Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennétek kisbaba mellől a...

Elmennétek kisbaba mellől a legjobb barátnőtök születésnapjára? Mivel tudnám kimozdítani a barátnőmet otthonról?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmnek van egy 8 hónapos kisfia.

Most lesz a 20. szülinapom két hét múlva és aki ismer, tudja, hogy imádom a felhajtást, a születésnapomon pedig különösen, elég nagy bulik szoktak akkor lenni. Idén is ez a tervem és meghívtam a legjobb barátnőmet is. Nyilván nem azt várom tőle, hogy majd reggelig bulizzon velünk részegen, de mondjuk éjfélig- hajnal 1-ig simán ott lehetett volna... Nem akartam, hogy az legyen, hogy beleéli magát, aztán kiderül, hogy a babát nem tudja kire bízni, ezért előtte felhívtam az anyukáját és a barátjának is írtam, hogy esetleg megoldható lenne-e a barátnőm hiánya egy estére. És mindketten mondták, hogy persze, nyugodtan hívjam.

Oké, azt hittem, hogy ő is örülni fog, de csak a kifogásokkal jön.

Először azzal, hogy nincs mit felvennie és hogy az a hete nagyon zsúfolt lesz és fáradtan nem akarja rontani ott a hangulatot. Utána azzal, hogy hát igazából a baba miatt sem akar annyira jönni, mert mi lesz, ha nem alszik el nélküle, vagy ha éjszaka sírni fog. Erre mondtam, hogy egy hotel bárjában lenne a bulim és ha ez a baja, akkor simán csinálhatnák azt, hogy kivesznek egy szobát és a barátja ott alszik a babával, ha megunja ő is, akkor felmegy hozzájuk és kész. Természetesen ez sem volt jó. Jelzem amúgy, hogy gyalog 10 percre laknak attól a helytől, ahol lesz a bulim, taxival úgy 5 perc, ha forgalom is van...

Kb. úgy érzem, hogy csak kifogásokat keres, miért nem jön.

Elhiszem, hogy neki a baba az első, de már sehová nem jár. Nem csak bulizni, hanem amúgy sem. Hiába hívom, hogy menjünk el kávézni, sütizni, vagy üljünk be ebédelni valahová, mindig az van, hogy "ááá most nem jó". Pedig mondom, hogy hozza nyugodtan a babát is, anya is viszi mindenhova magával a húgomat, nem otthon ül vele a négy fal között. De a barátnőm folyton azzal jön, hogy nem akarja, hogy elkapjon ezt, meg azt, meg biztos sírni fog az idegen hely miatt. Jóhogy sír szegény gyerek, mikor a szülein és a nagyszülein kívül szinte senkivel nem találkozik, alig viszik ki a házból... Múltkor is vigyáztam a húgomra (fél éves) és mondtam a barátnőmnek, hogy menjünk már el együtt sétálni, mert tök szép idő volt és mondta anya is, hogy ne csak a házban legyünk. Erre elkezdi, hogy jó, de várjuk meg az anyukáját, mert ő nem mer elindulni így egyedül a babával.


2017. nov. 13. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
A túlzott magába zárkózás lehet még a szülés utáni depi utóhangja, én azt mondom, többgyerekes anyaként, hogy ne add fel, mindig kérdezz rá időnként, néha ajánlj közös programokat, ne fordíts neki hátat semmiképp pár visszautasítás után, voltam ebben a cipőben, utána nagyon megköszöntem a kitartó barátoknak.
2017. nov. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Én elmennék, de ez nem változtat a barátnőd viselkedésén. 1 hónapos volt a lányom, mikor az érettségi találkozónk volt. Én oda is elmentem 2 órára, egy kicsit beszélgetni a volt osztálytársakkal. 4 hónapos volt, mikor külföldre repültem vele a férjem családjához. Valószínű, hogy a barátnőd valami miatt szorong. Tervezett gyerek volt? Nincs valami miatt bűntudata?
2017. nov. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinnem h azt akarja h kimozditsd. Probal udvariasan haritani de te eroszakos vagy. Hagyd beken.
2017. nov. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is emlékszem a kérdésre :-D

Mi a célod ezzel??????

2017. nov. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is emlékszem! Meg egy másik ugyanilyenre, csak akkor étteremben volt a buli. De szeretnék én is ennyi “ 20. szülinapot “ :DD
2017. nov. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szorong, nem depis, egyszeruen csak nincs kedve mar azokhoz a programokhoz mint regen. En nem tudom miert nem tudjak sokan felfogni hogy egy babaval mar nem a baratnozes lesz a fontos hanem a csalad. Ha nem akar nem akar ezt fogadd el
2017. dec. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te 20 évesen nagyon gyerek vagy.Majd ha neked is lesz,rájösz,hogy nnem olyan egyszerű bulizni menni egy kisbabátol.Majd ha idősebb lesz a pici ,ki fog mozdulni,de addig is menj át hozzá,beszélgessetek,kávézzatok.Nem feltétlenn kell beülni valahova .Szerintem ő a háta közepére nem kívánja a bulizást,örül ha alszik egyet.
2023. aug. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!