Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babát ilyen hidegben...

2 hónapos babát ilyen hidegben szabad 1 órát babakocsiban levegőztetni?

Figyelt kérdés

Mára nagyon hideget mondtak, de délután muszáj valamit elintéznem, kb. 1 órát lennék a kicsimmel a levegőn.

Nem fázhat meg? Arra gondolok, hogy szívja be a fagyos levegőt, árthat a tüdejének, akárhogy is be van öltöztetve.



2017. dec. 19. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Egyhuzamban? Bocs a kérdésért, de mi az amit a szabadban kell elintézni 1 órán át? Azt simán megértem, ha valami hivatalos ügy, de az benti dolog. 2 hónapossal nem mennék így el, max. ha 2-3 részletben lenne kint. Az én 9 hónaposommal is neccesen vagyok kint annyit, már "szól" háromnegyed óra után, hogy irány haza. :)
2017. dec. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Már hogy ne lehetne. Megfelelően felöltöztetve, vigyázva hogy ha bementek ne izzadjon meg és úgy ki...

De nem -20 fok van és az egy óra se sok.

2017. dec. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Persze. Nincs annyira hideg egyaltalan. Rendszeresen kint altattam mindharom gyerekemet telen is.
2017. dec. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Nyugodtan. A babakocsit letakarod egy plusz pamut-takaróval, akkor annyira nem fagyos a levegő, nem huzatos a verda.
2017. dec. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Miért ne? Van aki rendszeresen napi kétszer viszi ki egy órára a gyerekét. Néha én is meghosszabbítom a fél órás sétát és simán elandalgunk 1-1,5 órát is. Ha úgy van, a teraszon folytatja az alvását bébiőrrel felszerelkezve :)
2017. dec. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem hivatalos ügyet intéznék, a nagylányom adna karácsonyi koncertet az osztálytársaival, nem szeretnék róla lemaradni. Oda-vissza a fő térig kb. 20-25 perc és maga a műsor is legalább 15 perc. Nyilván nem tudunk azonnal eljönni, még mindenki elköszön mindenkitől... Csak féltem a picimet is ilyen rettentő hidegben.
2017. dec. 19. 11:24
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Semmi baja nem lesz. Az én babám tavaly ilyenkor volt 2 hónapos, a legjobbakat kint a teraszon aludta, babakocsiban. Volt, hogy 2-3 órát is aludt kint, soha nem volt beteg. Nyilván jól fel kell öltöztetni és arra kell vigyázni, hogy a huzat ne vágjon be a babakocsiba.

Azért annyira nincs hideg!

2017. dec. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor mégis elmegyek a műsorra, nagyon csalódott lenne a lányom, ha kihagynám.
2017. dec. 19. 11:32
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Még nincs rettentő hideg. Majd februárban a mínusz 10.

Amúgy bizonyos északi országokban is viszik utcára a babákat. Jól felöltözteted, takaró, és mehet ;) Szélvédett legyen még, ennyi.

2017. dec. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Jól felöltöztetve, rétegesen, takaróval semmi bsja nem lesz. Egy ruhát tennék a babakocsi nyílására hogy a belélegzett levegő ott melegebb legyen. Úgy hallottam mínuszban van kis veszély , mert sz orrukban lèvő nedvessèg megfagyhat.
2017. dec. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!