Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldottátok meg 2 hetes...

Hogy oldottátok meg 2 hetes babával es 5 eves tesójaval az estét es fürdetést egyedül ha apuka este dolgozik?

Figyelt kérdés
A baba pont este nyűgös a nagyobb meg igenyelné a vele való foglalkozást...
2017. nov. 14. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

A naggyal vagy és ott van melletted a kicsi is, de alapvetően a nagyobbal foglalkozol.


Nem tudom elfogadni, hogy csak azért, mert jött egy baba, a nagy már el van hanyagolva, nem lehet vele játszani, mert jaj, a kéthetes.

2017. nov. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Kösd magadra a kicsit, úgy rendezd a "nagyot"!
2017. nov. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pont azért kérdeztem mert nem hanyagolom el!!!!! Csak elvileg akkor alukálna a pici és pont abban a szakaszban megy ez nehezebben....

3 hónaposan tudom csak használni a hordozónkat...

2017. nov. 14. 18:32
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

nekem 2,5 éves volt a nagyobb mikor a pici született, és szépen odaállítottuk a kád mellé, együtt énekeltünk a babának, míg én a picit fürdettem. Ha ebben épp nem volt partner, akkor az esti mesét nézte a fürdés alatt - direkt úgy időzítettem.

Tehát a fürdés része viszonylag egyszerűen ment.

Az altatás része már macerásabb, gondolom Te is inkább erre gondolsz....nagy be az ágyba, esti meséhez, pici cicire...míg szopizott, olvastam a nagynak az esti mesét. Mire a pici végzett a szopival vagy bealudt - ez volt a könyebbik, mert ilyenkor betettem az ágyba és mehettem még a naggyal játszani, vagy ha a picit altatni kellett, akkor mondtam a nagynak hogy feküdjön az ágyban és várjon meg...mire elaltattam a picit rendszerint a nagy is elaludt a nagy várakozásban...


de volt olyan is hogy egyszerre üvöltött mindkettő hogy altassam :) rohangáltam egyik ágyból a másikba míg végkimerült valamelyik :)

2017. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem volt ilyen gondom... a kád mellé raktam a baba fürdető kádját és abba fürdettem,közbe a középső a nagy kádba fürdött, a 6 éves meg megoldotta egyedül :)

Aztán etettem a picit közbe a nagyobbaknak meséltem.

Játék mindig délután van (mivel napközbe nem voltak itthon) este nálunk fürdés mese és alvás van,játék már nincs

2017. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi gátol meg benne, hogy 3 hónapos kora előtt hordozót használj? Ortopédiailag helyes tartást biztosító eszközben (rugalmas/szövött) újszülöttként is lehet.
2017. nov. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mei-tai-om van. Azt csak 3 honaposan lehet használni...
2017. nov. 14. 19:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor vegyél egy szövött kendőt, érdemes beruháznod. Még 2,5 hónap van hátra, addig sok kellemetlen pillanattól kímélnéd meg magad, és a gyermekeid, ha magadra tudnád kötözni a kicsit.

Az én kisfiam 21 hónapos volt, amikor a kislányom született. Úgy mászókáztam a kisfiammal, hogy a kislányom a mellkasomon aludt a kendőben. Otthon is hasznát vettem az első pillanattól kezdve. Aztán mi is váltottunk mei taira (nekem is van), sokáig használtul azt is.

Nálunk is hasonlóan alakult az esti rutin, mint a legtöbb kommentelőnél: a kisfiam a nagykádban lubickolt, a kislányom pedig mellette a kiskádban, aztán odaültem a fürdőszoba ajtajába, és megszoptattam a kislányom, miközben beszélgettem a kisfiammal, de legtöbbször mesét olvastam Neki vagy csak figyeltem, ahogy játszott pancsi közben. Az első kb. 3-4 hónapban ez így működött, a kislányom szinte félálomban szopizott, nem zavarta a kisfiam pancsolása. Szopi után rögtön be is tettem a kiságyába, és aludt, mint a bunda, ritkán sírt föl, akkor beszaladtam, hátsimi, és visszaaludt. Amikor nagyobbacska lett a kislányom, és már nem aludt bele az esti szopiba, mellénk ült pihiszékben nézelődni, kapott valami érdekes flakont, hajkefét, jól elvolt. Ha sírás volt, magamra kötöttem, imádott onnan nézelődni.

Nálunk a nappali alvás összehangolása volt nagy falat, kb. a harmadik hónapra sikerült elérnem, hogy nagyjából egyszerre aludjon ebéd után a két gyermek. A kisfiam altatási rutinja volt a mérvadó, azon nem változtattam: melléfeküdtem, olvastam Neki, és Mellette maradtam, sokszor én is elaludtam Vele együtt. Olvasás közben a kislányomat a babakocsiban ringattam: beállítottam a babakocsit a kisfiam ágya mellé, és egy lábbal finoman lökdöstem, ebben a kislányom pikk-pakk elaludt. Ő sokáig babakocsiban aludt nappal, de nem volt gond, a lényeg az volt, hogy sírás nélkül, egyik gyernekemet sem magára hagyva mindenki aludni tudott.

Számomra a vezérelv az volt, hogy a kisfiam soha ne érezze hátrányát annak, hogy kistestvére született. Soha nem hanyagoltam amiatt, hogy a babával foglalkozzam. Voltak komoly fejtörést okozó helyzetek (hogyan oldjam meg, hogy összehozzam a két gyermek igényeit), de meg lehetett oldani.

2017. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem.egy 5 eves mar tud furdeni "egyedul" es elvan addig mig a picit furdeted.

Az altatas reszet pedig a nagyhoz igazitanam.bar 5 evesen a fiaim mar egyedul aludtak el boven,de biztosan van olyan gyerek akit altatni kell.akkor a kicsi is ott lenne ha meg nem alszik.

5 eves tesoval mar viszonylag konnyu.nalam a nagyok kozt 27 honap volt,siman megoldottam a dolgokat nagyreszt egyedul mert parom 12 orazott valtott muszakban.vagy nappal nem volt otthon,vagy delutan 5-tol reggelig.

Akar furdetheted a kicsit a szobaban is.igy a nagy nincs egyedul addig sem,es segithet is.

2017. nov. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!