Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, vagy...

Szerintetek normális, vagy inkább furcsa ha így "kezelem" anyukám halálát?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, anyukám 2 éve halt meg.

Ez eddigi életem legnagyobb vesztesége, ő volt a hozzám legközelebb álló személy, és már gyerekként is túlságosan ragaszkodtam hozzá, így nem könnyű.


Viszont soha, semmilyen közegben nem beszélek róla, arról sem,hogy meghalt.

Ha kérdezik,hogy a szüleimmel élek e, akkor is inkább igennel válaszolok.

A középiskolai osztálytársaim tudják, mert akkor voltam végzős, de nekik is az osztályfőnök mondta el, mikor visszamentem az iskolába akkor is úgy mentem,hogy minden rendben,nem történt semmi sem.

Az új ismerőseim nem tudnak erről.


A temetőbe sem járok ki, mert anyukám a szülőfalujában szerette volna ha eltemetjük, de erre nem volt lehetőségünk.Így azt gondolom,hogy ez a hely nem jelent neki semmit, így nekem sem, úgysem ott van.

Néha ugyan kimegyek, meg rendben kell tartani a sírt, de azt is inkább csak mások véleménye miatt teszem.


Néha úgy érzem, hogy beszélnem kéne erről, és talán jobban megértenének az emberek, és sokszor nekem is jobb lenne.De ugyanakkor ez annyira személyes, nem akarok ezáltal semmiben sem előrébb jutni, már ha ez lehetséges.


Szerintem ezen sosem fogok változtatni, nem azért tettem fel a kérdést,hogy változtassak e, csupán tudni szeretném,hogy egy másik ember számára ez mennyire furcsa, vagy mennyire elfogadható?


Bármilyen, normális választ pozitívan értékelek!


2015. nov. 21. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

1.Mindenki úgy gyászol,ahogy neki könnyebb

2.A gyász feldolgozásának vannak szintjei. Te most a Tagadás fázisban vagy!

Részvétem!

2015. nov. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Figyelj mindenki máshogy dolgozza fel a számára fontos személy halálát valaki kimutatja valaki mindenkinek arról beszél és van olyan aki csak magába gyászol..Ezt emberre válogatja te így csinálod más úgy .. Ebben nincs semmi furcsa szerintem.
2015. nov. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Előbb-utóbb beszélned kell róla, mert amíg ezt magadba temeted, nem tudod feldolgozni a veszteséget. Jól írta első válaszoló.

Meg tudom érteni, minden mozzanatát, számomra egyáltalán nem furcsa. Az sem, hogy a sírhelye nem jelent számodra semmit, úgy érzed, hogy se neki, se neked nincs közöd hozzá. Ehhez szerintem nem annak van köze, hogy hol temették el, hanem annak, hogy te még nem érzed őt halottnak, nem tudtad ezt elfogadni.

Őszinte részvétem.

2015. nov. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
részvétem
2015. nov. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

Egyáltalán nem. Te nem gyászoltad meg az édesanyádat. A gyász szakaszai közül megragadtál valahol a legelején, a tagadásnál.


Olvass utána a torzult gyász és a patológiás gyász kifejezéseknek pszichológiai portálokon.


És nagyon ajánlom, hogy a saját érdekedben, menj el ezzel a problémával egy pszichológushoz! Nagyon fiatal vagy, még formálható, de ha ezt így hagyod, akkor abból nagy baj lesz.

2015. nov. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet a válaszolókkal. Attól még nincs szó tagadásról, hogy nem hangoztatja mindenkinek. Én is csak a barátaimnak mondom el, mert utálom ha sajnálnak.
2015. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Megértelek. Én az apukámat veszítettem a te korodban. Én se beszéltem róla az új ismerősöknek, nem lettem más. Sokan észre se vették, hogy valami történt. Csak a legjobb barátnőm tudott róla, mert apu beteg volt (daganatos) így neki meséltem a félelmeimről, az utolsó hetekről és a legszörnyűbb az volt, hogy egyik éjszaka meghalt, másnap 8-tól pedig tömbösített gyakorlatom volt, amit nem lehetett kihagyni, mert nem volt lehetőség pótlásra, így a barátnőm tartotta bennem a lelket és csinálta helyettem a precizitást igénylő műveleteket, mert iszonyatosan remegett a kezem. (szerencsére a tanár nem vette észre, hogy kb semmit se csináltam) A többiek se vették észre, hogy csöndben gubbasztok kb a sarokban. Következő héttől már jobban voltam, hogy a temetésen is túl voltunk. De a mai napig nem azzal kezdem, hogy amúgy csak azért van csak anyukám és nem beszélek apuról csak múlt idejű sztorikat, mert meghalt.


Sokan ha rákérdeznek, hogy mi a helyzet, akkor elmesélem, de annyira tárgyilagosan tudok beszélni róla, hogy azon borulnak ki... Szóval szerintem az emberek nem tudják egyszerűen kezelni. Nem csak a gyászoló, de az ismerősök, új ismerősök se.


Így szerintem ha magadban helyre tudtad ezt rakni és tudod tovább élni az életed (ez a legfontosabb!), akkor ne érdekeljen más emberek véleménye ezzel kapcsolatban.


És ha úgy érzed, hogy ki kellene beszélned akár leírva is de tedd meg. Pl blogbejegyzés vagy naplóba. Én sokáig nem beszéltem erről, emiatt az elfojtás miatt néha elég kellemetlen helyzetbe kerültem, mikor pl a halálának az első évfordulója utáni napon kellett vizsgázni mennem. Alig tudtam valamit, mert képtelen voltam figyelni a tanulásra. A tanár pedig pont beletenyerelt a kérdésével, hogy mégis mit csináltam tanulás helyett, én meg elbőgtem magam. Mondjuk annyira megsajnált, hogy adott lehetőséget 1 héttel később javítani, ami már sikerült. De akkor nagyon szégyelltem magam, mert erősebbnek gondoltam magam. Azóta inkább beszélek róla. Persze nem a haláláról hanem pl ha valamiről eszembe jut egy sztori vagy valami akkor elmondom és nem hallgatok róla, mert nem akarom aput szóba hozni. Nekem ez segít. Szóval személyes tanács, hogy találd meg azt a módot, ahogy kezelni tudod, mert elfojtani nem szabad, tudomást se venni róla, hogy mi történt. De mások véleményével foglalkozni se szabad, mint már írtam.

2015. nov. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!