Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb hány héttel szülés után...

Kb hány héttel szülés után fogok tudni egy rendes iskolai napot végigcsinálni?

Figyelt kérdés
Nappali tagozaton vagyok, de nem az a nagyon- nagyon zsúfolt napok, kettő durvább van. Szerintetek mikor fogok tudni teljesen visszaállni, ha meglesz a baba?
2017. nov. 3. 12:16
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
0%
Pff..ha bolcsis lesz. Meg nem is sejted, mi var rad.
2017. nov. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
83%
Én azt tanácsolom, hogy csak a kötelező gyakorlatokra menj be, az előadásokat tanuld meg jegyzetből. Kérj egyéni tanrendet, így lesz olyan gyakorlat is, ahova nem kell menned. Így sokkal nehezebb tanulni, viszont a picivel lehetnél. 2 gyerekkel csináltam végig az egyetemet nappali tagozaton, így csak heti 1 napot kellett nélkülem lenniük, azt sem egész napra. Nagyon nehéz volt.
2017. nov. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
87%

Egyik baratnom a doktorijat csinalta baba mellett, megcsinalta, de szerencseje volt, mert vegul nem kellett bejarnia, es sok segitsege volt, igy volt, aki vigyazott a gyerekre, ha kellett. Nalatok lesz rendszeres segitseg?

En itthonrol dolgozom mellette 5 honapos kora ota heti 2 napban, tenyleg nem sejted, mi var rad. Mikor szoltam, hogy dolgoznek ujra, nehogy felvegyenek helyettem mast, nezett a fonokom, hogy biztos? En nem tudtam, milyen nehez lesz, pedig akkor is kelt meg. Nemcsak a szules utani hetek nehezek am. 6 honapos kiraig meg lehet, hogy tobbet is alszik, tudsz majd mellette tanulni, elmenni viszont mellole addig nem nagyon fogsz tudni, hacsak nem lesz tapszeres, bar igenyelni akkor is fog. Most volt egy kerdes nemreg, hogy mit csinaljon az anyuka, akinek el kellett mennie egy napra a baba mellol, a nagymama vigyaz a gyerekre, van lefejt tej is, de nem tudja megnyugtatni. Kb. 1,5 eves korig szamolhatsz azzal, hogy lehet, hogy olyan lesz a gyermeked, hogy csak te fogod tudni megnyugtatni. Van olyan gyerek, aki nem ilyen, aki mar hamarabb is elfogad mast, akar kezdettol, de nagyon sok gyerek nem. Keszulj arra is, hogy az esteket, hetvegeket be kell majd aldoznod a tanulas miatt, es nem nagyon fogsz tudni valoszinuleg pihenni. Ha beindul a fogzas, mozgasfejlodes, meg az addig jol alvo babak egy resze is sokkal tobbszor kezd ebredni. Zombi modban egy sima nap minden nelkul is megterhelo, nemhogy meg koncentralni is. Nem lehetetlen, nekem is megy a munka, de sokszor voltam nagyon kibukva, most mar utolag megprobalnam mashogy megoldani, es 1,5 eves kora elott nem dolgoznek. Nekem a 10-12 honapos kor kozott volt a melypont a rengeteg ebredes miatt.

Ha nappalin vagy, erdemes egyeni tanrendet kerni, vagy atkerni magad levelezore, illetve mar most elkezdeni jo bolcsit nezni, es mar akar be is jelentkezni, hogy biztosan felvegyek addigra.

2017. nov. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Van segítségem, bölcsis szerintem egyáltalán nem is lesz. Teljesen fizikálisan gondoltam a dolgot, hogy mikor nem lesz megterhelő bent lenni és ülni órákig egy helyben (nyilván ki tudok menni, ha muszáj, de azért nem az lenne a cél)
2017. nov. 4. 14:45
 15/35 anonim ***** válasza:
Órán üldögélni egyáltalán nem megterhelő, sokkal könnyebb, mint önállóan ellátni egy újszülöttet, ez utóbbi pedig még egy nagyon nehéz szülés után is megy a többségnek.
2017. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
53%
6-8 hetig tart a gyermekagy, addig meggyogyul a csaszar utani seb, vagy az odemas gat is, es a verzes is elmulik addigra. Fizikalisan megterhelo lehet viszont vegigcsinalni egy napot az akkor meg sok esetben elofordulo gyakori ebredesek miatt ejszaka.
2017. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
24%

16, nem figyelsz?

Ő csak megszüli, de nem ő fogja ellátni a gyereket.

2017. nov. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Jó, én megértem, hogy képtelen vagy átérezni a helyzetem, de nekem így is borzalmas. Napi 2 órát autózom, hogy suliba járjak, mert sajnos nem abban a városban élünk, és így terhesen egyre inkább megterhelő, ráadásul még a szülés előtt (szinte) közvetlenül vizsgaidőszak lesz.


Nem fogok levelezőre járni, mert akkor tuti, hogy nem tanulnék normálisan. És a gyerek érdekes is az, hogy minél hamarabb én tartsam el (meg persze az apja, de ő meg az orvosit csinálja,), ahhoz pedig kell az egyetem. Inkább szeretném, hogy mondjuk 4-5 éves korában már külön éljünk a szüleinktől, minthogy most babázgassak otthon egész nap, aztán meg ne legyen munkám, vagy ne ez legyen, amiért már tudatosan tanulok kb 14 éves korom óta.

2017. nov. 4. 16:45
 19/35 anonim ***** válasza:
50%
Majd később ne sírj, hogy semennyire se kötődik hozzád.
2017. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
63%
Szegeny gyerek.
2017. nov. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!