Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztszülőség?!

Keresztszülőség?!

Figyelt kérdés

Sziasztok, kicsit gondban vagyunk, hogy kit kérjünk fel keresztszülőnek, illetve már döntöttünk, csak nem tudjuk, hogy mondjuk meg a másik illetőnek, hogy nem ő lesz. Sokáig dilemmáztunk a legjobb barátnőm és a kereszttesóm között. A legjobb barátnőm közelebb áll hozzám, de a kereszttesómmal is jó a viszonyom. A kereszttesóm volt elsőáldozó, bérmálkozó, és évi 1-2x ünnepek alkalmával elmegy templomba. A barátnőm ugyan meg van keresztelve, de semmilyen szinten nem vallásos, viszont érdeklődőbb volt a terhesség alatt.

Végül is ezek lényegtelen dolgok, mert döntöttünk. Csak szerintem mindketten számítanak rá, hogy ők lesznek felkérve, és nem tudom, hogyan mondjuk meg a másiknak, hogy ő most "lecsúszott erről a posztról". Nem hiszem, hogy bármelyikük is megsértődne ezen, de azért picit biztos rosszul fog neki esni. Második baba keresztszülőjének pedig biztosan őt kérnénk majd fel.


Ahol több keresztszülő-jelölt is volt, ti megbeszéltétek azzal, akit végül nem választottatok, vagy csak simán közöltétek vele, hogy XY lesz a keresztszülő?


2017. nov. 26. 05:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%

Beszèltetek már velük erről? Ha nem, akkor nincs kérdés. Engem nem érdekelt, hogy ki “számított rá” nem magyarázkodtam senkinek, hogy “majd a következőnek te lehetsz”

Viszont rokoni körben volt olyan, hogy még a terhesség alatt mondták nekem, hogy rám gondoltak, de nem kértek fel konkrétan. Majd a baba pár hónapos korában jött a meghívó a keresztelőre, amin persze nem én voltam a keresztanya. Azóta sem értik, miért nem mentem el a keresztelőre, pedig eltelt 6 év...

Szóval ha volt már róla szó, a minimum, hogy arról is szóljatok, hogy más lesz a keresztanya. Szerintem nem kell nagy feneket keríteni a dolognak, csak mondjátok el, hogy “Julika lesz a keresztanyja”

2017. nov. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
32%

Nem dilemma.

Kereszttestvéred mindig az, a rokonod marad.

Barátnőd nem biztos, hogy halálodig.

.

Ha tényleg 'keresztelőről' nem pedig 'névadásról' van szó, akkor egyértelmű a válasz.

Keresztelő esetén meg kell fogadni a valláso nevelést is. A két személy közül ki tudja ezt jobban megtenni?

.

"viszont érdeklődőbb volt a terhesség alatt"

Az, hogy érdekelte, hogyan viseled a várandósság terhét, még nem jelenti azt is, hogy kéásőbb érdekelni fogja, hogyan/miben segíthet a nevelésben.

Elég egy rossz mondatod, és a barátnő már nem barátnő.

Másik barátnőd még sok lehet, de keresztanyát nem váltogathatsz.

2017. nov. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%

Mondjuk a keresztszulo elvileg az az személy, aki a gyereket a vallásos életre neveli. Mivel a barátnőd nem vallásos, így elég röhejes lenne tőle ezt a feladatot elvarni.

Nyilvánvaló, hogy csak divatból kereszteltetsz, kérd fel hát mindkettőt

2017. nov. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem divatból lesz megkeresztelve, én is bérmálkoztam is, viszont nem járok vasárnaponként templomba, én is már csak Karácsonykor megyek el. A férjem abszolút nem vallásos, ő csak a kedvemért vállalta esküvőn is a templomi szertartást, neki nem fontos az sem, hogy meg lesz-e keresztelve a gyerekünk.

Vallásos vagyok, de nem olyan szinten, mint a nagyszüleim voltak anno, tehát annyira komolyan nem veszem már azt, hogy olyan keresztszülőt kerítsünk, aki a keresztényi hitre való nevelésében aktívan részt vesz. Nem is tudnék ilyen személyt találni egyébként, férjem családja abszolút kiesik ebből a szempontból, mert az esküvőn is alig voltak hajlandóak bejönni a templomba. Tesóm lenne még esetleg, de azt meg mindig furcsának találtuk mindketten, ha a nagynéni/nagybácsi lett egyben a keresztszülő is.

Szóval én szeretném megkereszteltetni, aztán ő majd eldönti, milyen szinten szeretné gyakorolni a vallást.


Nem beszéltünk egyébként róla egyik illetővel sem, pont amiatt, mert nem tudtunk dönteni és nem akartuk azt, hogy közben esetleg meggondoljuk magunkat.

2017. nov. 26. 07:31
 5/21 anonim ***** válasza:
27%
Tyű de tudom rühellni a divatkereszténységet ateistaként is. Az ilyeneket használja a politika az álszent hülyeségek alátámasztására.
2017. nov. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Tyű, de tudom rühellni, amikor valaki nem a kérdésre válaszol. ;)
2017. nov. 26. 08:16
 7/21 anonim ***** válasza:
51%
Nem, nem kell bejelenteni annak, akit nem vàlasztasz. Ez a ti döntésetek, aki ezért megsértődik, nem kötelező részt venni a keresztelőn. Van aki két keresztapàt-anyàt vàlaszt, ennek én nem vagyok híve. Mindegy melyiküket vàlasztod, bàrmelyik "eltűnhet", ha màr valaki ezért ellenezte a baràtnőt. Nekem apàm testvére a keresztanyàm, vàlás utàn nem is làttam többé.
2017. nov. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%
A testvered legyen.
2017. nov. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
37%

KérdEző, szerintem sem kell magyarázkodni.

Az lesz akit akartok.


Nálunk az volt, hogy az egyik barátnőm második fiának én lettem a keresztanyja. És az anyuka unokatestvére, aki az első gyerek keresztanyja, meg volt sértődve, hogy miért nem ő lett a másodiknak is.

Dehát ez van, aztán kiheverte.

Mindenki azt választ akit akar.

Az meg egy baromság, hogy rokon legyen, mégis mi a francért kéne rokonnak lenni? Ezt az előttem író hozzászólónak írtam.

2017. nov. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell ezt megindokolni a másiknak. Én gyakorló vallásos vagyok, az unokahugomnak mégis egy nem vallásos barátnő lett a keresztanyja, nem sértődtem meg egyáltalán, aki ezen megsértődik az nagyon furán gondolkodik.
2017. nov. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!