Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kisfiam leesett a...

5 hónapos kisfiam leesett a matracunkról, vigyem-e orvoshoz?

Figyelt kérdés

Annyira útálom magam most és itt bőgök a gyerek felett.


A bal kezemben gyulladás van emiatt nem bírom emelgetni. Letettem a matracra, eveshez keszülődtünk, annyira álltam fel, hogy egy büfögős ruhát elővegyek ő meg utánam gurult és paff.


Kb. 30 cm-t eshetett matatracon alszunk a földön és egy vastag szőnyeg van a padlón arra esett.

Elkezdett sirni, de ahogy felkaptam megnyugodott szinte azonnal.

Utána már mosolygott, kicsit nevetgélt is, megitta a tejét és most alszik.


Semmi külsérelmi nyomot nem találtam, semmi sérülést a fején.

A légzése normális, a mellkasa ritmikusan emelkedik-süllyed.

Hányás eddig nem jelentkezett, szeme normális, végtagjain törés nincs.


Természetesen a következő 72 órában szigorúan megfigyelném.


Elegendő-e ez és ha nem tapasztalok semmi változást mint étvágytalanság, sírás, aluszékonyság? Csak folytatja a baba a tovabbi játék/eszek/alszok ciklusát?


2017. dec. 29. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell orvoshoz menni vele. :)
2017. dec. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megertem az aggodalmat de nyugi, nagyon valoszinu hogy semmi baja. Az enyemek magasabbrol is estek :(
2017. dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
30 centiről nem lesz baja, nyugi
2017. dec. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

9 hónapos volt a babánk, amikor a 40cm magas ágyról legurult hajnalban. Én rohantam be vele az ügyeletre, ahol semmilyen eltérést nem tapasztaltak. Viszont az ambuláns lapján szerepelt, hogy mikor kell mindenképp visszavinni:

Aluszékonyság (nehezen ébreszthető fel, könnyen visszaalszik), megváltozott viselkedés, fokozódó fejfájás, beszédzavar, végtag zsibbadás, ismétlődő hányás, pupillák tágulása, fényre nem szűkülése, görcsös rángás, a sérülés helyén gyorsan növő duzzanat, fülből, orrból víz-szerű, vagy véres, szalmasárga váladékcsorgás, érzés zavar, végtag gyengeség.

2017. dec. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Megmondom őszintén az tartott vissza csak, hogy ilyen eseteknél (külföldön élünk) éretsítik a gyermelvédelmiseket és kirendelnek egy családlátogatót.


Így is szarul érzem magam és nem takony részegen fetrengtem vagy bedrogozva. Nem kell hogy valaki minden héten emlékeztessen erre legalább 3 hónapon át.


Nyilván ez lehet önzőségnek hangzik, de elég démon a lelkiismeretem.

Ha bármi jelét látom/érzékelem sérülésnek természetesen gondolkodás nélkül megyek vagy mentem volna.

Elsösegély nyújtáson részt vettem azokat amiket ott tanultak végignéztem rajta és természetesen továbbra is figyelem.

De ha minden rendben nem szeretnek bekerulni a nagykonyvbe mint "valószínűsíthető gyermekbántalmazó".


Plusz csesszek meg mert július óta nem voltak képesek megoldani a kézfájdalmam és mióta rendszeresen emelgetem a babót egyre rosszabb. De nyilván ez sem nem enyhítene a lelkiismeretemen, sem nem számítana ha tényleg baj lett volna.

Remélem rendben lesz.

Felkelt szépen eljátszott, 2 órára rá megitta a tejcsijét és most nyomja a loraesti szundiját. :)

2017. dec. 29. 17:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok

Örülök, hogy minden rendben vele, biztos nem is lesz semmi gond. Minket is megmosolyogtak a kórházban, mikor bevittem, de neki a mozgása sem volt tökéletes, úgyhogy jobban aggódtam. :)

A tüneteket is azért írtam le, mert én is ezeket figyelem most már, ha mondjuk neki esik valaminek fejjel, hogy ne menjünk potyára.

Abszolút megértelek, tényleg hajmeresztő dolgokat lehet olvasni a külföldi (főleg norvég) gyermekvédelmi rendszerről. 😕 pedig egy ilyen eset szinte mindenhol előfordul még a legnagyobb odafigyelés mellett is.

2017. dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi gond, ne aggódj. :)
2017. dec. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem hangzik veszélyesnek, ezt vedd csak egy kis jelnek a jövőre vonatkozóan, sose téveszd szem elől.

Mondom ezt úgy, hogy tudom, milyen nehéz minden pillanatban figyelni... Enyém sajnos nagyobbat esett, mikor bohóckodott. Túl vagyunk pár eseten, amit megúsztunk, igazi ugrató bajnok, elég volt kicsit arrébb mennem, még láttam is, csak elérni nem tudtam, a szó kevés volt.... Légy résen mindig, sosem tudhatod. Én anno egy hónaposan fordultam le a pelenkázóról, na arra se számítottak!

2017. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is kb. ennyi idős volt mikor lefordult az ágyról. Nagyon megillyedtem, azt hiszem pont akkor volt esedékes a tápszer iratása is így elvittük magunkkal. Kétségbe voltam esve, hogy eltört valamilye stb. A gyerekorvos jót mosolygott rajtam.
2017. dec. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer, jelentem él és virul.

Nagyon megijjesztett. De okulva a ebbol tegnap a matracán hagytam a földön, szépen játszott a konyhában voltunk én pedig főztem.

Mikor elfordultam elöblíteni egy tálat arrébb gurult, a matracról le a padlóra. Szóval mostmár a földön lesz mindig.

Boldog új évet mindenkinek!

2017. dec. 31. 05:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!