Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy egy 5 hónapos...

Létezik, hogy egy 5 hónapos (tápszeres) babának szüksége van a hozzátáplálásra?

Figyelt kérdés
Hiába emelem az adagját, nem eszik tőbbet. De én éhesnek látom. Van már egy gyermekem, ő 7 hós korig semmit nem méltóztatott elfogadni a tápszeren kívül. Létezik?
2017. dec. 5. 12:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekli a kaja, amikor ti esztek, ha látod rajta, hogy figyeli az étkezéseteket és nyammog ha látja mindezt, akkor szerintem megérett a kóstolásra.

Az még hosszú idő, mire tele is lesz a kezdeti falatokkal, de legalább ismerkedik az ízekkel.


A fiam is 5 hónaposan kezdte. Kinézte a szánkból a kaját és szintén mindig sírt a 210 milik után. HÍzni se hízott már "eleget". A hozzátáplálás adott neki egy kis plusz energiát a mozgáshoz.


Jöhetnek a lepontozások. :)

2017. dec. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyobbik gyermekemmel elég rosszul indult a dolog, ezért voltam úgy vele, hogy a kicsivel mindenképpen megvárom a 6 hós kort. Meg sokmindentől fájt a hasa a nagyobbnak, igaz én a sinemilt is hozzátáplálásnak számolom, zöldséget, gyümölcsöt végképp nem szeretnék még adni, egyrészt megvárnám a 6 hós kort, másrészt ha étkezést váltok ki sinemillel, nem kapkodnék máris zöldséggel. De 1 hónapja az se érdekelte még, ha mi eszünk. Már most nyammog, nagyon érdekli.

Nem volt ma hasfájás hála az égnek, holnap kap egy kicsit többet sinemilből.

2017. dec. 5. 21:25
 13/14 anonim ***** válasza:
Miert nem kezdted el a hozzataplalast? Ennyi idos korban mar ehetne sutotokot, almat, repat...sot en mar turos babadesszertet is adtam neki. 5 hosan mar siman ette a 6hosoknak valo uveges babaeteleket.
2017. dec. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Az előző hozzászólásomban van az előzmény, emiatt nem akartam korán kezdeni. De hasfájós babánál se sok értelme van, honnan tudnám, hogy az új ételtől fáj a hasa, vagy csak a szokásos?
2017. dec. 7. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!