Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól szabad...

Hány hónapos kortól szabad engedni hogy a gyerek üljön?

Figyelt kérdés

Az én kislányom elmúlt 3 hónapos, és állandóan ülne! Én úgy tudom, hogy még ilyenkor nem szabad, de állandóan sír. Ha fekszik és megfogja a kezemet már húzza fel magát. A védőnőnek is mondtam már de nem hisz nekem. Amikor meg itt van akkor általában alszik a gyerek úgyhogy esély sincs rá hogy lássa.

Mit csináljak?


2014. júl. 8. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne add neki a kezed, hogy ne akarjon felülni!

Tedd hasra sokat! Akkor ültetheted, ha majd egyedül fel tud ülni.

2014. júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hasra teszem, majdnem mindig és a hátára fordul.
2014. júl. 8. 19:36
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor engedd, ha már magától felül.

Te soha ne segítsd neki, ne ültesd, ha még magától nem képes rá.

2014. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Döntve azért lehet..talán már nézelődne..nekem hordozóban volt azzal vittem magammal a lakásban. Az nem ültetés de legalább lát. Erre gondolsz? Teljesen felültetni persze nem szabad!!
2014. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pihenő szétek vettünk neki ebbe is úgy "ül" mint a bébihordóba de nem jó neki megkapaszkodik és nyomja magát. Ezt az előbb elfelejtettem le írni.
2014. júl. 8. 19:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Amíg magától nem tud ülni (ez 6 hós kora körül szokott bekövetkezni), vagyis összecsuklik, addig nem szabad ültetni kitámasztva se. Természetesen ölben azért "ülhet", ha te tartod a fejét, hóna alatt fogod, illetve ötletként magadra kötheted a korának megfelelő hordozóban, hátha tetszene neki.
2014. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na ezt megpróbálom! :)

Köszönöm :)

2014. júl. 8. 20:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 3 hónaposom is pont ezt csinálja. Húzza fel magát, ha a kezemet nyújtom. Pl. csip-csip csókáztam volna, de azonnal húzta volna fel magát. A pihenőszék elejébe is belekapaszkodik és húzza fel magát. Ez olyan hintaszék szerű szék, amiben hátradöntve ül, na ebben is szeretne felnőttesen ülni. Valahol itt olvastam a GYIK-en, hogy ez egy reflex, ami néhány hónap múlva elmúlik és majd csak utána jön az igazi ülés, a mászásból fog kialakulni. MAjd akkor szabad ültetni, mert akkor már ha magától ülésbe tudja tenni magát, akkor elég erősek az izmai. Én is azt se tudom, hogy tartsam őt a karomban/ölemben hogy ne terheljem a gerincét. Nem nagyon csípi, ha kissé hanyatt van az ölemben, pedig muszáj. Kis aranyosak. Még hogy ilyen korban nem lehetnek frusztráltak....Dehogynem, én annyira látom a kisbabámon, hogy már úgy szaladozna. Ha sétálok vele, akkor is úgy rúgkapál a lábával, mintha részt venne a sétában, mintha hajtana, hogy gyerünk, gyerünk, haladjunk már:D
2014. júl. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megtaláltam:


"ennek köze nincs az üléshez, ez egy reflex. minden baba 4 hónapos kora körül elkezd felülő mozdulatokat csinálni és ha megfogják a kezüket, felhúzzák magukat. 5-6 hónapos kor körül leépül ez a reflex...


ülni meg akkor fog amikor megérik rá. van olyan baba aki 6 hónaposan, van aki 10 hónaposan ül fel. valamelyik mászásból ül ki, van amelyik állásból ül le. szóval ez a két mozgásforma beindulása környékén számíthatsz rá"

2014. júl. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Akkor megnyugodtam hogy nem csak az én babám csinál ilyet :)

2014. júl. 12. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!