Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai keléskor tápszer...

Éjszakai keléskor tápszer vagy víz ebben az esetben szerintetek?

Figyelt kérdés

A 9hónapos fiam mostanra nagyjából leválasztotta magát a cicirôl, így nem sok tejem van már. Korábban csak anyatejes volt, így a tápszeres etetéssel most ismerkedünk. Éjszaka még ébred, szopi után alszik tovább. A kérdésem, h szerintetek így, h el fog apadni várhatóan a tejem, éjszaka vizet vagy tápszert adjak neki?

Ha tápszert, annak az elkészítését hogy oldjátok meg éjszaka? Ami nekünk van, azt 70fokos vízben kell kikeverni, azt hogy hûtsem le olyan gyorsan ihatóra h közben a gyerek vár? Vagy ne olyan meleg vízben készítsem?


Mi javasoltok?


2017. dec. 20. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

úgyis le leszek pontozva de leirom..

9 hónaposan az én lányom már nem kapott. 4 hónapos kora óta volt tápszeres, mert elapadt a tejem . estére kapott fürdés után egy nagyobb adag tápszert már nem tudom milyen mennyiséget nem most volt már, és annyi. ha nappal 3-4 óránként kap megfelelő mennyiségű"ételt" és emelett,gondolom azért már a hozzátáplálás megtörtént nem szin tiszta anyatejes,általában 4 hótól már keződik a hozzátáplálás gyümölcssel, na mindegy szóval utolsó esti táp után alvás, esetleg vizzel, de ez huzamosabb ideig megy hogy éjjel is tápszereztek és vizeztek megszokja és sose alussza át az éjjelt mellesleg terhelő a gyomrának is az éjjeli etetés itatás. szóval nappal jól "megtömni" este lefekvéskor utolsó adag tpászer és pihenés. szerintem. ja és egyébként 7 éves jó súlyban lévő egészséges kislány és nem halt bele hogy 9 hónapos kora óta nem eszik éjjel :D

2017. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Elkészítheted előre is a tápszert, beteszed a hűtőbe, és megmelegíted mikor kéri. Mi születése óta így csináljuk, még megvan a gyerek. :) Viccet félretéve, az orvos is mondta már az elején, hogy nyugodtan lehet előre készíteni több adagot, és be a hűtőbe. 12 órán át simán elvan.


Nem vizet adnék neki, ha te éhes vagy, akkor te is éhes maradsz attól, ha iszol vizet. Maximum egy kicsit eltelíti a gyomrod. Aztán 2 óra múlva megint kel arra, hogy éhes. Hülyeségnek tartom ezt az éjszaka nem eszünk mottót. Az újszülött is eszik. Az 1 hónapos is eszik. Miért pont a 9 hónapos nem kaphat?

2017. dec. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Ennyi idősen már nem evett éjjel a kisfiam. Szerintem kifejezetten, ha este kapott enni, pláne, ennyi idősen már nem csak az anyatej vagy a tápszer az egyetlen táplálékuk, tehát ha este kapott rendes adag ételt, akkor nem gondolnám, hogy azért kel fel, mert éhes. Akinek kel a gyereke, akkor azt szerintem megszokásból teszi.

Ha felkel, én szerintem a helyedben semmit nem adnék neki. Figyelnék rá, hogy a vacsora tápláló legyen, ha felkel, akkor kicsit megsimogatnám, vagy akármi, mert egyáltalán nem biztos, hogy a táplálék hiánya miatt kell fel. Ha meg hozzászokott, hogy ha éjjel felkel és kap enni, akkor természetesen ehhez lesz hozzászokva és kelni fog.

2017. dec. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy érzed? Rendesen eszik is éjszaka vagy csak párat beleszív és nagyrészt komfortcicizik? Ha éhes, éjszaka ha eszik rendesen, akkor tápszert adj, ha nem eszik rendesen akkor megpróbálhatod a vizet.
2017. dec. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

2 gyerek után én azt mondom, hogy először a vízzel próbálkozz, 9 hónaposnak akár az is elég lehet. Ha úgy veszed észre, hogy éhes marad, tehát nem tud visszaaludni vagy elkezd többször felkelni éjjel akkor tápszer.

Én tápszereztem éjjel, egy idő után már tudtam, hogy pl 150mili vizet hány másodpercre kell berakni a mikróba, hogy iható legyen, soha nem melegítettem fel 70fokra majd onnan visszahűteni... Tudom, sokan mikro ellenesek, akkor kell venni vízmelegítőt vagy melegíted tűzhelyen.

Ahogy meghallottam, hogy sír a pici, mentem, kinyitottam a szoba ajtaját, hogy tudja megyek de közben már ott is voltam a konyhában, tápszer bekever és utána már etettem is. Tehát nem gyerekestül bénáztam a konyhában. :D

2017. dec. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
9 hosan mar 3x evett normalis etelt es 2x tapszert. Sosem kelt ejszaka, de ha kelt volna, akkor sem tomtem volna meg semmivel.
2017. dec. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a vâlaszokat!


Majd kipróbáljuk, nálunk mi válik be.

Azzal, h másnak ilyenkor már nem kelt a gyereke, nem nagyon tudok mit kezdeni. Nem egyformák, az enyém kel, és ezzel nekem nincs is gondom.


Kipróbálom a simizést elöször, hátha visszaalszik. De ha éhes, úgyis meg fogom etetni gondolom.

2017. dec. 20. 15:23
 8/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan etetheted de azert nem kellett volna lepontozni emiatt annyira minket :)
2017. dec. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam le. Nem csak a kérdezô tud pontozni.
2017. dec. 20. 16:50
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
A víznek mi értelme van? Hacsak nem szomjas? 9 hósan arra szoktasd hogy ne kelljen fel éjszaka mostmár enni! A szopizás meg csak kényelem mostmár mert arra szeret bealudni. 9 hósan már nem hiszem hogy éjjel éhes ha jól megeteted "szilárd" vacsorával plusz tápszer alvás előtt. Nem lenne jobb végigaludni már azt az éjszakát? Nehéz munka rászoktatni de hosszú távon nagyon megéri... különbsn 2 évesen is itt fogsz kérdezgetni ugyanerről...
2017. dec. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!