagy allandoan hisztizik erte?
2017. okt. 25. 10:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%

Ez a lakásban nem tartunk állatot butaság.


A csiga remekül érzi magát a lakásban kellemes melegben. Sok hely sem kell neki.


Ugyanúgy az ékszerteknős is örül a lakásnak, a kaméleon is, egy törpehörcsögnek meg paradicsom a jó meleg és a sok járat.


Aki nem akar állatot állatszőr vagy macera miatt, az csigát tartson, vagy teknőst, esetleg kaméleont.


Kis helyen elférnek, lehet őket simogatni, ritkán etetni, és nagyon ritkán kell őket takarítani, akkor sem macera.


A csiga vicces, a teknőst ki lehet venni a vízből, a kaméleon meg mászik az emberen.


Mind icurkapicurka és így jól is érzik magukat.


Tutti lesz a gyerekemnek állata, de előtte családi háziállatunk lesz, macska és kutya és egy csirke is.


Remélem hörcsögöt fog kérni, esetleg tengerimalacot vagy törpenyulat, hogy valami elpusztítsa azt a sok felesleges zöldség és gyümölcshéjat, amit kitermel a háztartásunk. 1

2017. okt. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nekem mar minden allatom volt, mind undorito. A teknossel vitatkoznek, baromi budos a kaja amit adni kell neki, a vizet meg gyorsan teleszarja es az is budos.
2017. okt. 25. 12:49
 13/23 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk egy 4,5 hónapos mopszunk van, a legkevésbé sem undorító. Nem értem, hogy lehet így gondolkodni, de az ilyennek jobb is ha nincs állata.
2017. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nálunk nem tudom, hogy a gyerekek törődnek bele hamarabb, vagy a férjem enged majd, persze csak ha majd akarnak. Lakásban lakunk, kutyánk biztosan nem lesz, szerintem a legkisebbeknek is több a mozgasigényük mint amit bírnánk. De nekem volt macskám és gondoztam lelkiismeretesen, rajtam nem múlna ha szeretnék a gyerekek, de a férjem hallani se akar róla.
2017. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%
Már bocsi, tudom ízlés dolga, de a mopsz is gusztustalan tud lenni. A szomszédnak az van, egyértleműen benti kutya. Folyamatosan röfög, büfög, nyáladzik és olyan büdös a szája, ha a közelembe van, akkor rosszul vagyok tőle. És nem, nem ápolatlan, rendzsresen viszik kozmetikába, vágják a körmeit, nyíratják, fogkövet szednek le és még mit tudom én mit, de mégis büdös.
2017. okt. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
71%
Akkor a szomszèdodèk rosszul etetik a mopszukat sajnos. A röfögèst aláírom, az az orra miatt van, a többi viszont a rossz etetès hibája egyèrtelműen. Undorítónak nevezni egy állatot (bármelyiket) számomra akkor is taszító ès unintelligens dolog. Ennyi.
2017. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Szamunkra akik nem akarnak allatot pedig vegtelenul naiv dolog nem undoritonak nevezni egy allatot.
2017. okt. 25. 13:34
 18/23 anonim ***** válasza:
Nekünk kutya nincs a lakásban, ő kint lakik a kertben (azon egyszerű oknál fogva, hogy német juhász, baromi nagy, a lakás kicsi, elefánt a porcelánboltban). A cica jöhet-mehet kedve szerint, egyébként nagyon ritka, hogy behozna bármi koszt, az is minimális, szaga meg végképp nincs, tiszta állat, ápolt is. A lányunk 2,5 éves. Több állatot momentán nem szeretnénk, de ha úgy alakul én nem zárkóznék el még egy kutyától vagy macskától. Éppen ezért azt mondom, ha ő nagyon akarna, engedném. Ha a gyerek állatot tart, az 99%-ban úgyis a szülő dolga, lássuk be, szóval az a valódi kérdés, te mit akarsz.
2017. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Szerintem senkit nem lehet azert hibaztatni, mert nem tartja higienikusnak az allattartast. Nem csak arrol beszelunk, hogy lathato koszt hoz be a hazba, hanem hogy siman megeszi a sajat vagy mas allat uruleket, beletunkolja az orrat mindenhova amit telehugyoz egy masik allat...bocsi de valakinek nincs ehhez gusztusa.
2017. okt. 25. 14:25
 20/23 anonim ***** válasza:
Bocsi, de én nem is próbáltalak meggyőzni, hogy tarts állatot. Sőt, kimondottan szorgalmaznám, hogy tényleg ne tarts soha, láthatóan undorodsz az állatoktól, így pedig se neked, se az állatnak nem lenne jó. A gyereked meg elfogadja, mert nem lesz más választása.
2017. okt. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!