Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 evesem szinte sebesre...

1 evesem szinte sebesre szopja az ujjat. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Par hete kezdte, addig se nem cumizott, se nem szopta az ujjat. Most viszont egyszerre jon ket ragofoga es egy szemfoga, gondolom ezet van tovig a mutatoujja a szajaban szo szerint ejjel-nappal. Eddig azt mondtak ne torodjek vele, ugyis csak atmeneti. De mar sebes es olyan gennyes pattanasszeru sebek is vannak rajta. Nem is tudom mivel kezeljem, betadinet azert nem lennw jo lenyalogatni - gobdolom en. Tapasztalat valakinel?

2017. nov. 22. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Cumi? Hűtőrágóka?

Az ujját kezeld nagyon nagy baj is lehet ha gennyet nyalogat

2017. nov. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az nem normális ha gennyes, elvinném dokinak megmutatni lehet gomba az már inkább aztán viszket neki azért is rágcsálja.

Ilyet még nem hallottam amúgy pedig nálunk is most éjjel-nappal csócsálja az ujját, szerintem mindenképp vidd el orvoshoz.

2017. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem az egesz ujja olyan, hanem van rajta 1-2 ilyen pattanasszeru es nagysagu seb (szoval aminek sarga vagy holyagos kozepe). De mindig mashol. Emmellett meg nehany pici piros folt ahogy kiszivta.

Huh egyik tesoja se produkalt ilyet, nem gondoltam volna, hogy ez ilyen durva 😞

2017. nov. 22. 22:33
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Rágóka? (Fogszabályzós akár) cumi? akármi,hogy ne a kezét egye? Ha elkezdi adj valamit a kezébe, tereld el a figyelmét egy játékkal. Gyerekekkel dolgozom, az ujjszopásról nagyon nehéz leszokniuk, van aki még 10-12évesen is csinálja.
2017. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
kend be az ujját erős paprikával vagy valami nagyon gusztustalan ízű dologgal, úgy talán leszokik
2017. nov. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Úristen, ötös, 2017-ben még létezik ilyen középkori barbárság? Előző életedben te a boszorkányok alatt gyújtottad meg a máglyát?

Hűtött rágóka, orvos.

2017. nov. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

13 éves koromig szoptam az ujjam, se az ujjamnak se a fogamnak nem lett semmi baja és sehogy nem tudtak leszoktatni róla.

Ha sebes gennyes mindenképp kérd orvos véleményét.

Esetleg ha bekötöd neki?

2017. nov. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok egy orvoshoz rohangáló de a helyedben most elvinném. Lányom 1 hetes kora óta cumizza az ujját (most 3 éves) de csak alvásnál meg ha nagyon fáradt. Neki bőrkeményedés van rajta. Egyszer észrevette a háziorvosunk, azt mondta, hogy meg ne próbáljam leszoktatni (nem is akartam) mert abból később dadogás meg beszédhiba meg lelki bajok lehetnek, arra figyeljek, hogy a bőre ne szakadjon fel, ne legyen sebes, ne gyulladjon be, ha így lenne vigyem orvoshoz.
2017. nov. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is szopizza az ujját, bőrkeményedés van rajta, már kétszer lett gennyes neki. Másodszor a háziorvos felszúrta és kinyomta, na azt ne engedd meg! Fájdalmas és begyullad, másnapra feltelik. Ő betadinet ajánlott, kb semmit nem ér, és azt tilos lenyalogatni. Vidd el bőrgyógyászhoz minél hamarabb. Nálunk van egy hiperszuper magám bôrgyógyász, amit felírt lemosót aztán antibiotikumos krémet, kb 2 nap alatt leszedte mindkét alkalommal a gyulladást, gennyet. Nagyon vékonyan kentem nappal, nem vette a szájába az ujját, ha véletlen mégis, addigra már lekente róla. Most múlt egy éves.
2017. nov. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!