Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztszülőség?!

Keresztszülőség?!

Figyelt kérdés

Sziasztok, kicsit gondban vagyunk, hogy kit kérjünk fel keresztszülőnek, illetve már döntöttünk, csak nem tudjuk, hogy mondjuk meg a másik illetőnek, hogy nem ő lesz. Sokáig dilemmáztunk a legjobb barátnőm és a kereszttesóm között. A legjobb barátnőm közelebb áll hozzám, de a kereszttesómmal is jó a viszonyom. A kereszttesóm volt elsőáldozó, bérmálkozó, és évi 1-2x ünnepek alkalmával elmegy templomba. A barátnőm ugyan meg van keresztelve, de semmilyen szinten nem vallásos, viszont érdeklődőbb volt a terhesség alatt.

Végül is ezek lényegtelen dolgok, mert döntöttünk. Csak szerintem mindketten számítanak rá, hogy ők lesznek felkérve, és nem tudom, hogyan mondjuk meg a másiknak, hogy ő most "lecsúszott erről a posztról". Nem hiszem, hogy bármelyikük is megsértődne ezen, de azért picit biztos rosszul fog neki esni. Második baba keresztszülőjének pedig biztosan őt kérnénk majd fel.


Ahol több keresztszülő-jelölt is volt, ti megbeszéltétek azzal, akit végül nem választottatok, vagy csak simán közöltétek vele, hogy XY lesz a keresztszülő?


2017. nov. 26. 05:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%

Miert lenne baromsag a rokon, testver?

Mindharom gyerekemnek a hugom a keresztanyja.


Ahol baratokat kertek fel, joreszt reg nem tartjak mar a kapcsolatot.

2017. nov. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
50%

Előző mindenki azt kér fek akit akar.

Én például a húgommal nem tartom a kapcsolatot. Viszont van olyan barátnőm aki a terhesség, szülés, és az eltelt két év óta napi kapcsolatban vagyunk. Míg a testvérem az elmúlt három évben egy szót sem szólt hozzám.

Egyébként, meg ezzel lesz egy új családtag. A húgom az már eleve nagynéni, most így lett még egy közeli családtag.annál jobb minél több van a gyereknek, nem?

Egyébként meg a kérdésben nem volt szó testvérről ;)

2017. nov. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
17%
A kommentben irta a testveret. Reszemrol a tema lezarva.
2017. nov. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
16%
Jobb is, mert nem válaszoltál a kérdésre.
2017. nov. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
25%

Mindkettőnknek fiú tesónk van, a sógorom számított rá, hogy ő lesz és nem a tesóm, mert ő az idősebb. A család szerint az idősebbnek jár ez a tisztség. Na volt sertődés! Én az unokatesómat választottam keresztanyjának, a férjem a legjobb barátját keresztapának. Anyósék sérelmezték a dolgot, sógor évente 3szor látja kb. a gyereket. A tesóm nem haragudott, úgy szereti a fiamat, mintha ő lenne a keresztapja. Havi kétszer látogatja (az ország másik végén él, egyedülálló így sürven hazajön a szüleinkhez) játszik, foglalkozik vele. Nem bántuk meg a választást.

A férjem pl. beszélgetett a tesójával, a szülei is jelen voltak és mondta, hogy felhívtam xy és megkértem, hogy legyen a kicsi keresztapja.

Én azt venném számítasba a helyedben, hogy ki lakik közelebb,kit fog gyakrabban látni a gyerek, melyikük a megbízhatóbb.

2017. nov. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%

Le leszek pontozva nyilván, de a keresztszülő az legyen, aki segíti a szülőket a gyerek keresztény nevelésében.

Ha katolikus keresztelésről van szól, akkor feltétel, hogy az illető felnőtt, megkeresztelt, megbérmált személy legyen, aki keresztényként is él, tehát pl. rendezett házasságban (nem élettársként). Az más kérdés, hogy ezektől a feltételektől ma már a legtöbb helyen eltekintenek és elég a keresztség, de amúgy ezek kellenének.

Én azt választanám, aki legalább a Hiszekegyet el tudja mondani fejből. Annyira felszínes, mikor keresztelőn nem is tudják ezt elmondani és a végén, mikor a pap kérdezi, hogy akarjátok-e, hogy Józsika ebben a hitben elnyerje a keresztséget, akkor meg bőszen bólogatnak...

2017. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Házasságban éljenek.. ja aztán egy év múlva elválnak és többet nem látjuk őket.. :( Sajnos velünk így volt. Unokatesómék, jó, legyenek ők a keresztszülők, vallásosak, stb. Rendszeresen látogatták a fiam, vagy mi mentünk hozzájuk, de amióta elváltak, a keresztapa nem is érdeklődik, szülinapjára se hívja fel, szó szerint letojja hogy mivan vele.. Keresztanya(unokatesóm) meg ír nekem facebookon egy sort eseménykor, és levan tudva. A fiam most 4 éves, és nagyon hiányolja őt. Mindig kérdezi hogy keresztanyuhoz mikor megyünk, vagy mikor jön? De mindig van valami, ami miatt mi sem tudunk menni, nem ér rá stb.. Sógornőm nem sértődött meg, keresztanyja helyett is sokat foglalkozik vele, pedig van rengeteg keresztgyereke.
2017. nov. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár a kérdésem nem arra irányult, hogy ki legyen a keresztszülő, hanem arra, hogy mi legyen a másik személlyel. :)
2017. nov. 27. 15:25
 19/21 anonim ***** válasza:

"Házasságban éljenek.. ja aztán egy év múlva elválnak és többet nem látjuk őket.."


Római katolikusoknál nincs válás...

2018. jan. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nincs valas?! Dehogynincs.
2018. jan. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!