Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem lenne furcsa, ha anyukám...

Nem lenne furcsa, ha anyukám segítene nálunk napi 8 órában?

Figyelt kérdés

Tavasszal ikreink lesznek, már van két gyerekünk (a nagy januárban lesz 5 éves, a kicsi most lett 2). A férjem itthon lesz velünk az első hónapban, de utána ugyanúgy dolgozni fog, mint most. És van, hogy csak 9-re megy dolgozni, de máskor már 7-kor indul itthonról és mivel kötetlen a munkaideje, ezért az sem biztos, hogy mindig tudna menni a nagyért óvodába, vinni edzésre, angolra. Nekem ez a két babával és egy 2 évessel szintén nem lenne könnyen kivitelezhető, hiszen mire hazaérnék velük, mindenkit rendbe tennék, indulhatnánk is vissza a nagyért.

Szóval arra jutottunk, hogy felveszünk valakit napi 8 órába, aki nem csak a gyerekekkel lesz, hanem takarít, rendet rak, vasal, tereget, stb.


Anyukám nagyon ez ellen van, mert hogy ő nem dolgozik és tudna ugyanígy segíteni, miért akarunk egy idegent az otthonunkba... Csak nekem ez olyan furcsa, hogy minden nap együtt lennénk és attól félek, hogy egy idő után konfliktusaink lennének, hiszen csak nem olyan lenne, mintha alkalmazottként lenne nálunk.


2017. nov. 21. 13:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%

Én megbolondulnék..

Maximum annyiban kérném a segítségét, hogy én elviszem a nagyot oviba a kicsikkel, ő viszont elmegy érte.

Vagy bevásárlásnál mondjuk vigyáz a kicsikre míg elszaladok. A takarítás is oké. De hogy napi 8 órában.. Biztos, hogy nem.

2017. nov. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Én is tartok ettől...

Mert amíg otthon laktam, 18 éves koromig mindenen veszekedtünk. De tényleg, ha a szobámban voltam, az volt a baj, ha a nappaliban, akkor "mikor megyek már fel", ha főzni akartam, vagy sütni, akkor menjek a konyhájából, de egyébként meg azt hallgattam, hogy egy ebédet nem lehet rám bízni...

De ahogy elköltöztem, egyre kevesebbet veszekedtünk és félek, hogy most újra előjönne ez, hogy ő mindig mindent jobban tud.

2017. nov. 21. 14:05
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet, hogy anyukád legyen a szitter. Nem te leszel a főnök, hanem ő (szeretne az lenni).

Kizárt dolog, hogy elviselnem anyámat vagy anyósomat napi 8 órában. Most szültem a negyediket, anyósom jött segíteni egy hétre, alig vártam, hogy hazamenjen 😀

Mindenre volt egy jó tanácsa, mert nem akar ő beleszólni, de ...

Ő szült 2 gyereket 40 éve, nekem 4 van, és 40 felett vagyok, szerintem tudom, mit hogyan szeretnék.


Fizess idegen segítséget, az valóban az lesz, nem egy konfliktus forrás.

2017. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Azok alapjàn,amit írsz a kapcsolatokról,én is inkàbb az idegen segítőt vàlasztanàm.Elég nehéz lesz az eleje,nincs szükséged plusz stresszre.
2017. nov. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen volt a kapcsolatom anyámmal, ahogy te a 12es válaszodban írod. Mindenen összevesztünk állandóan, én nem csinálok semmit, nem mintha hagyta volna, ezt miért ide rakom, miért nem oda stb. Állandóan ment a balhé. Egy ideig más városban éltem és csak havi 2x találkoztunk, a többi időben beszéltünk telefonon, akkor tök jóban voltunk. Úgy hozta az élet, hogy szomszédok lettünk, mikor a férjemmel összeköktöztem, ennek 6 éve, közben gyerekünk is lett. Kibírhatatlan, épp most határoztuk el, hogy gyűjtünk még egy kis pénzt, eladjuk a házat, és költözünk minimum 20 kilométerrel odébb. Naponta többször átjár, beszólogat, utasítgatni próbál, felülbírál, mindent szarul csinálok, miért ilyet főztem,csak neki eszik rendesen a gyerek, csak ő viszi levegőre, nem öltöztetenm fel rendesen stb. Borzalom. Ha napi 8 órát kéne együtt lennünk, hülyét kapnék. A leírtak alapján neked sem javaslom.
2017. nov. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ne anyukád mondja meg h mit tegyetek. Döntsétek el ti. Ha akar jöhet segíteni de hosszú távon nem lenne jó ötlet, neki tényleg nem tudnál "dirigálni". Inkább vegyetek fel valakit.
2017. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!