Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj lehet a baba látásával?

Baj lehet a baba látásával?

Figyelt kérdés
A nagytesó bele világított a kicsi szemébe egy erős elemlámpával közelről.nagyon megijedtem.azóta követi a szemével a dolgokat ugyan úgy mint előtte.mosolyog is ha fölé hajolok.lehet látáskárosodása ettől?ezenkívül meg miből lehet tudni ha a kicsi egyáltalán vagy rosszul lát?előre is köszi a válaszokat!!!

2017. dec. 15. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te voltál az, aki tegnap is ugyanezt kérdezte csak a vakut írtál ? Csak mert ugyanaz a stílus. Nem , nem lesz baja , akkor lett volna ha orvosi lézerrel világította volna meg.
2017. dec. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg semmi baj nem történt. A csecsemőknek is van pupillareflexük, tehát ha erős fény éri őket, a szemük nem enged a retinára túl sok fényt, sőt, a zavaró ingerre be is hunyják a szemüket.

Ha követi a tárgyakat a tekintetével, néhány hónaposan nézegeti a kezét, és a játékait, a két szemén egyformán tágul és szűkül a pupillája, és ha fényképezéskor a képen pirosra sikerül a szeme, akkor mindkét szeme piros, nem kell aggódni.

Mikor már kicsit nagyobb, és pl. ölben ülve képeskönyvet nézeget, kézzel el lehet takarni az egyik szemét (csak a szeme elé tartjuk a tenyerünket, az arcához közel). Ha következetesen csak az egyik szem takarása ellen nem tiltakozik a baba, érdemes gyerekszemésznek megmutatni, mert lehet, hogy amelyik szem takarása nem zavarja, azzal nem is nagyon lát.

Másfél éveskor körül panaszmentes esetben is indokolt egy szemészeti vizsgálat, mert vannak kezelendő eltérések, amik otthon nem vehetők észre.

2017. dec. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen en voltam,csak szégyellem ugyan azt kiírni újra.azóta ezen idegeskedem.lehet inkább velem van baj mint a baba szemével ha ennyire túl aggódom....
2017. dec. 15. 09:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Túlparázod! Nyugi már! Ha elmúlt 6 hetes elviszed szemvizsgálatra és kész


(Legalábbis én csak olyan helyet tudok ahol ez az alsó korhatár)

2017. dec. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pont ez előtt az eset előtt voltunk 1 nappal.akkor MÉG minden rendben volt...
2017. dec. 15. 09:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Normál bolti elemlámpátol nem lesz baja, akkor sem ha erős, nekünk van olyan amitől lehetne, nem is tudom honnan szerezte a férjem, na azzal tilos szembe világítani, nem lehet bolti forgalomban kapni.
2017. dec. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!