Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babátok érkezése után...

Első babátok érkezése után éreztétek azt, hogy mennyivel könnyebb volt az életetek nélküle?

Figyelt kérdés
Elképesztően szeretem a gyerekem, de meg szokott fordulni a fejemben. Ilyenkor szörnyű bűntudatom lesz. Még csak 2 hónapos és már ilyenek jutnak az eszembe. Ez persze nem azt jelenti, hogy odaadnám bármiért is vagy megbántam volna, hogy vállaltuk, csak eszembe jutnak a régebbi idők.
2017. dec. 31. 18:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
57%
Nem. A "baba" már 2,5 éves, de én sosem éreztem, hogy nehéz lenne anyának lenni, nem azért, mert mintagyerek, vagy mert annyira szuperanya vagyok, csak úgy jól élem meg az egészet, nekem nagyon pozitív élmény. A sok ijesztgetés után én sokkal nehezebbre számítottam. Más volt, de azt semmiképp nem mondanám, hogy könnyebb, nem érzem úgy. Viszont gyerekkel határozottan jobban érzem, hogy van értelme az életnek, a mindennapoknak.
2017. dec. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
59%
Persze, hogy éreztem, hisz tényleg könnyebb az élet gyerek nélkül. Nem bántam meg, szeretem őket, én is sokat fejlődtem általuk, de nagyságrendekkel nehezebb mint gondoltam. Kettő van és kevés a segítség.
2017. dec. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
58%
Az első pár hónap nagyon nehéz volt. Mégis azt éreztem minden sírásnál (főleg amikor éjjel már negyedszer kezdett sírni), hogy nagyon sokat küzdöttünk érte a párommal, és nem csinálnám vissza, hiszen hatalmas boldogsággal töltött el, amikor hosszú évek után sikerült.
2017. dec. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nálam nem vizválasztok a gyerekek.

Gyermek elott az eletem fobb vonalakban, nehéz pártalálás, kegyetlen szakitasok, de titanic/bonny es clyde tipusu emlékek, ugrálás egyik rossz melohelyrol a masik rosszba, egy ev alatt atlagosan 5-7 munkahelyem volt, hol itthon, hol kulfoldon, stb

Gyerekek utan, nincs parkapcsolati mizeria, gyötrelmek, de filmbe illo élmények sem, lehetetlen lenne munkahelyeket dobalni, költözni osszevissza mint anno, de cserébe egy munkahelyen/egy lakasban vagyok evek ota.


Az erzelmi allapotom kb detto ugyanaz mint gyerekek elott. Hol fent hol lent, néha ketsegbeesve, neha reménykedve, neha boldogan. Mondhatni minden ugyanaz, csak a háttérkép más. Habár kicsit nyugodtabb is, hogy Nincsenek szélsőségek az életemben. Pl drámák, vagy hatartalan boldogsag vagy szenvedes, utazás költözes az ismeretlenbe, stb, egyfalyta lecsendedult stagnálás, de belul az erzelmek kb ugyanazok mint korabban

2018. jan. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
27%

Egy pelda, kb annyi valtozott, hogy nem azon idegeskedek hogy kulfoldre lekesem a vonatot, hanem hogy pl kiontotte a gyerek a csapba a (nekem)méregdrága mososzerem.

De szoval ugyanazokat élem meg ma is mint gyerek elott.legyen az akár negativun vagy pozitivum, vagy barmi

2018. jan. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Igy indult nálunk ujév első napja. Mi ebben a lepontoznivalo? Gyerek elott sem volt rózsásabb az életem. Én csak errol irtam.
2018. jan. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én arra jöttem rá az évek alatt, hogy mindössze nem a megfelelő emberrel és helyzetben vállaltuk a gyerekeket. A legkisebbet már a második férjjel vártuk egy nyugodt rendezett háttérben. Ő sem egy angyal, sőt kifejezetten problémás kisbaba, mégis jobban viselem mint anno a tesókat akik pedig mintababák voltak. A saját lelkiállapotunk és környezet tényezői is nagyon meghatározóak abban, hogy éljük meg. Mi is szoktuk mondani, hogy könnyebb lenne a napi logisztika és minden egyéb ha csak ketten volnánk, de ez sem teljesen igaz, mert azelőtt lehetetlennek tűnő dolgokat simán megoldunk, mivel a gyerekek miatt muszáj :) sok mélypont után én hihetetlen erőket tudtam magamban mozgósítani.
2018. jan. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!