Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt veletek olyan hogy a...

Volt veletek olyan hogy a több hetes "alig alvás" után egy éjszakai szoptatás után amikor már sokadszorra 2,5 órát altatod a gyereked dühös leszel rá?

Figyelt kérdés

Vagy ráripakodsz hogy pl "mi a bajod"?

És sìrsz....

Nehezen sikerült a baba ès a váandóság alatt is rengeteg nem egèszségi gond volt a családban...


2017. dec. 4. 05:53
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Igen, de nem rá, hanem a helyzetre. A fáradtság ingerlékennyé teszi az embert, tökmindegy miben fáradtál el, munkában vagy nem-alvásban.

A lényeg hogy ha előfordul egyszer, próbálj felülkerekedni rajta és arra gondolni, ez neki sem jó, nem tud aludni, és neked kell segítened rajta hogy álomba ringasd és megtanítsd elaludni (10-ből 9 baba nem tud csak úgy ukmukfukk elaludni hiába álmos)

2017. dec. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok alszent.. Volt. Emberbol vagy nem robot, perdze h szukseged van alvasra, ha ez nincs meg akkor ingerultebb az ember. Persze nem orditoztam a babaval, csak idegesebben "beszeltem" neki, hogy aludni kell, miert nem alszol stb. Ettol senki sem rosz, ne aggodj.
2017. dec. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem. A baba nem tehet semmirol.
2017. dec. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Szegyellem, de tobbszor is volt. Azzal tudlak biztatni, hogy javulni fog, lesznek jobb idoszakok, de keszulj lelekben, hogy azok utan is jonnek majd kevesbe jok, en nagyon rosszul viselem a visszaesest, de a fogzas meg a nathas idoszak nalunk sajnos gyakran ilyen. Elmulik, jobb lesz, megnonek. Tarts ki, nem a szoptatas tehet rola. Mondom ezt ugy, hogy most vagyok tul egy sokadik nehez ejszakan

a 21 honaposommal natha miatt. Olyan hangerovel visitott most 6-kor, hogy nem is tudtam, hogy ilyet is tud, es allitolag meg ennel lesz rosszabb is... Vegigszoptattam kb. az ejszakat, oldalt fekve. En ezt nehezen birom most, mert mar 13 honapos kora ota sokkal jobban alszik, mint elotte, 15 honapos kora ota rendszeresen alszik egyben 5-8 orat, most par hete van ossze-vissza, de a het feleben meg igyis alszik egesz jol. Ha a szoptatas nem lenne, hordoznom, ringatnom kellett volna, raadasul tejfeherjere erzekeny is, es egeszsegugyi okokbol is fontos nalunk, hogy minel tovabb menjen a szopi.


Kerj segitseget, mi azt csinaltuk, hogy vettunk hordozokendot, rakotottem estenkent az apjara, es 8-10-ig elvonultam aludni, addig o altatta (erdemes emelle beszerezni egy gimnasztikai labdat, arra raulve pattogni, arra jol elszanak altalaban), aztan letette mellem, igy eltuk tul az elejet, meg egyuttalvassal azota is, illetve az elso hetekben hajnalban magamra is kellett fektetnem, kulonbem nem aludtunk. Mennyi idos?

2017. dec. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

En arrébb mentem (ki a szobából) es elbogtem magam duhomben, hogy nekem ez nem megy, elegem van. Nem a babara haragudtam de az egésszel tele volt a hócipőm. Nekem a gyerekem nem szopizik mellből, igy fejni kell neki. Amig ezt be nem lattam, volt par kellemetlen napunk. Az alvással halistennek nincs bajunk. (már), Addig volt amig szopott, mert kb összeért ket etetes es hulla faradt volt mindenki addig volt. Vagy jol se lakott, vagy csak siman ebes helyett visított szegeny, mert nekem a mellem nem alkalmas es a bimbovedo se jott nekunk eddig be.


Most mondjuk jobb, de attól meg a hulye 3-4 orankenti fejes-etetes miatt én sem alszom maratonokat es hat bizony fárasztó.


Az nagyon igaz, hogy ha te almos faradt ingerült vagy, akkor o is. En is a páromat szoktam megkérni, hogy babazzon mar egy délutánt amig kidőlök

2017. dec. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, volt, ha kis csecsemő, akkor nem ért belőle semmit, hogy te éppen dühös vagy.
2017. dec. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Ordítottam közben bőgtünk mind a ketten, földhöz vágtam az egyik csörgőt ami széttört és tele volt golyókkal, úgyhogy még azokat is kereshettem utána...

Én az a fajta vagyok akinek lövése sincs miért sír éppen :S

A másodiknál is csak azt a sírást ismerem fel amikor alvásra van szüksége


Én is inkább tehetetlenségem és tanácstalanságom miatt borultam ki akkor, hiszen tuti, hogy neki akkor rosszabb volt, mint nekem


(Ez már valamikor 8 hónapos kora után volt)

2017. dec. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Volt, sőt a mai napig van, pedig már 4 éves a kicsim. Néha felkel éjjel inni, vagy mert rosszat álmodott, vagy csak szimplán nem tud aludni. Ésszel felfogtam, és a mai napig is felfogom, hogy ez neki sem jó, és ő is szenved attól, hogy éppen nem alszik, de egy túlórával töltött munkanap után a 4. éjszakai ébredés bizony ki tud hozni a sodromból, olyankor azért nem vagyok a legmázasabb anyuka. Hálistennek ez már ritkán fordul azért elő, de utána mindig mardos a bűntudat, hogy nem voltam elég megértő.
2017. dec. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sosem etettem ejszaka es mindig ataludta az ejszakat. (Illetve talan az elso 3 hetben etettem 3-4 orankent,felkeltettem ha aludt).
2017. dec. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!