Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy egy 5 hónapos...

Létezik, hogy egy 5 hónapos (tápszeres) babának szüksége van a hozzátáplálásra?

Figyelt kérdés
Hiába emelem az adagját, nem eszik tőbbet. De én éhesnek látom. Van már egy gyermekem, ő 7 hós korig semmit nem méltóztatott elfogadni a tápszeren kívül. Létezik?
2017. dec. 5. 12:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi alapján gondolod, hogy éhes?
2017. dec. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Igen, létezik, 5 hosnak amúgy nyugodtan adhatsz már kaját. Mi is akkor kezdtük nagyjából. Tápszeres baba 4 honapos kortól ehet bébiételt.
2017. dec. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1, nagyon sírt evés után egyszer, csináltam még, megette. Viszont az ezutáni evésből hagyott 60 milit. Ment ez ideig, de ez volt, hol 180-at evett, hol 120-at. Gondoltam arra, hogy lehet nem éhes 180 után így próbáltam jobban húzni az időt, de akkor se evett 120-nál többet. Szóval a napi adagja ugyanannyira jött ki, emiatt tegnap visszaállt a 6x150 mili, ennek köszönhetően már éjjel is 3x kelt enni, pontban 3 óránként, simán visszaaludt evések után és a következő evésig egy hangja sem volt. Ma szopogatott mindent ami a keze ügyébe akadt, és nagyon nyűgös. Nem rág semmit, ami fogzásra utalna, hasfájáskor meg görcsösen húzza össze magát, ha éjjel kelt hasfájásra akkor látszólag aludt volna, de sokszor felsírt meg akkor is húzta magát össze, így ezeket kizárnám. Nem hagyott a dolog nyugodni ma délelőtt, csináltam neki 30 mili sinemilt. Nagyon szívesen ette, mikor elfogyott, ordított. Többet nem mertem neki adni kezdetnek. De már ez is elég volt ahhoz, hogy most legalább aludjon rendesen. Van egy kis előzmény, 1 hete tértünk át neocate tápszerre. Pár nap alatt elmúlt a hasfájása és azóta kezdődött, hogy állandóan enne. Most elég tanácstalan vagyok, tápláljam hozzá, vagy etessem 2 óránként ha kéri ha nem, lehet csak a hasfájás elmúlásával átmenetileg lett ekkora étvágya, nem tudom..
2017. dec. 5. 12:50
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a válaszotokat!
2017. dec. 5. 12:51
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Már rég hozzátaplálhatnád.
2017. dec. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

5, igen, ha tojna az ajánlásra, ami tápszeresnél is 6 hónap.


Ha eddig "hasfájós" volt, a legnagyobb hiba, ha megterheled egyből a hozzátáplálással. Sinemillel viszont kínálhatod, az biztonságos, nem számít hozzátáplálásnak sem.

2017. dec. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%
Annyira jók ezek az ajánlások, minden hónapban más ráadásul, a bébiételen ott van, hogy 4 hónaptól add, a legújabb ajánlás 6 hónaptól, nekem meg attól se lett bajom, hogy 2 hónaposan háztartási kekszet ettem és ez az összes többi csecsemővel is így volt anno. Félve adtam oda a répát és szinte minden egyebet, de szerencsére, rájöttem, hogy semmi baja nem lesz tőle, akármilyen gyümölcsöt, zöldséget, sőt gabonát adhatok neli, nem fáj a hasa, mivel ezekre nem is lehet allergiásnak lenni, túl nagy cirkusz van a kozzátáplálás körül, ráadásul egyre röbb az ételallergiás.
2017. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%
A tápszergyártóknak meg a szoptatás függő anyáknak jó. A legideálisabb 4 hó körül kezdeni.
2017. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezt esetleg meg is tudod indokolni valamivel?

(Szoptatásfüggő, bameg...)

2017. dec. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jó pár orvos szakvéleménye ez. De a saját tapasztalataim is ezt mutatják.
2017. dec. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!