Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1. szülinapra ez jó édesség?

1. szülinapra ez jó édesség?

Figyelt kérdés

Unokaöcsi 1 éves lesz és nálunk ünneplik. Szeretnék neki valamit csinálni de utálok sütni :/ Mi lenne jó egy 1 évesnek? (Szülőket nem szeretném megkerdezni mert meglepetés lesz)

Gondoltam almás édességre. Van benne: liszt, cukor, só, sütőpor, fahéj, szerecsendió, tej, reszelt alma, olajban sült.

Vagy sajtos pogácsa, joghurtos lepény.

Melyiket eheti?


2017. nov. 4. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy érzékeny-e valamire az összetevők közül.
2017. nov. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én valami "lightosabb" sütit vinnék inkább. Én az 1 évesem szülinapjára joghurttortát készítettem.

Babakekszet ledaráltam, olvasztott vajjal összekevertem, ezt nyomokdtam egy forma aljára. A tetejére barackos joghurtot öntöttem, amit kevés zselatin fix-szel kevertem össze. Imádta a kicsi.


De ezen felül rengeteg babatorta recept kering a neten :)

2017. nov. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig kérdezd meg a szülőket!!!!! Van aki gond nélkül a kezébe adna olyan édességet az 1 évesnek amit írsz és vannak akik abszolút nem.

Csináld azt,hogy van 5 receptet nézel felsorolod nekik és ha mindre azt mondják,hogy oké akkor meglepetés lesz az,hogy végül melyiket is választottad.

2017. nov. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiamnak is joghurt tortája volt :)

Szétmaszatolta :D

Nekünk csoki volt

2017. nov. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy évesnek nem kellene olajban sült cucc, pláne nem ilyen erős fűszerekkel.
2017. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem túl jó. A fahéj nagyon intenzív ízű fűszer, sokan még felnőtt korban sem szeretik. Olajban sütött akármi meg nem igazán egy 1. szülinapi sütemény.

Készíts valami egyszerűbb tortát, a neten biztosan találsz egy csomót. Vagy akár sütés nélkülit is lehet csinálni, pl. kókuszgolyó-szerűt. Az én nagyobbik lányom kicsi korában nem szerette a piskótát, ezért egyik szülinapjára ilyen csokigolyós "tortát" kapott. Vettünk sokat és egymásra halmoztuk gúlában. Mondjuk egy évesnél nem túl jó ötlet, mert leboríthatja az egészet.

De mondjuk: joghurttorta, pudingtorta, vagy a golyó alapanyagából is lehet tortát csinálni vagy tekercset és azt valami finom krémmel megtölteni.

2017. nov. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Fahéj, szerecsendió, tej, olaj... mind kizárt lett volna 1 évesen.

A tejet eleve csak 1 év után ajánlott bevezetni, szigorúbb ajánlások még későbbre teszik. A szülinapi tortával csak már bevezetett összetevőket kéne.

A fahéj akármilyen meglepő, erős fűszer, érzékenyeknél hasmenést, alhasi vérbőséget okoz (ennyi idősen lányomnál is).

Olaj szintén meghajt.


Mindenképpen kérdezd őket!

Lányomnak kekszalapú gesztenyetortája volt (nem a rumos, cukrozott, hanem a natúr verziót alapként használva).

2017. nov. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a szülei tudják csak, hogy mit ehet. Enyém ennyi idősen például tejet még nem kapott, tojásfehérjét is ekkoriban kezdett. Ha nagyon egyszerűt akarsz, pépesíts banánt, bele kekszport, hogy formázható legyen. Golyókká formázod, és kókuszreszelékbe forgatod. Ez csak 3 hozzávaló, de még ezekről is megkérdezhetnéd a szülőket.
2017. nov. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem akkor inkább vegyél neki valami babapiskótát/rízs korongot vagy hasonlót! Dm-be van bőven választék! Van baba chips is, kb ugyan az mint egy pufi csak más forma és csomagolás! Csoki helyett van (nem tudom a pontos nevét) babáknak való müzli szelet féleség 149.- forint, de van bioba is, igaz az egy százassal drágább..

Torta: Mivel nálunk van a családban laktóz érzékeny, így 1 éves korig kerültük a tejes dolgokat.. Tortája annyiból állt, hogy: főztem rízs, ezt össze kevertem reszelt almával( mással is helyettesíthető amit ehet és persze szeret!) Egytálba raktam átlátszó fóliát, körbe erre a tálra banán karikákat majd bele a rízses-almás cucc.. Kb 1 napig hüttőbe kell tenni majd kiborítod egy tányérra és kész is!

Kicsit lehet értetlemül fogalmaztam meg de na.. 😃

2017. nov. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A másik, hogy jó lenne tudni, hogy érzékeny-e valamire?! Pl.: glutén, laktóz..Unokanővérem lánya laktóz érzékeny, neki az sem mindegy milyen ropit eszik, mivel abba is van tejpor és kijönnek a pöttyök rajta..
2017. nov. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!