Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hízik a kislányom?

Miért nem hízik a kislányom?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kislányom és egyszerűen nem hízik. 7,5 kiló és 72 cm. Nem tűnik soványnak, folyton eszik (mindent, nem válogat), nincs hasmenés, hányás. Ha ránézek nem gondolnám, hogy gond van, de minden létező táblázat szerint már bőven 8 kiló felett kéne lennie. Vidám, nem aluszékony, folyton mozgásban van, de én mégis aggódom. Volt valaki hasonló cipőben? Doktornőnél is rákérdezek majd. A kislányom 2550grammal és 48 cm-rel született.

2017. dec. 13. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha állandóan mozog, akkor nem csoda, ha lassabb a súlygyarapodása. Ráadásul a születési súlya sem volt 3,5 kg, így a mostani sem várható, hogy a percintilis görbe közepén-tetején lesz. :)


Tehát ha ugyan lassabban, de folyamatosan van súlygyarapodása, nem aggódnék. Véletlenül nem nőtt mostanában hosszában nagyot? Akkor is meg szokott állni a súlynövekedés.

2017. dec. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 2 hónapban 2cm-t nőtt nagyjából és 200 grammot hízott összesen.
2017. dec. 13. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy gond lenne. Az én kisfiam ételallergiás, hasmenéses széklete volt, nagyon sokat elégedetlenkedett, nem volt egy vidám baba. A gyarapodása se volt rendben. Szóval nem csak súly, más dolgok is utaltak arra, hogy valami nem jó. Szerintem ha problémája lenne, nem lenne vidám. Valószínű ő egy ilyen alkat, nem lesz 180 cm magas felnőttként se.
2017. dec. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :) Én 160 a férjem 172 cm szóval biztos nem lesz 180 :D
2017. dec. 14. 07:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyban függ a genetikától is, ahogy írod, ti sem vagytok óriások, így valószínű, hogy ő is mindig valahol az átlagos értékek alatt lesz súly és magasság tekintetében is.


Szerintem nem kell aggódnod, egyrészt a doki úgyis szól ha azt látja, hogy gond van, másrészt ha energikus, jó kedélyű, és az étvágyával sincs gond, akkor nincs min aggódni.


(Nekem egyébként a húgom volt ilyen, ő 17 kilósan ment anno iskolába. Mára már felnőtt nő, teljesen átlagos paraméterekkel)

2017. dec. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!