Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves kisgyerekre elég ennyi...

2 éves kisgyerekre elég ennyi ruha ködös időben (kb.2-4 fokban)?

Figyelt kérdés

Hosszú ujjú body, vékony harisnya, egy rövid ujjú póló, egy hosszú ujjú póló, kötött pulcsi, sál, sapka, kesztyű és egy polár overál?


Az nem kérdés, hogy az aláöltöztetés több réteg és ezért soknak tűnik, de a lényeg, hogy ezekre felül nem dzseki vagy pufi overál jön, hanem egy vastagabb polár overál, így is elég?


2018. jan. 8. 08:33
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy nem babakocsiban ücsörgéshez, hanem kinti játékhoz, mozgáshoz.
2018. jan. 8. 08:36
 2/27 anonim ***** válasza:
32%
Én a téli overált adtam még. Nem tudom, mit takar a polár, ha tényleg ezt a szelet, vizet áteresztő anyagot, mint a polárpulcsi, akkor szerintem kevés.
2018. jan. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%
hű,nekem ez inkább soknak is tűnik..!kivéve ha biciklivel jöttök-mentek
2018. jan. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
A téli overál nem száradt meg reggelre sajnos. Ugyanakkor az alá nem adtam volna ennyi réteget. Ez egy vastagabb, jó minőségű polár anyag, szél nincs, ha letottyan a nyirkos földre, ennyitől átázni nem fog. A bölcsibe odafelé reggel nem volt gond, mert hordozóban vittem, azon aggódom inkább, hogy ha kiviszik őket az udvarra 10 óra körül és a köd addigra nem oszlik fel (úgy tűnik, nem fog), akkor elég lesz-e ennyi....
2018. jan. 8. 09:32
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

szerintem még egy bundazsák hiányzik...

Jézusom Agyonöltöztetted azt a szegény gyereket..

Mibe fogod öltöztetni ha odakint netalán -15 fok lesz???

Azt szokták mondani a gyerekre egy réteggel kell több ruha mint ránk. Öltözz már fel te igy és menj ki kiváncsi lennék te hogy birnád igy beöltözve.

Pont emiatt fog megfázni hogy túlöltöztetted mert ha levetkőzik az izzadt póló ráhűl majd.

ne öltöztesd agyon !!!!

2018. jan. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor a hátát meg szoktam nézni még a 2 évesemnek is, mert mindig mindenre nem a válasz. (Nyáron vörös volt a feje de nem, neki nincs melege.... hogyne)

Egyébként overált ritkán adtam még rá idén. Bélelt nadrág + rövid ujjú body + vékony vagy vastag pulcsi, 4-5 fokban vékony ha nincs szél + télikabát + sapka, sál, bakancs. Rohangál annyit, hogy ez így jó szokott lenni. Ha hideg is van meg sok a víz, akkor adok rá overált mert szívesen pocsolyázik illetve minuszokban. De ettől lehet a te kicsid fázósabb, ezt csak te tudhatod.

Egyébként nekem nem tűnik kevésnek ennyi aláöltöztetéssel a polár overál, de kevesebb réteggel is melegebb a téli.

2018. jan. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az az egy biztos, hogy túl nem öltöztettem. Aki ezt írta, annak válaszolom, hogy itt 2 fok van jelenleg és nem süt a nap, nyirkos, ködös az idő. A gyerekem 20 cm-rel a beton fölött fog motorozni, hideg hintán fog ülni, stb. Ezért az általam viselt egy réteg nadrághoz képest nem sok a harisnya + polár overál. Ha Te, kedves válaszoló egy polárpulcsit vennél fel ilyen időben kabát helyett, akkor az alá nem vennél fel egy kötött pulcsinál többet? Szerintem igen, ahogy én is, éppen ebből indultam ki, de bizonytalan voltam, és köszönöm, hogy megnyugtattatok.

2018. jan. 8. 10:01
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem értem azt a kérdést, hogy mibe öltöztetem majd, ha odakint -15 fok lesz...... komolyan azt gondolod, hogy a polár overált arra az időjárásra kéne tartogatnom? Komoly hidegben téli overált kap és az alá egy vagy több vékonyabb vagy vastagabb réteget attól függően, hogy hóban hempereg vagy száraz hideg időben sétálunk.


Én értem, hogy szokás kicsit megszurkálni a kérdést feltevő anyukákat itt a GYK-n, tartottam is a válaszoktól kicsit - szerencsére ok nélkül:) - , de azért érdemes elolvasni magát a kérdést. Polár overál alatt 3 póló vékonyságú réteg + egy pulcsi, és fagypont közelében ezért megbetegítő túlöltöztetést kiáltani szerintem nagyon erős túlzás..........

2018. jan. 8. 10:09
 9/27 anonim válasza:
90%
Nem a polárpulcsival van gond, hanem az alatta lévő 128 réteggel. A gyereknek sem kényelmes, ha alig tud mozdulni a ruhák miatt.
2018. jan. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Értem. De ez szerencsére nem áll fenn. A body adott. Arra kapott harisnyát, és egy fodros aljú kis pólót, ebben van a bölcsiben, mindig hasonlóan van öltöztetve, ez bevált, nem kényelmetlen, nem túl meleg neki és a többi kisgyerek is hasonlóan van öltözve (kislányok harisnya, body, kisruha; kisfiúk body + kantáros kisnadrág többnyire), nincs eszement kánikula szerencsére a bölcsiben.


Aki ma téli overálban jött, az a benti ruhára kap egy pulcsit, és arra az overált, amikor kimennek. Az enyém a vékony overál alá a többiekhez képest csak 1 plusz réteget kap, ami abszolút jogos, ha a téli overál-polár overál vastagságbeli különbségét nézzük.

2018. jan. 8. 10:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!