Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újdonsült családok, első...

Újdonsült családok, első babások! Hogy Karácsonyoztok? Nagymamákkal, vagy csak hármasban?

Figyelt kérdés

Eddig mi a (most már) nagyszülőknél Karácsonyoztunk a férjemmel, de most, hogy mi is család lettünk, elgondolkodtunk, hogy lehet, hogy jobb lenne, ha 24-én csak 3-an lennénk, és másnap látogatnánk meg a nagyszülőket.


Ti hogy csináljátok? Hogyan változott a Karácsony baba előtt és baba után? Hogyan fogadták a nagyszülők a változást?



2017. nov. 30. 12:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4 eve,miota megszuletett a kislanyunk ugy csinaljuk,hogy szenteste jonnek az en szuleim es a parom szulei is.Egyszoval mi vagyunk 3-an(iden mar 4-en) es a nagyszulok.Masnap megyunk anyosomekhoz,oda jonnek a parom csaladjabol a rokonok,unokatesok.26-an ugyanez csak anyukameknal,oda is jonnek a tesoim,meg az o gyerekeik.
2017. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Mikor még csak ketten voltunk akkor Szenteste az én szüleimnél voltunk, szokás volt aznap a közös ebéd. Másnap a párom szüleinél, karácsony másnapján pedig mindkét részről rokonlátogatás. Mióta megszületett a gyerekünk (tavaly volt az első karácsonyunk hármasban) a szentestét hármasban töltjük. Karácsony első napja a szüleimnél, a második Anyósoméknál. Nem volt panasz senki részéről sem. A rokonlátogatással felhagytunk (nagynénik, nagybácsik, keresztszülők). Már csak az én nagymamám él, ő pedig a szüleimnél szokott karácsonyozni így vele ott találkozunk. Tervezünk még kistesót és egy nagyobb lakást szeretnénk, ha majd egyszer ez megvalósul akkor karácsony első napján én fogom vendégül látni a szüleinket, testvéreinket, nagymamámat.
2017. nov. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%

Amikor a legnagyobb megszületrtt az elsö 2 évben mindenki hozzánk jött, a második ota a szenteste a miénk, de egyik nagyszülö sem egyedülállo,akkor együtt lennénk.


Ök kérték,hogy igy legyen mikor terhes voltam, ne kelljen készülnöm és azota igy maradt.


Szenteste itthon,25 anyosom,26 anyu 27 mindenki nálunk, 28 tesomék ,29 férjem tesojáák... addig van karácsony amig mi akarjuk :)

2017. dec. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%
Szenteste csak hármasban, hiszen mi már így vagyunk egy család. Első nap anyósoméknál leszünk, második nap meg anyuéknal, mivel öten vagyunk testvérek (mindenkiek van családja) és évek óta ez a kialakult szokás, mert többen is más városban élünk, mint szüleim. Így nincs sértődés, hogy egyik szülőhöz miért megyünk, másokhoz pedig nem 24-én.
2017. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk évek óta úgy volt, hogy Szenteste otthon, kettesben, 25-én a szüleimnél családi ebéd és 26-án a párom szüleinél. Most 10 hónapos lesz a kislány karácsonykor, szintén így lesz.
2017. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!