Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyit spóroltatok a...

Ti mennyit spóroltatok a babára, hogy készültetek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék már babát. De két év még kellene, hogy számításaim szerint minden klappoljon. :) Ti mire mennyit tettetek félre? Akár részletesen is leírhatjátok. Készültetek -e rà speciàlisan (őssejt, köldökvér levétel, genetikai vizsgálat, terhestorna, vitamin, 4d uh)? Illetve, hogyan készültetek a baba érkezésére mentálisan (könyvek, szülőfelkészítő)? Minden válasz érdekel, kérlek kort is írjatok.

2017. nov. 26. 11:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit és sehogy.

Szerencsére nem volt szükség félretenni, felkeszülés meg- megnéztem néhány videot aztán ennyi. Nem is éreztem hiányát mikor megszületett a baba


30/N - 26 évesen szültem az elsőt

2017. nov. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. nov. 26. 12:28
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2 évet "készültünk" rá a munkám miatt, ezalatt félretettünk, és egy-két nagyobb tételt meg is vettünk (pl.: babakocsi). Nekünk mindenestül kb. 550e volt, amit vettünk, de lehet olcsóbban is, csak mi fiatalok voltunk, és mi voltunk az elsők a baráti körben, így nem örököltünk semmit. Amikor már nagyon vártuk, hogy legyen babánk, sok babás videót néztünk, elterveztük, hogy milyen elveket szeretnénk követni. Persze nem minden így lette, de ez nem is baj! Jó készülődést nektek!
2017. nov. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. nov. 26. 13:00
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Én 26, párom 28 volt, mikor megismerkedtünk és mivel mindkettőnket tudtak segíteni korábban a szülei, rendben voltunk anyagilag, emellett évek óta stabil munkahellyel rendelkeztünk. Egyébként is volt megtakarításunk, szóval nem spóroltunk a babára és a félretett pénzhez sem kellett különösebben hozzá nyúlni. A magánorvosi vizsgálatokat, apróbb babaholmikat én pl. simán tudtam fedezni a fizetésemből, emellett a családból is kaptunk ezt-azt.

Talán ezért sem terveztük túl a babakérdést, csak sodródtunk az árral, mikor kihagytunk egy hónapot a védekezéssel a sorsra bízva a helyzetet.

2017. nov. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%

Nem tervezem-szervezem-menedzselem az életemet, hanem élem ;)

Nem készültem fel előre, amikor terhes lettem (3. próbálkozós hónap) egyszerűen csak boldogan vártam a megszületését, babanaplót írtam neki. De amikor még csak tervben volt ő, akkor abszolút nem számolgattunk.


Őssejtlevétel: az volt, de csak mert mondták a kórházban, hogy van ilyen, terhesség előtt fogalmam sem volt róla.

Genetikai uh meg kötelező szóval azt nem kell tervezgetni.

2017. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%
Magánrendelésre jártam végig, fizetős genetikai vizsgálatok, vitamint is szedtem, a dokit is megfogadtam, illetve VIP szobát kértem, egyszer pedig voltunk babamozin :) Mind a kétszer így volt, nem kellett rá külön félretenni. Az elsőnél 25 a másodiknál 28 voltam.
2017. nov. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, mennyibe kerül a VIPszoba, a babamozi? Hogy kell elképzelni? Köszönöm!
2017. nov. 27. 00:29
 9/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld! Köszönöm.
2017. nov. 27. 00:30
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem sporoltunk előre bár tény ,hogy könnyebb lett volna ha lett volna 300 ezer ft félretett pénz de igy is minden meg lesz a picinek.Minden hónapban vettem neki valamit miután 3 hónapos elmultam. 26 hkm
2017. nov. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!