Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok önálló...

Hogyan szoktattátok önálló elalvásra a második, többedik gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Nagyobbik fiam 26 hónapos, ügyes nagyfiú, bölcsibe jár, jó alvó. Külön szobában, külön ágyban alszik születése óta, este 9-től reggel fél 7-ig. Nem is tud köztünk aludni, csak reggelente jön át. Nem volt túl jó alvó az elején, sok minden zavarta (mozgásfejlődés, mozgás), mára kialakult. Őt az elején úgy altattam, h ringattam, aztán 7 hó kora után az ágyában simogattam, felvesz-letesz módszerhez hasonlóan, meg is tanult önállóan elaludni. A kisebbik fiam még pocaklakó, de ha megszületik, a tesójával szeretnénk egy szobába rakni, helyhiány miatt is. Nyilván az elején még nem, de később őt hogyan szoktassam rá, h önállóan elaludjon? Gondolok itt arra, hogy ha néha sírna is, a tesó mellett is működik a felvesz-letesz módszer? Nem zavarja a nagyot? Valamint, jó lenne ha az elejétől a kiságyban aludna a kicsi, de ha a nagyot ebéd után lefektetem a helyére, ha a kicsi is pont akkor alszik, de hamarabb felébred, az is zavarhatja a nagyot?

Bocsi a litániáért, de érdekelne, hogy a többgyerekes szülők hogy oldották meg ?



#alvás #gyerek. felvesz-letesz
2017. nov. 13. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Én az elsöt is meg a többit is úgy altattam születésétöl kezdve, hogy megszoptattam, böfiztettem és utána betettem az ágyába, és ennyi volt, aludtak minden gond nélkül.

Ha nem szoktatod rá kezdettöl a ringatásra vagy hurcolgatásra, akkor eszébe sem jut nem-elaludni az ágyában.

(Amikor dajkálásra volt szükségük, akkor nap közben azt is megkapták, de az alvás kezdettöl nem erröl szólt.

2017. nov. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk a kezdetek óta külön ágyuk van, a kis közös szobájukban. Mikor a kicsi újszülőtt volt, akkor sem aludt velünk, hanem egyből közösen éjszakáztak. A nagy meglepően jól aludt, ha a kicsi sírni kezdett (pedig hasfájós pici baba volt) de a nagy olyannyira megszokta, hogy még csak nem is forgolódott ilyenkor stb. aludt, mint akit fejbe kólintottak.

Azt a tanácsot kaptam, hogy ne síri csendben legyünk otthon mikor már elaludtak, különben minden neszre felriadnak és már a kezdetektől szokják egymást meg az élet zajait. Teljesen természetesen kell kezelni a szituációt.

Nekünk nem volt gond.

A lényeg a tetmészetesség, hogy higgadt maradj, ha sír a pici, mert ha bestresszelsz azt a nagy is megérzi és akkor jön a műsor, hogy "anyával akarok aludni"...

2017. nov. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és ne ringasd órákig :D tényleg megszokják, így igenylik majd. Ne babrálj ki magatokkal, mert kettővel már nem olyan könnyű
2017. nov. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugy gondolom és csinaltam, mint az első. Nalunk sosem volt ringatas, ölben altatas, ehhez az egyhez tartottam magam mindig, hogy altatas csak ágyban. Nagyon hamar at is aludta az ejszakat es leszamitva pár hasfajos, fogzos, beteg éjszakat mindig egyedül alszik el szép nyugodtan.
2017. nov. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!