Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha lelkes vagyok a...

Miért baj, ha lelkes vagyok a babám miatt és nem csak "legyünk túl ezen is" a hozzáállásom?

Figyelt kérdés

Még csak terhes vagyok, de nagyon várjuk a babát. Viszont többen megjegyezték, hogy minek ez a lelkesedés (az oldalon is találkoztam ilyen válaszokkal). A vőlegényem eljön velem a vizsgálatokra, és volt, aki ezért is beszólt, hogy minek rángatom magammal folyton...


Sokat olvasgatom, rengeteg külföldi oldalt, blogot, vlogot nézek babás témában és most pl. a babaszoba a fő téma, amióta megtudtuk, hogy kislányunk van. Átalakítjuk az egyik szobát, más színűek lesznek a falak, stb. Viszont mások azzal jönnek, hogy jaj minek, elég, ha csak beteszünk oda egy kiságyat, nem kell semmilyen átalakítást csinálni. De nekem ez nem teher, sőt. Imádok bababútorokat keresni, kitalálni, mik legyenek a falon, vagy hogy milyen legyen a lámpa, a függöny.


Szóval nekem teljesen öröm ez az egész, de úgy érzem lassan, hogy ezt inkább titokban kéne tartanom, mert többször piszkálódást kapok és megjegyzéseket...

De miért baj, ha egy fiatal kismama lelkes a baba miatt?

Nem dolgozom, van időm erre. Meg mikor csináljam ezeket, ha nem most...


2017. nov. 2. 22:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Hagyd rájuk, max irígykednek a te boldogságodra
2017. nov. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak tényleg rossz, hogy már lassan én érzem magam kellemetlenül, meg kapom a megjegyzéseket, ha babaruhákat veszek, vagy mondom, miket találtam ki a babaszobába. Pedig ők kérdezik ezeket, nem magamtól kezdem el mondani... Sőt, figyelek arra mindig, hogy ne a baba legyen a téma, vagy az, hogy vagyok. Mert nem akarok olyan kismama lenni, aki csak a terhességéről bír beszélni.
2017. nov. 2. 23:06
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Nyugi, csak irigykednek valószínűleg. :) Mi is szép, színes, újonnan kialakított babaszobát csináltunk, kapott a kislányunk saját bútorokat, vettünk egy rakás falmatricát, festettünk, szőnyeget raktunk le, matricáztunk, stb. A férjem a világért sem hagyna ki semmilyen vizsgálatot, mindenhova jön velem. Szerintünk is ez a normális hozzáállás, hiszen hatalmasat változik az életünk ezzel a kisemberrel. :)


Nekem az a fura, amikor valaki "csak leteszel egy kiságyat" módon áll hozzá a terhességéhez.

2017. nov. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Mi is megkaptuk ezt. Nem kell vele foglalkozni. Férjemet is oltogatták a barátai, hogy minek jön velem még a vérvételekre is(ha épp szabadnapos) irigyek, vagy csak egyszerűen nem értik meg még, milyen érzés az első közös babát várni egy olyan kapcsolatban, ahol tényleg szeretik egymást.
2017. nov. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem teljesen normális a viselkedésed (más lenne, ha csak erről tudnál beszélni, de mint írtad, nem ez a helyzet.)

Kifejezetten aranyos, hogy az apuka is megy veled a vizsgálatokra (nekem csak az nem szokott tetszeni, amikor a kis nőgyógyászati rendelő várójában a négy székből kettőn férfiak terpeszkednek, akinek meg muszáj ott lenni, az álljon...)

2017. nov. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Szepen beleszotted,hogy fiatal kismama aki nem dolgozik..gondolom ezert..


De szerintem,a lenyeg,hogy nektek jo llegyen,nem kell masokkal foglalkozni.



Az elso gyereknel en is igy voltam,nincs ezzel baj, a tobbedik utan viszont valoban ugy vagyok vele hogy reszben felesleges a nagy huho az elejen.

Lehet,hogy besem tudod rakni a szobaba stb..


De ,szerintem mindenki lelkes ezen a teren az elsonel

2017. nov. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg csak erről beszélsz mindenkivel, másnak nem olyan izgi, hogy milyen szinű lesz nálatok a fal. Nem baj ha egész nap ezzel foglalkozol, de másokat szerintem.nem kellene állandóan ezzel fárasztani.
2017. nov. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is irígyek! De hidd el, ha megszülsz tényleg nem ezek lesznek a legfontosabb dolgok. Nem régen szültem,így teljesen benne vagyok a sűrűjében. Ha javasolhatok, próbálj meg felkészülni a gyermekágyi időszakra, mert az kemény lesz. Valamint, ha szoptatni szeretnéd a Kicsikédet, akkor olvass sokat a szoptatásról, mert sajna sok nőnek nem sikerül. Egy kis hányadának nincs teje, de sokak túl hamar nyúlnak tápszerhez és így nem tud beindulni a tejcsi. Persze a tápszer se ördögtől való, de azért a tejcsi sokkal jobb a babának. Készülj ezekre a dolgokra is. Bocs az okoskodásért! Boldog babavárást!
2017. nov. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%

6# khm.. énis fiatal kismama vagyok aki nem dolgozik, mivel akkor újra elvetélhettem volna, ez van nem tudhatok ki miért munkanélküli ( én azért mert próbaidősen sikerült be,amikor nem is próbálkoztunk hanem szunetet tartottunk es egyetlen balesetbol lett a reg vart babánk) es igen fiatal kismama vagyok,mert fiatalon szerettuk volna. Na es akkor mi van? Azert mert te vagy a szomszed 25+ vagy 30+nál vállaltatok gyereket nem kell mindenkinek addig várnia.

Kerdezo, lehet h nem veszed eszre es kicsit tulzasba esel. Pl gondolom rozsaszin az egesz szoba vagy hercegnos. Amit nem sokan szeretnek mert tul sok. Nekunk lanyunk lesz es a zöld meg a barack szín szerepelnek micimackóval ,vukkal és csillagokkal..es egyszer se szoltak meg

2017. nov. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Lépj be babás fb csopiba, ahol hasonló terhességi korú kismamák vannak, ott tuti mindenkinél ez a téma :)

Ezek jó dolgok, így a természetes!

2017. nov. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!