Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szofi nevet szeretném adni...

Szofi nevet szeretném adni kislányomnak! 💕Vélemény?

Figyelt kérdés
Nagyon sokáig kerestem valami olyan nevet ami nem egy Hanna,Anna,Jázmin de nem is egy nagyon ritka.A Zsófi sehogy se tetszik!A szófia se!Szerintem ez olyan édes egy kislánynak!
2017. nov. 5. 09:58
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó, de a Lili is gyerekes, ráadásul a Szofi is ugyan olyan tucat. Én nem szeretném ha így hívnának, nekem bugyuta név.
2017. nov. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%
Szófia mióta a bölcsesség istennője?
2017. nov. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
62%

"Az ősi vallási rendszer átalakulásának példáját láthatjuk a görögországi Szent Szofia kultuszában is. Sophia, azaz Bölcsesség, Athéne tulajdonsága volt a régi görögöknél, majd később ugyanezen a néven megszemélyesült a női szentben."

A Hagia Szophia (görög betűkkel: Ἁγία Σοφία; latinul: Sancta Sophia; törökül: Ayasofya; újgörögösen: Ajía Szofía; a név jelentése: Szent [= isteni] Bölcsesség) bizánci építésű hajdani ortodox bazilika Isztambulban, Törökországban.

[link]

2017. nov. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
88%

Én vagyok aki írta hogy Lili a kislánya.

Egy szóval nem írtam,hogy azért nem Szofi lett,mert az kislányos,egyszerűen csak ez tetszett jobban.Egyébként szerintem a Lili és a Szofi is abszolút viselhető név felnőttnek.Mennyi színésznő,celeb stb van akit Lilinek hívnak és nekik sincs problémájuk a nevükkel pedig már felnőttek.

2017. nov. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nem tetszik...de most felkapott.. Egyik munkatarsam, a férjem egyik volt osztálytársáék is az elmúlt évben ezt a nevet adták a kislányuknak... Ismerek egy óbodás korú Szofit is..

(Nekem a cigimárka jut eszembe róla)

2017. nov. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%
24es, honnan tudod hogy nincs bajuk a nevükkel? Beszéltél velük? Gyerekes a Szofi is és a Lilis is, ezen nincs mit vitatkozni. Jó, ettől függetlenül tömegnév mindkettő.
2017. nov. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%
A Szófia miért nem jó? simán becézhető Szofinak.
2017. nov. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
76%

26-os!Nem azért írtam le a kislányom nevét,hogy elkezdj kritizálni,de látom már hiba volt megint idejönni.

Nem nem beszéltem velük,a mondandóm lényege az lett volna,hogy nézd meg ők is felnőttek valahogy,a nevükkel együtt.Lehet bántották őket,de ez bármelyik másik névről ugyanúgy elmondható.Vannak ezeknél sokkal borzasztóbb nevek pl. nem tudom ki olyan elvetemült hogy Gandalfnak nevezi a gyerekét vagy Szellőnek.A Lili ezekhez képest semmi.És ha tetszik ha ndm,ha gyerekes ha nem az én lányomat így hívják és szeretem a nevét.

Kíváncsi lennék egyébként a te gyereked nevére,hogy én is mondhassak róla véleményt.

2017. nov. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
16%
A Szellővel sincs baj.. A Gandalf az már más kategória
2017. nov. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
66%
Szia! Én is Szofi vagyok és nagyon szeretem a nevem! Jó hogy egy osztályba az én nevemből csak egy van az egész iskolába is csak én vagyok Szofi és nem ismerek más Szofi nevű lányt. Örülök mert azén nevem különleges! És engem ez a cigis dolog nem érdekel sőt még nevetek is rajta. Sokan mondják hogy szép a nevem!És későbbiekben se fogom ezt a nevet szégyelni. Remélem ezt a nevet adtad a kislányodnak! Lécci jelezz vissza mert nagyon kíváncsi vagyok rá!💗 11/L
2017. dec. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!