Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam át ujjszopás...

Hogyan szoktassam át ujjszopásról cumizásra a 4,5 hós babámat?

Figyelt kérdés

Nuk cumink van, szilikon. Az ujjszopást azért nem szeretem, mert sajnos ebben a hidegben, amikor sétálunk, az overálban nem tudja szopizni az ujját, ezért nem tud elaludni, csak ha nagyon kimerül a sírástól. A cumikát meg kiköpi...

Az overál kesztyűje nincs fent, de mivel elég vastag, nem tudja behajlítani benne eléggé a kezét, ezért nem tudja szopni az ujját.


Nem akarok cumifüggő babát, de praktikusabb lenne, ha az ujja helyett a cumit használná...


2011. dec. 19. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint, ha utálja a cumit, nem tudod rászoktatni. Esetleg próbálgass különböző márkákat, a lányom csak a 2-es Nuk-ot fogadta el. Mellesleg a lányom 2-4 hónapos kora közt szopta az ujját, és többet sem. Lehet, hogy simán leszokik róla.
2011. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ne azt írjátok, hogy jobb, mint az ujjszopás!


Mert nem jobb... A cumit nem kell a baba előtt hagyni, hogy bármikor a szájába tegye. És le is lehet ezért szoktatni róla.

És pl. oltás után a cumikát oda tudom neki adni, míg az ujját erővel nem tudom a szájába tuszkolni (sír, ezért mereven kapálózik a kezével)

Tapasztalat: én magam is szoptam az ujjam, még 10 évesen is!! Ezt is el akarom kerülni.

2011. dec. 19. 14:18
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Amúgy a tesója is szopta az ujját, 6 hós koráig, onnantól ő is a 2-s cumit használta. De a nagyobbikom nem köpte ki ilyen hamar a cumit, ha a szájába tettem...

2011. dec. 19. 14:20
 4/5 anonim ***** válasza:

próbálj másfajta cumit!Az én fiam szájából csak úgy repült ki az Avente,Nukos cumi!Már azt hittem nem lesz cumis mikor a Mamos cumira rákapo!Most 19 hós de még mindíg a Mam a nyerő!

Hát sztem sem azért legyen cumis mert az overál akadályozza az ujjszopásban,ez csak a legkissebb gond!Inkább azért mert azt SOHA nem tudod tőle elvenni és sajnos én is láttam már tizenéves gyereket aki még mindíg szopta az újját és hát csúfólták is rendesen a suliba,ja és el is volt deformálódva teljesen az újja!

Szóval próbálkozz másfajta márkával!

2011. dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. dec. 22. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!