Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az ujjszopásról?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 hónapos. Kb. 1 hete rájött, hogy ha nincs cici, akkor az ujját szopja. Nem éhes, szerintem csak ezzel nyugtatja magát. Cumit eddig nem használtunk. Vagy most adjak neki szerintetek? Arról könnyebb lesz leszoktatni esetleg?

Nem tudom mit kéne tennem, nem akarom hogy a szájába vegyen majd mindenféle bacilust az ujjával, majd ha mászni kezd.


2012. febr. 22. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz,ha az ujját szopja. Azt nem tudja elveszíteni,mint a cumit. Annyi bacilus nem fog ártani neki,ami az ujjáról kerül a szervezetébe. A túlzott higiénia többet árt,mint használ.
2012. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ugyan már, mi baja lesz, ha pár bacit bekap az ujjával? Semmi!

A cumi amúgy nagyobb bacigyűjtő, mert sokkal több helyen-résben telepedhetnek meg a bacilusok! S a cumit is dobálhatja össze-vissza majd, kiesik a szájából, majd hopp bekapja újra...

Amúgy ennyire nem is kell féltened a baciktól. Jó adag koszt és piszkot meg fog enni, ha majd mászik (ujjszopás és cumi nélkül is).

Sok baba szopja az ujját, és mégsem lesz semmi baja. Lehet csak elalváshoz fogja használni később, vagy még ahhoz sem.

Cumira átszoktatni felesleges, sőt az is lehet hogy nem is tudnád. Ha lányom szájába bele is akartam volna tömni, akkor is kiköpte volna, utálta a cumit.

Nem, nem vagyok cumiellenes, de szerintem egy 2,5 hónapos kisbabát nem kell leszoktatni, átszoktatni.

2012. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha mászni kezd, akkor nem nagyon fogja az ujját a szájába venni, mert foglalt lesz a keze. Ha a szájában lenne, nem tudna mászni. Egészséges, kiegyensúlyozott lelkiállapotú gyerek maga is abbahagyja az ujjszopást, bár lehet, hogy csak 5-6 éves korában, vagy később. De az is lehet, hogy sokkal előbb el fogja hagyni ezt a szokást. Nem igazán lehet megmondani.

Cumit kipróbálhatod, nem garancia, hogy elfogadja (a miénk nem tette), és annak is van hátránya, pl ha megszokja, hogy éjjel azzal alszik, és felébred, ha kiesik a cumi a szájából, s nem tudja egyedül visszatenni.

Az én kislányom másfél éves, annyi idős korában kezdte el szopizni az ujját, mint a kisfiad. Elalváshoz használja, vagy ha álmos, de pl alvás közben már nem. Fél éves korában volt valami lázzal, levertséggel járó "betegsége", de mire elértünk vele az orvoshoz és antibiotikumot írt fel, aznap estére már nem is volt baja a lányunknak. Ettől az egytől eltekintve semmi baja nem volt még.

2012. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A cumi mivel jobb?

Azon is vannak bacik, sőt játék és mászás közben is lóghat a szájában a gyereknek, ki tudja mikor szokik arról is.

Unokaöcsém 2 éves és legalább 30 cumit vettek már neki, mert elhagyja, kiharapja, túl koszos lesz stb., tehát ez sem a legjobb megoldás.

És én sem ellenzem a cumit, lányomnak is próbáltam adni megnyugtatásul (mert nagyon sírós-hasfájós volt), de piszkosul nem érdekelte őt a cumi, úgyhogy ki tudja, lehet a te babás sem fogadná el. Ha akarod megpróbálhatod, de ha ő megtalálta kisujját, akkor lehet neki ez így jó, és az fogja őt megnyugtatni.

A baciktól meg ne félj, iszonyat miket képesek megenni a babák, akkor is ha figyelsz rájuk. Kúszás elkezdésével lányom az összes ici-pici porszemet felszedte, még azt is amit én már nem vettem észre...ja, és semmi baja nincs.

2012. febr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szóval akkor hagyjam és majd leszokik magától?! Remélem minél hamarabb, nem akarom hogy a fogacskái is elcsússzanak vagy ferdüljenek.
2012. febr. 22. 15:13
 6/12 anonim ***** válasza:
Kislányom is szopizza az ujját (2hós korától),de csak ha álmos,a cumi sosem kellett neki.6hónapos múlt és van 4 foga,de egyik sem áll ki,nagyon szép mindegyik.Beteg sem volt még,pedig álandóan a szőnyegen kúszik és mindent a szájába vesz,sőt nyalogaja a szőnyeget.Egyáltalán nem bánom,hogy nem cumizik,hiszen arról nehezebben lehetne leszoktatni.Én nem aggódnék a helyedben.:)
2012. febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is az ujját szopja nagyjából 2 hónapos korától, akkor már be tudta kapni. Semmi baja nincs, már kúszik, de még semmit olyat nem vitt be a szájába amit mással ne vinne be.

Én soha nem tiltanám el tőle az ujjszopást, hisz nyugtatja őt, és csak akkor szopja amikor fáradt, ez egyfajta jelzés nekem is.

Én is szoptam az ujjam, mégis felnőttem, élek egészséges vagyok.

2012. febr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

A kis barátja aki szintén 8 hónapos, ő cumizik, és remekül néz ki a 2 gyerek egymás mellett mert míg a másik gyerkenk áték közben a is a szájában van a cumi addig az én fiam nem szopja az ujját, mert szüksége van mindkét kezére a játékhoz.

2012. febr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az ujjszopástól sem lesz elcsúszott foga...



[link]

2012. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18:02-es vagyok. A fogaim tökéletesen egyenesek.
2012. febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!