Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írunk együtt egy listát a...

Írunk együtt egy listát a babák különleges dolgairól?

Figyelt kérdés
A barátnőm most várja első gyermekét, és nagyon nagy az önbizalma :-) Szeretnék neki készíteni egy listát, amivel egy kicsit segítshetek neki, de egyben el is venném az önbizalmát. Például szeretném felsorolni, hogy mik miatt sírhat egy baba. írjátok le milyen különleges okok miatt sírt már a babátok, vagy bármilyen dolog eszetekbe jut, amire általában nem gondol egy anyuka, akkor írjátok le légyszives. Csak egy példa: az én kisfiammár fél órája nyűgösködött és kiderült, hogy a body címkéje bizergálta a kis oldalát. Vagy bármilyen vicces, meglepő dolog jut eszetekbe, írjátok le :-) Köszönöm!!!
2010. máj. 30. 08:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Éhes, peluscsere kell, egyedül van, próbál megszerezni egy játékot, de nem éri el, melege van, szomjas, álmos
2010. máj. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
Miért baj az hogy van önbizalma, miért akarod ezt elvenni????
2010. máj. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Miért akarod megfélemliteni? Inkább örülnöd kéne ,hogy a barátnőd magabiztos anyuka lesz,igy sokkal boldogabb életet lehet élni.. szép kis barátnő vagy:(
2010. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
szerintem se kellene ezzel foglalkoznod.Most mi itt írhatunk rémtörténeteket,de lehet egy végtelenül türelmes,nyugodt babája,aki nem sír ha éhes,csak nyöszörög,nem hisztizik később stb.szerintem ha úgy alakul a sorsa úgy is rá fog jönni,hogy nagyot gondolt,de lehet hogy nem.
2010. máj. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

nem akart enni, nem tudtam miért. a végén kiderült, hogy másik tányérba kellett tennem neki a reggelit.

még nem tudott forogni, nyűgösködött. hanyatt fektettem és édesdeden aludt tovább, valószínűleg kényelmetlen volt már neki hason.

egy puki, egy böfögés...

sötét volt a szobában és világosban akart aludni vagy fordítva

2010. máj. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom olyan 14hónapos lehetett és baromira üvöltött a kiságyában!!Egyszer csak arra lettem figyelmes hogy csönd van.Kicsit később bementem a szobájába megnézni!!Hát teljesen ledermedtem!!Az és drága kicsi lányom levette magáról a kakis pelenkát és szétkente a falon meg a kiságyon!!Nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek!:))
2010. máj. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ezen nagyot nevettem! Az én lányom még csak 4 hónapos,de már nagyon kis ravasz!

Sírhat bármi miatt! Ha éhes, ha szomjas, ha tisztába kell tenni, ha csak közelségre vágyik, ha fürdik, ha öltözik! Minden gyerek más, az én lányom nagyon nyugis, csak szinte akkor sír ha éhes, nagyon mosolygós és most már nagyon "beszédes"!

Én inkább örülnék, hogy a barátnőmnek van önbizalma és nem szeretné elvenni!

2010. máj. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ordított, alig aludt, alig evett - 3 hónaposan.

Kevés volt a tej, éhségtől aludni, fáradtságtól eleget enni nem bírt. Egyszer kapott pótlást és béke lett.


Minden picit pisis pelusnál üvöltött - 4 hónaposan. Hüvelygyulladása volt.


Segítségnek nem tartom jónak ezt, én nem örültem volna, hasonlóan nagy önbizalommal indult anyuka vagyok. Azt a barátnőmet, amelyik meg azzal jött mindig, hogy nem tudhatom, meg majd megtudom, meg nem úgy lesz az - na vele nem nagyon beszélek, mert erre semmi szükségem.

És bajom sem volt sose.

2010. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elvenned az önbizalmát, jól fog az jönni neki! Ha meg mégsem úgy alakul ahogy ő elképzelte, akkor szépen magától belerázódik. Én is hatalmas önbizalommal indultam a szülés utáni időnek, hogy majd én két szopi között, főzök takarítok, sőt még dolgozom is otthonról! Na ez két hétig ment, amikor a fiam valóban aludt meg evett. Én meg pörögtem mint a hülyegyerek a körhintán, pihenés helyett...Aha, aztán 2 hét után elkezdett hasfájós lenni, 0-24 órában sírt szinte, megdőlt minden elképzelésem, ráadásul addigra fáradtam csak igazán el...


De ha szülés előtt nekem valaki azt mondja, hogy ne igy csináljam, úgyis hülyén nézek rá, mert én ezt vettem a dinka kis fejembe:)

2010. máj. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem úgysem fogja elhinni,én sem hittem el.azt gondoltam,hogy olyan nincs,hogy csak sír a gyerek.ehhez képest a kisfiam extrémen hasfájós volt,üvöltött mint a sakál.aztán kinőtte,most 6 hónapos.viszont olyan nagyon anyás,hogy 3 lépésnél messzebb nem lehet menni tőle.ne törd le az önbizalmát a barátnődnek,éppen hogy segítsd,így leszel még jobb barátnő.
2010. máj. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!