Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem lenne furcsa, ha anyukám...

Nem lenne furcsa, ha anyukám segítene nálunk napi 8 órában?

Figyelt kérdés

Tavasszal ikreink lesznek, már van két gyerekünk (a nagy januárban lesz 5 éves, a kicsi most lett 2). A férjem itthon lesz velünk az első hónapban, de utána ugyanúgy dolgozni fog, mint most. És van, hogy csak 9-re megy dolgozni, de máskor már 7-kor indul itthonról és mivel kötetlen a munkaideje, ezért az sem biztos, hogy mindig tudna menni a nagyért óvodába, vinni edzésre, angolra. Nekem ez a két babával és egy 2 évessel szintén nem lenne könnyen kivitelezhető, hiszen mire hazaérnék velük, mindenkit rendbe tennék, indulhatnánk is vissza a nagyért.

Szóval arra jutottunk, hogy felveszünk valakit napi 8 órába, aki nem csak a gyerekekkel lesz, hanem takarít, rendet rak, vasal, tereget, stb.


Anyukám nagyon ez ellen van, mert hogy ő nem dolgozik és tudna ugyanígy segíteni, miért akarunk egy idegent az otthonunkba... Csak nekem ez olyan furcsa, hogy minden nap együtt lennénk és attól félek, hogy egy idő után konfliktusaink lennének, hiszen csak nem olyan lenne, mintha alkalmazottként lenne nálunk.


2017. nov. 21. 13:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Ha anyukád felajánlja akkor fogadd el.vagyis én elfogadnám.az is lehet h te takaritasz addig Ő a gyerekekkel elvan.az is lehet h Ő megy el a bölcsibe oviba a nagyobb gyerekekért.lehet nem is kellene napi 8 órát ott lennie!szerintem jobb Ő mint egy vadidegen akiről nem is tudod kicsoda!
2017. nov. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
Anyukam eddig mond az ot unokaja szuletese utan odakoltozott kb. 1-2 hetre, hogy segitse az ujdonsult anyukat a hazimunkaval. Semmi rossz nincs ebben!
2017. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Én biztos meghülyülnék, ha napi 8 órában ott lenne egy idegen a házamban, de ha a saját anyám lenne, attól is. Persze idővel biztos meg lehet szokni mindkét verziót :)


Lehet az is opció, hogy megpróbáljátok anyuddal és ha nem megy, akkor még mindig kereshetsz valakit. A gyerekeknek lehet jobb lenne amúgy a nagyszülővel..

2017. nov. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
En megkoszonnem a segitseget, es engednem, hogy vigyazzon a gyerekekre, amikor szeretne, de a plusz segitseget felvennem. Ha mar most ugy erzed, hogy konfliktusaitok lehetnek, en a fizetett segitseg mellett dontenek elsosorban. Anyukadnak nem adhatod ki feladatkent, hogy mikor mit es hogyan csinaljon, nem rakott eleg jol rendet, vagy nem ugy foglalkozik a gyerekkel, ahogy te szeretned. Raadasul napi nyolc oraban. Nekem egy baratnom vigyazott a fiamra, de csak heti 1x, es fizettem neki, mikor meg csak 1 eves volt, de mar dolgoznom kellett idonkent, de nem mukodott, lett mas munkaja, es vegul mar nem ert ra. En a megerzesemre hallgatnek a helywdben.
2017. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Több baráti család csinálja úgy, ahogy mi szeretnénk és a gyerekek hamar megszokták, nálunk sem volt gond soha, ha a bébiszitter ment a nagyért, vagy vitte el őket erre-arra.


Viszont anyukámnak nem mondhatom meg nyíltan, hogy mit csináljon, mert elég önfejű tud lenni és még most is van, hogyha valamiben nem értünk egyet a gyerekek körül, csak azért is úgy csinálja, ahogy ő gondolja, hogy jó... És félek, hogy két újszülött mellett nem lesz elég türelmem elviselni az okoskodásait.

Meg nem tudom elképzelni, hogy ő húzza át az ágyneműnket, vagy vasalja a ruháinkat... Csak ugye megbántani sem szeretném.

2017. nov. 21. 13:27
 6/16 anonim ***** válasza:
19%
Ha egyedül nem tudod megoldani, akkor egy idegen a legjobb választás. Mondjuk nem értem, minek kidobni minimum egy minimálbér nyilván összeget azért, amit te is meg tudsz csinálni. Max az oviba való hurcolasra kell valaki, a többire felesleges.
2017. nov. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 babyboom567 ***** válasza:
58%

Kedves Kérdező!

Vegyél fel bejárónőt,anyukádat meg hagyjad unokázni.

Én anyukám is olyan lehet mint a tied, nálunk is lenne konfliktus ha hagynám.Nyáron volt itt nálunk,vigyázott kicsit a kisfiamra pár napig.Na ez alatt ő eldöntötte,hogy milyenre cseréli ki a függönyünket,meg mit hogy rendez majd át.Én meg mondtam,hogy nem,semmit sem csinál,mert ITT MI ÉLÜNK.CSAK UNOKÁZNI JÖHET HOZZÁNK.

2017. nov. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy írtad, feladatot kiadni csak idegennek lehet, aki pénzt kap érte, vegyél fel baby sittert.
2017. nov. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagy a házunk, nem azzal szeretném tölteni az itthoni éveimet, hogy pakolok, takarítok és imádkozom, hogy mindennel végezzek addig, amíg a picik alszanak... És őszintén, szeretném, ha magamra és a férjemre is lenne majd időm, nem lennék mindig hulla fáradt. Négy gyerekről nem ugyanolyan gondoskodni, mint kettőről.
2017. nov. 21. 13:48
 10/16 anonim ***** válasza:

Aaaa, bár az én anyám érne rá napi 8órát unokázni!!! <3 de sajna aktívan dolgozik

(Szintén ikreket várok a most 2éves mellé)

2017. nov. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!