Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babát hogy szoktassa...

3 hónapos babát hogy szoktassam le az ujjszopásról?

Figyelt kérdés
Elfogadja a cumit is de ha kiesik a szájából akkor szopja az ujját. Én meg nem szeretném, inkább cumizzon . Mit tehetek?
2017. dec. 26. 08:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Sehogy. A cumit mindig keresni kell, ha kiesik a szájából, az ujját nem. Nem árt neki az ujjszopás.
2017. dec. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Anyatejes?
2017. dec. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen anyatejes.
2017. dec. 26. 09:55
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Az enyém is anyatejes és megtalálta az ujjacskáját is. Hagytam. 8 hónaposan magától elhagyta egyik napról a másikra. Elég volt neki a szopizás.
2017. dec. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
Miért jobb, ha egy műanyag vackot nyalogat, mintha a saját ujját?
2017. dec. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Azt szívesen menézném ahogy egy 3 host leszoktatsz az ujjszopásrol, majd pár év múlva kellene inkább.
2017. dec. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%
Az ujjszopást el fogja hagyni magától, amikor elkezd nyúlni a játékok után, és jobb dolga is lesz a kis kezeinek. Legkésőbb akkor, amikor felül.
2017. dec. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Azért kérdeztem, hogy anyatejes-e, mert akkor lehet, hogy többször kívánkozna mellre. A cumi és az ujjszopás pótlék.

Egyébiránt fogzás is lehet a dolog mögött, és lehet, hogy az ujjával dörzsöli... kipróbálhatsz rágókákat, de az anyamell is nagyon jól masszírozza az ínyét.

Ezt neked kell tudni, neked és a babádnak mi a legjobb megoldás.

2017. dec. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
Az én lányom félévesen szokott rá az ujjára. 4 éves és sehogy sem tudom leszoktatni róla,sztem jobb a cumi
2017. dec. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
Azért mert a cumikat általában úgy alakítják ki, h kevésbé károsítsák a fogakat, emellett később könyebb is lesz leszoktatni, hiszen a cumi elvehető, de az ujját nem tudod elvenni tőle. Nincs mindenkinek olyan szerencséje, hogy magától elhagyja, ismertem olyan ujj szopós kisgyereket, akinek az ujja is eldeformálódott a sok szopastol, meg a foga is elálló lett. Én is azon lennék a kérdező helyében h inkább cumizzon, bár ilyen kis korban folyton a szájukban van a kezük, ezzel még nem biztos h foglalkozni kell. Amúgy max azt tudom elképzelni, h valamilyen kelletlen ízű de ártalmatlan ehető anyaggal bekened, de ez elég radikális.
2017. dec. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!