Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babátok érkezése után...

Első babátok érkezése után éreztétek azt, hogy mennyivel könnyebb volt az életetek nélküle?

Figyelt kérdés
Elképesztően szeretem a gyerekem, de meg szokott fordulni a fejemben. Ilyenkor szörnyű bűntudatom lesz. Még csak 2 hónapos és már ilyenek jutnak az eszembe. Ez persze nem azt jelenti, hogy odaadnám bármiért is vagy megbántam volna, hogy vállaltuk, csak eszembe jutnak a régebbi idők.
2017. dec. 31. 18:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
Nem.
2017. dec. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Igen és színtiszta tény, hogy könnyebb volt.
2017. dec. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Igen, tényleg sokkal könnyebb volt. De üresebb, céltalanabb és bolodgtalanabb is :)
2017. dec. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem igazán mondanám, hogy könnyebb volt, inkább más. Sokat dolgoztam, állandóan pörögtem. A gyerekkel meg mázlink van, nyugodt, kiegyensúlyozott (9hós). De szerintem természetes, amit érzel, ne legyen bûntudatod! :)
2017. dec. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Akkor nem, előtte rengeteget dolgoztam, szerettem otthon lenni vele. Most 7 éves és van egy 3 éves öccse, na most érzem, de ha nincsenek velem vagy alszanak, akkor meg hiányom van.
2017. dec. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Igen, 8-9 hós korában, mikor a folyamatos 3-4 órás alvástól estem össze és egy mondatot nem tudtam elakadás nélkül végigmondani. De a fura, hogy nem is pont a gyerek előtti időkre gondoltam, hanem a szingli életemre, évekkel azelőttről. Soha nem bánom-bántam én se a gyermekeimet, imádom őket de tény, hogy könnyebb volt régen.
2017. dec. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Igen megszaporodtak ma a "gyerekem van, itt a vilàg vège, az èletemnek annyi" kèrdèsek...


Ennyien bánkódnak, vagy ezt mind ugyanaz az egy ember kèrdezi??

Megváltozott az èlet persze, de nem gondoltam soha, hogy akkor most a kardomba kène dőlnöm, ès innnetől csak a pelenka- babucika kombóban èljek. Nèmi átszervezèssel, nagyjából ugyanazt az èletet èljük, mint előtte. Csak helyet csinátunk benne a gyerekeinknek,nem pedig alájuk rendeltünk mindent!

2017. dec. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Az elsőnél még nem. A Másodiknál már érzem... sok minden változott, kevesebb segítségem lett... nyűgösebb baba mint az első... öregebb lettem.

De ami miatt nehezebb, kétfelé kell fejben tartanom a dolgokat. Nehezebb összehangolni a feladatokat.

De nem adnám semmiért se őket!!!!! :-D

2017. dec. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
7%
Igen, és ahogy telnek az évek egyre üresebb és céltalanabb az életem
2017. dec. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Igen, az elso hetek kialvatlansagai dobbentettek ra, de amint kialalkultak a dolgok es konnyebb lett, mar maskepp ereztem. Szerintem te is csak kimerultel az anyasagban.
2017. dec. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!