Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden babát el kell vinni...

Minden babát el kell vinni külön csipővizsgálatra?

Figyelt kérdés
Kicsit megijedtem itt egy kérdéstől. Nekünk nem szültek sem a kórházban, sem a védőnő, sem a gyerekorvos, hogy a kisbabát el kell vinni csipővizsgálatra. Nálunk a gyerekorvos, akihez az első hat hónapban havonta vittem a fiamat minden alkalommal szétfeszítette a kisbaba térdeit oldalra (gondolom ez a csipővizsgálat), de nem kaptunk beutalót sehova sem. Akkor most hogy van ez? Lehet, hogy kimaradt egy fontos vizsgálat? Már nyolc és fél hónaposak vagyunk!!!
2008. okt. 22. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Én úgy tudom, hogy a születés után, az első 5 napban megnézi az ortopéd orvos, és utána a 6 hetes vizsgálatnál is megnézik. De gondolom a gyerekorvos észrevette volna, ha valami baj lenne a kicsivel.
2008. okt. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem a kórházi papíromon volt mármint a kisfiam zárójelentésén, hogy 4 hónapos korban orrtopédiai kontrollra kell vinni.

1x nézték meg a csípőjét a kórházban mikor megszületett, utána minden hónapban a gyerekorvos, majd most 4 hónaposan a kórházzban az orrtopédián. Hogyhogy nem mondták? nem is hallottam még ilyet.

A zárójelentés hátulján a kicsinek nem volt? nézdd meg! bár a vizsgálatra a gyerekorvos adott beutalót, kértem időpontot és ennyi volt.

2008. okt. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
szia!Nàlunk(Olaszorszàg)6 hetesen ortopèdiai vizsgàlat rontgen felvètellel egyutt!
2008. okt. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk rajta volt a zárójelentésen, így elvittük. Első alkalommal (kb 6 hetesen) ultrahanggal nézték meg a csípőjét, második alkalommal (4 hónaposan) azt nézték, hogy mit csinál hason fekve, ha a lábát betámasztják. Legközelebb önálló járáskor kell menni. (Bocs: "nulladik" alkalommal a kórházban nézték meg.) A 4 hónapos vizsgálatnál mondták egyedül, hogy picit kötött a csípője (teendő nincs), szóval nem azért jártunk, mert valami baj lett volna. Kérdezz rá a dokinál, hogy nem kellett volna elmenni UH-ra?? (Egyedül egyébként azt tudom elképzelni, hogy nem egyszerű gyerekorvosod van, hanem ortopéd szakvizsgával rendelkező, vagy nagyon-nagy tapasztalattal rendelkező, aki szólt volna, ha szükséges az UH...)
2008. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is van egy kötelező orthopaediai vizsgálat(ún, csípőficamszűrés),6 hetesen csinálták,megultrahangozták mindkét csípőjét, hogy van-e már csontmag, ill.az orvos eldöntötte, hogy szükséges-e terpeszpelenka, vagy kengyel használata.
2008. okt. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Megnéztem a zárójelentést. Semmi utalás nincs arra vonatkozóan, hogy bármiféle controllra kellett volna vinnem a kicsimet. Kezdek aggódni.
2008. okt. 22. 18:19
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj, de ha nem vagy nyugodt kérj egy időpontot!

Az első gyerekkel mennem kellett, de a másodiknál már nem. A kórházban megnézik amikor megszületnek, + sztem a gyerekorvos kezén már átment annyi gyerek, hogy biztonsággal megy tudja állapítani kell-e csípőszűrés. Mi a 2. gyerekkel már nem voltunk. Normál szülésnél ált.ban nem szokott gond lenni, nekem ezt mondta a védőnő. Nálunk nem is volt! Sztem ha 8 és fél hónaposak vagytok, ha gond van már te is észrevetted volna! Remélem segítettem!:-)

2008. okt. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, igyekszem nem aggódni. Én is arra gondolok, hogy ha én nem is, de a gyerekorvos tuti észrevette volna, ha valami gond van. Azért rá fogok nála kérdezni. Köszönöm mégegyszer mindenkinek, aki válaszolt.
2008. okt. 22. 18:58
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Szió!

Pedig általában ahogy a többiek is írták minden babának ráírják a zárójelentésére.

A doktornőnk minden babát elküld csípő UH-ra biztos ami biztos és az nem fáj senkinek.De azt mondta,hogy a husikásabb babákat szokták elküldeni UH-ra.

Ha megnyugtat kérj inkább beutalót a Gyerekorvosodtól és kérj időpontot a Kórházba.Nálunk a kórházba (Veszprémbe) Hetente csak 1 napon Csütörtökönként van gyermek UH.

Boldog babázást

4 hónapos kislány édesanyja

2008. okt. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Érdekes az én fiam 4400 gr-mal született természetes úton és nem kellett mennünk!
2008. okt. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!