Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha lelkes vagyok a...

Miért baj, ha lelkes vagyok a babám miatt és nem csak "legyünk túl ezen is" a hozzáállásom?

Figyelt kérdés

Még csak terhes vagyok, de nagyon várjuk a babát. Viszont többen megjegyezték, hogy minek ez a lelkesedés (az oldalon is találkoztam ilyen válaszokkal). A vőlegényem eljön velem a vizsgálatokra, és volt, aki ezért is beszólt, hogy minek rángatom magammal folyton...


Sokat olvasgatom, rengeteg külföldi oldalt, blogot, vlogot nézek babás témában és most pl. a babaszoba a fő téma, amióta megtudtuk, hogy kislányunk van. Átalakítjuk az egyik szobát, más színűek lesznek a falak, stb. Viszont mások azzal jönnek, hogy jaj minek, elég, ha csak beteszünk oda egy kiságyat, nem kell semmilyen átalakítást csinálni. De nekem ez nem teher, sőt. Imádok bababútorokat keresni, kitalálni, mik legyenek a falon, vagy hogy milyen legyen a lámpa, a függöny.


Szóval nekem teljesen öröm ez az egész, de úgy érzem lassan, hogy ezt inkább titokban kéne tartanom, mert többször piszkálódást kapok és megjegyzéseket...

De miért baj, ha egy fiatal kismama lelkes a baba miatt?

Nem dolgozom, van időm erre. Meg mikor csináljam ezeket, ha nem most...


2017. nov. 2. 22:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem dolgozol, van időd arra, hogy megsèrtődj dolgokon. Ès arra is van időd, hogy ez töltse ki az agyad 0-24ben. De másnak annyira nem èrdekes, hogy nàlad milyen a fal, milyen bababútor van. A lènyeg, hogy legyen ami neked jó, de hogy az èpp hupilila vagy libafoszöld, hát... Èn se szívesen hallgatnám. Ès ezt minden irigysèg nèlkül mondom!
2017. nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
33%

téged most az atyauristen se tudna lebeszelni ezekrol a dolgokról,lelkes vagy..hidd el a tobbiek nem irigyek vagy gonoszak,egyszeruen tapasztaltabbak...ne utald őket ezért.Majd mikor a harmadikat varod,te is csak mosolyogni fogsz ezen a kérdésen...

Ezzel nem azt akartam mondani,hogy a tobbedik gyerek erkezese nem csoda..de,csak akkor már nincs idod ennyit kattogni,es rájössz,hogy ezek a dolgok tenyleg csak a te lelkednek szolnak,a picihez semmi közük,de elvezd,es ne erezd magad rosszul miatta!

2017. nov. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Drága, majd szépen megtapasztalod, hogy az emberek valamiért azt gondolják, hogy a gyereknevelés közügy. Minden atyaúristenbe bele fognak szólni, még idegenek is, mintha bármi közük lenne hozzá, hogy te mit és hogy... nincs baj a jótanácsokkal, csak sajnos ezek inkább kéretlenek :D Muszáj lesz, hogy elengedd ezeket, ne görcsölj rajtuk, mert megmérgezik a mindennapjaidat, ha minden hülye beszóláson rágod magad. Pukkadjanak meg ,te meg élvezd bátran az életedet úgy, ahogy te akarod!
2017. nov. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hat inkabb most legyel lelkes, nehany het virrasztas utan mar nem leszel, es biztos jot fog tenni, ha legalabb a neked tetszo szinu falakat bamulod:)

En amugy nem ertem a kerdest, nekem minden oreg es fiatal ismerosom is osztozott a lelkesedesben, mindig kerdezgettek mi milyen lesz. Lehet nem a megfelelo emberekkel veszed korul magad.

2017. nov. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!