Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb hány héttel szülés után...

Kb hány héttel szülés után fogok tudni egy rendes iskolai napot végigcsinálni?

Figyelt kérdés
Nappali tagozaton vagyok, de nem az a nagyon- nagyon zsúfolt napok, kettő durvább van. Szerintetek mikor fogok tudni teljesen visszaállni, ha meglesz a baba?
2017. nov. 3. 12:16
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Kerdezo, ezt most igy kepzeled. Aztan majd megszuletik. Ezt elore hiaba mondjuk neked. A kerdesre leirtam a valaszt. Annyit szeretnek hozzatenni, hogy a legelhivatottabb emberek is meginoghatnak anyakent a tervukkel, amikor a baba megszuletik, es sirni kezd. Olyan, mintha kinoznanak. Jo esellyel nem fogod masra hagyni, vagy ha megis, valoszinuleg osszetorik majd a szived. En megfontolnam a levelezot, csak "D" tervkent, talonban tartva. Ugy mondom mindezt, hogy gyerekvallalas elott en azt gondoltam, hogy nem lehet az kielegito cel, hogy az ember gyereket szuljon, es mas teren ne valositsa meg onmagat, hiszen az legalabb olyan jo erzes, mint az, hogy van egy gyereked. Tevedtem, a magam szamara legalabbis, es nem is kicsit. Emellett imadom a munkam tovabbra is, es a ferjemmel kozos celjaink miatt is mar dolgozom itthonrol a babam kicsi kora ota, de ugy, hogy o itt van a masik szobaban az apukajaval, es en ott termek, ha kellek. Tenyleg nem tudod elkepzelni. En azt javaslom, legy nyitott arra is, hogy teljesen megvaltozik a nezopontod es a fontossagi sorrended szules utan. Nincs a vilagon meg egy olyan boldogsagot ado erzes, mint mikor a gyermeked hozzad bujik, vagy a szemedbe nez, es rad mosolyog. Kivanom, hogy emellett a terveiteket is meg tudjatok valositani, es sikeruljon kulon koltoznetek mielobb.
2017. nov. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
73%

minél hamarabb én tartsam el (meg persze az apja, de ő meg az orvosit csinálja,), ahhoz pedig kell az egyetem.


Ez teljesen érthető, igazad is van teljes mértékben. Mivel bevállaltátok a gyereket egyetem mellett (ami valljuk be, nagyon merész döntés volt), tényleg nincs más hátra, mint szembenézni mindkét felelősséggel. Nehéz éveitek lesznek, de kívánom, hogy az egyetemmel és a gyerekneveléssel is minden rendben menjen.

2017. nov. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
71%
Én megértelek...de a gyerek legeslegeslegfontosabb időszaka az első pár év...ha akkor nem vagy vele, azt.már sosem hozod vissza...tanulni később is lehet. Lehet korán v nem tervezetten jött a babszi, de már itt van, számít rátok, főleg rád. Ideje felnőni a feladathoz. Igen, a gyerek erről.szól, le kell mondani pár dologról.
2017. nov. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Mint írtam, én nem olyan szakon vagyok, ahol vizsgaidőszak előtt pár héttel ha elkezdek készülni napi 10-12 órát, akkor megleszek, hanem a szorgalmi időszak a húzósabb, ezért a levelező tényleg nem menne, mert ismerem magam, hogy halogatnám a dolgokat, főleg ha még ilyen nehéz dolog lenne minden nap minden percében, mint a gyereknevelés.


Biztosan, hogy nem leszek szimpatikus ezzel a hozzáállásommal, de sok dolgot át kellett gondolnom. Ha most nem tanulok, hanem otthon maradok, biztosan hogy nem fogok később elkezdeni tanulni. "Divatszakon" vagyok, magas pontszámmal kerültem be mégis államin vagyok (tudták volna fizetni a szüleim, de elértem ezt a nagyon magas ponthatárt is). Mégis azt érzem, hogyha ezt most nem csinálom, akkor esélyem sincsen arra, hogy ilyen lendülettel csináljam, akkor viszont kibukás lenne. Ez pedig egy garantáltan jól fizető és biztos szakma lenne.

Valamit be kell áldoznom. Vagy azt választom, hogy 4-5 éves korától egy normál életet biztosítok neki anyagilag, olyan háttérrel amit egy gyerek érdemel, vagy teljes kilátástalanságba megyek és akkor a szüleimre, a barátom szüleire később meg jó esetben "csak" a barátomra leszek utalva. Na ezt nem akarom! Ebből az időszakból kb emlékei sem lesznek (legalábbis 3 éves kora körülig), szerintem lényegesebb, hogy iskolába úgy járjon, hogy az anyja már nem iskolás.

Értem én, hogy kimaradok egy csomó dologból, de inkább én maradjak ki valamiből, minthogy majd neki kelljen BÁRMIBŐL azért mert én rossz döntést hoztam. (vannak ismerőseim, akiket örökbe fogadtak és 5 éves koruk előtt alig vannak emlékeik, amik vannak azok inkább negatívak az intézetből, ezek a rosszak meg anyukám és a barátom anyukája által feltételezhetően kimaradnak. és ismerek olyat, akinek meg jobb a kapcsolata a nevelőszüleivel, mint sok olyan ismerősömnek, akik a vérszerintivel nőttek fel, szóval szerintem a lényeg a szereteten van, mert a lényeges időszak szerintem már amikor tényleges kinyílt az értelme, addig is szeretetben fog nőni és hiszem, hogy ezt érteni és érezni is fogja felnőve is)

2017. nov. 4. 22:47
 25/35 anonim ***** válasza:
76%

Áltatsd csak magad!

Egyrészt felnőttként nem emlékszünk csak a nagyjából 3. évünk előttre, nem gyerekként. Egy 3 éves simán elmeséli milyen volt 2 éves korában, ahogy egy 4-5 éves is.

Egy kis gyermeklélektan nem ártana, hogy értelmesen tágítsd a buksid!

Nem a pénzedre lesz szüksége, hanem rád. A legfontosabbat tagadod meg tőle. Ha akarnál tudnál tanulni úgy is mellette, hogy nem áldozod őt be.

Főleg ha "divatszakma".

2017. nov. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de akkor, ha ennyire nem akarsz részt venni a gyerek életében miért vállaltad?

Ha meg vállaltad miért nem.érted meg, hogy az első években rád van szükség...csak rád 0-24ben...

A korai anya-gyerek kapcsolatot nem.tudod pénzzel kipótolni.

És az is bőven benne van, hogy totál matrica lesz, és egész nap tartanod kell...kellene. de nem Te fogod. És bizony az lesz az anyja, aki mellette lesz, nem Te. Mindig lesz egy űr köztetek...

2017. nov. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
2017. nov. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
95%

Értem én, hogy kimaradok egy csomó dologból, de inkább én maradjak ki valamiből, minthogy majd neki kelljen BÁRMIBŐL azért mert én rossz döntést hoztam.


Azzal hoztál rossz döntést, hogy úgy hozod majd a világra, hogy nincs végzettséged, nem dolgozol, nem lesz miből felnevelned. Ha már a szüleidnek annyi pénze van, hogy tudták volna fizetni a magas ponthatárú szakodat is, akkor gondolom, ők fognak besegíteni a gyereknevelés anyagi részében, mivel a párod is tanul még. (Ő sem most fogja befejezni, ha orvos lesz.)

A legfontosabb dologból marad ki, ha nem leszel mellette annyit, mint egy átlagos helyzetben nevelő anya, vagyis: reggeltől estig. Az már mellékes, hogy éjjel mellette leszel, az nem ugyanaz.

Abból a feltétel nélküli szeretetből, gondoskodásból, törődésből és elfogadásból marad ki, amit CSAK TE tudsz neki adni. És mi van, ha akkor folytatod majd a tanulmányaidat, ha már bölcsis vagy ovis lesz? Akkor nem kell vele lenned egész nap, az első 1-1,5 évben meg ott KELLENE lenned mellette. Hiába próbálod majd pótolni 4-5 éves korában mindazt, amit az első években kellett volna adnod, sosem fog sikerülni, és ezt a gyerek fogja megszenvedni és majd te is.

2017. nov. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Attól, hogy divatszakma még nagyon nehéz.


Mikor kiderült, hogy terhes vagyok előbb a barátom szülei tudták meg, és ők azt mondták, hogyha anyámék rosszul reagálnak akkor se aggódjak mert ők segítenek a babával. Aztán anyámék persze nagyon kiakadtak, a csillagokat leígérték, ha az abortusz mellett döntök. Aztán persze elfogadták, meg le is nyugodtak, szóval szerintem már más a helyzet, de abba tuti nem mentek volna bele, hogy halasszak. Inkább vállalják, hogy vigyáznak rá, de ebbe nem mennének bele, konkrétan az győzte meg őket, amikor mondtam, hogy nem hagyom abba a tanulást.

Szerencsére nagymamám is tud segíteni anyukámon meg a barátom anyukáján kívül, ráadásul tesóm otthon van az egyévesével szóval még ő is akár, ez nem lesz bölcsis.

Ráadásul mint írtam, érzem is magamon, amit mondanak a szüleim, hogy később úgysem fejezném be, ők is ezért erőltetik.

Higgyétek el, hogy értem, hogy teljesen más lesz, mintha 0-24-ben lennék vele de MI így tudtuk megoldani és nem azt mondom, hogy mi nem fogunk hátrányból indulni, csak azt, hogy nem behozhatatlan a lemaradás. És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy az apjával alig lesz, csak amennyit tud jön hozzánk.


Ennek ellenére hálás vagyok a szüleinknek mert nélkülük egy ruhát nem tudnék neki megvenni neki, ők meg semmit sem sajnálnak tőlünk, és biztosan jót akarnak, de tény, hogy elsődlegesen az anyagiakat nézik. De az is igaz, hogy akkor meddig élnénk velük? Azért az sem lenne normális dolog, mivel csak a barátommal kellene majd nevelnünk a gyereket, nem?

2017. nov. 5. 18:43
 30/35 A kérdező kommentje:
#ezért nem lesz
2017. nov. 5. 18:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!