Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény torna minden áron?

Dévény torna minden áron?

Figyelt kérdés
A babám jövőhéten tölti a 3. hónapot, de a védőnőmnek már egy hónapja nem tetszik, hogy nem tudja magát hason kinyomni. Tényleg felelőtlen vagyok, amiért nem akarom dévény tornára vinni? Nekünk nincs erre havi plusz 30-40 ezrünk. Kb ennyit írt pár anyuka fb-n. Ha indokolt miért nem lehet tb által támogatott gyógytornára küldeni?
2017. dec. 22. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Háziorvos ad beutalót fejlődésneurológiára.

2. Ott kiírják tb alapon a dévény tornát ha kell. Sajnos más kérdés, hogy mikorra kapsz időpontot. De mindenképp orvosnál kell kezdeni, a dévényesek nem orvosok!

Ha a védőnő szerint kellene vinni valahova, akkor szerintem felelőtlenség ha nem viszed el.

2017. dec. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Hát mi járunk dévényre hasonló okok miatt, de meggyözödésem, hogy dévény nélkül is mindent megcsinált volna, ha várunk pár hetet, az is érdekes,hogy a környezetemben minden baba dévényezik, ha van baja, ha nincs, persze csak itthon, mert külföldön nincs dévény, ennek ellenére ott is felnőnek a babák.
2017. dec. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első is írta, a gyerekorvossal beszélj, ha aggódsz vagy ha a doki jogosnak látja a tornát, a korai fejlesztőbe kapsz beutalót, ott megnézik szakértő szemmel a babát. Ha szüksége van tornára de nincs nagy gond, be is tanítják a megfelelő tornamozdulatokat neked, amiket otthon tudtok gyakorolni, időnként pedig visszamentek kontrollra.
2017. dec. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én elvinném, nem is az a kérdés h megcsinálja-e, nyilván nem fog öt évesen is csak hemperegni...de az h mit okozhat, már más kérdés. (Diszlexia, hiperaktivitás, tanulási nehézségek, érzelmi problémák stb stb)...én a helyedben nem kockaztatnam.
2017. dec. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mit ért az alatt, hogy kinyomni?

A fejét emeli?

Alkarján támaszkodik ilyenkor?

2017. dec. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem vinném el gyógytornára, de:

1. Nem fizetősre.

2. Nem is érzem úgy, hogy indokolt lenne.

Emeli a fejét 45 fokos szögben, meg tud támaszkodni az alkarján. De néha felemeli a fejét és eldől még.

2017. dec. 22. 23:26
 7/13 anonim ***** válasza:
3 hónaposan az teljesen normális, hogy eldöl néha, kicsit túl sokat vársz tőle, 6 hónaposan majd nem dől el.
2017. dec. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért ez nincs 30-40 ezer havonta...inkább 15-20. Ha heti 1-el számoljuk és a tiétek nem olyan súlyos h heti több kelljen. Nyilván te tudod mi fér bele, de én is úgy tudom h van már tb-s Dévény plusz nálunk a devenyes tok rendes volt, mindig kérdezte ,h hogy tudunk jönni, belefér e stb. Ha nem, akkor azért ott is vannak hazi feladatok amit te is meg tudsz csinálni otthon. Én nem ezen sporolnék.
2017. dec. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8 ezer hetente, tehát havi 32 ezer.
2017. dec. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk csak 6000
2017. dec. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!