Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet bírni 3,5...

Miért nem lehet bírni 3,5 hónapos babánkkal?

Figyelt kérdés
Nappal fél órákat alszik csak,utána hisztizik,se kézben se az ágyában sehol nem marad meg,az éjszakákról ne is beszéljünk,óránként felébred,szopizik és visszaalszik. Nappal szerintem kevés neki a tejem,de többféle tápszert is kipróbáltunk és egyiket se eszi meg,se cumisüveg,se itatópohár,se kiskanál. Mit tehetnék? Talán ha többet enne jobban el lenne, de hogy fogadtassam el vele? 😕
2017. dec. 29. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Foga nem nő?
2017. dec. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Nem lehet, hogy esetleg kezdődik a fogzás és azért olyan békételen?


Nem tudom mennyire ragaszkodsz a szoptatáshoz. Én bepótoltam tápszerrel, de mára már teljesen tápszeres már nem akar szopni és ez nagyon bánt.

De ha tényleg éhes lenne elvenné (hidd el). Inkább szerintem valami külső zavaró tényezőt keress, ami miatt komfortra van szüksége. Plusz 3 hónap körül van egy növekedési ugrás is. Ilyenkor többet esznek, gyakrabban így szaporodik a tej.


Plusz 1 éves korig hullamvasút arra számíts. Mire megszoknátok valamit, elkezdodik a fogzas, kuszas maszas...mindig lesz valami ami felrúgja a mar megszokottat.

Kitartást.

2017. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Növekedési ugrás lehet.

Három napra tegyél félre mindent, bújj be vele az ágyba. Szopiztasd, aludjatok, sokat legyetek összebújva. A testközelség és a gyakori szoptatás növeli a tej mennyiségét.

Nem tart sokáig, pár nap, és helyre áll a nyugalom.

2017. dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Ha eddig is ez volt a helyzet, akkor hasfájós. Vannak különféle készítmények a hasfájás ellen, Ha csak most lett nyűgös, előtte nem, akkor előttem már írták a lehetséges okokat.


De akár én is írhattam volna, mert a fiam anno csak cicit fogadott el, de alig volt tejem. Egy csomó féle cumit kipróbáltunk, egy csomó tápszert, itatópoharat, kanalat stb., de semmi. Még a lefejt anyatejet sem fogadta el cumiból. Csak az ölemben nyugodott meg. Napközben 2-3 óránként aludt 20 perceket. A hordozás megoldás volt, de napi 24 órát mégsem lehetett rajtam, szóval akkor szintén üvöltött. Ezt kinőtte, de neki alap helyzetben kellett a testi kontaktus, az anya közelsége, így könnyebben túltette magát a fogzáson vagy betegségen.


A fiam soha nem ette magát kómásra se babaként, se később, ezért mindig elég hamar megéhezett, viszont enni nem akart, inkább nyűglődött, amivel kikészített. Most egy ideje belehúzott és hajlandó többet enni, mint egy kanári.


Igazából nem találtam arra megoldást, hogy hogyan ehetne többet, vagy hogyan fogadtathatnám el vele a cumit/tápszert, mert ő inkább éhen halt, de nem fogadta el és maradt a cici meg a hozzátáplás.

2017. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok! 😊 Legelőször a fogára tippeltem én is, mert eszi a kezét egyfolytába,ha az enyémet rágja nagyon erősen ráharap,úgyhogy biztos megszenved azzal is szegénykém. Aztán gondoltam rá hogy most érik az idegrendszere és minden érdekli, nem e attól ilyen nyugtalan, a sok új inger, plusz elkezdett hasról hátra forogni, és persze ezt éjjel is gyakorolja, annyi mindenre gondoltam már :/ a hasfájást nem zárom ki, az elején elég hasfájós volt,de mostanra múlik szerencsére, több mindent kipróbáltunk rá,tornáztattuk, de szerintem már nem az a gond. De arra viszont gondoltam már hogy nem lehet hogy tejfehérje allergiás és bántja a kis beleit? Elég sűrűn megemésztetlenül jön ki belőle a tej,amire mindig azt a választ kaptam hogy túletetem, de nem úgy néz ki mint aki túl van etetve :/ kedves utolsó,akárcsak az én fiamról írtál volna,dettó ugyanilyen,bízom a hozzátáplálásban én is,hátha akkor összekapja magát kicsit
2017. dec. 30. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!