Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is be volt parázva második...

Más is be volt parázva második gyerek előtt?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttünk, lassan jöhet a kistesó. Direkt megvártuk azt az érzést, amikor mindketten szeretnénk még egy gyereket egymástól, nem pedig "csak" testvért a lányunknak. Eljött, kb. 3,5 év lesz köztük. És most, hogy kimondtuk, hogy jöhet, beparáztunk. Akarjuk is, de aztán ránézünk a kislányunkra, és olyan félelem van bennünk, hogy vajon jól fogja-e viselni, hogyan reagál majd, hogy nem egyedül van. Olyan, mintha picit lelkiismeret furdalásunk lenne. Mindkettőnknek van egyébként egy húga, tehát tudjuk, hogy azért ez nem a világvége, de mégis...

Lehet még valakit ugyanígy szeretni? Rendesen nagyobb dilemma, mint anno az első. Másnak is voltak ilyen kételyei, vagy mi vagyunk csak ilyen bénák?


2018. jan. 12. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Nem.
2018. jan. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem volt, mindenképpen 2 gyereket akartunk, meghatározott korkülönbséggel, amit hónapra pontosan sikerült is megvalósítani.

Hogy lehet-e ugyanúgy szeretni? Lehet, hogy csúnya amit írok, de amíg a nagyobbat (lány) szeretem, addig a kicsibe (fiú) szinte szerelmes vagyok!

Nem volt féltékeny a nagy, tök jól fogadta a kicsit, most hogy már nagyobbak (4&2) és tudnak együtt játszani persze vannak kisebb balhék -mert ugyanazzal akarnak sokszor játszani-, de ez természetes. Amúgy nagyon szeretik egymást!

2018. jan. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen amúgy, lehet azért érezzük ezt mert egy ideig úgy voltunk vele, hogy nem akarunk többet, és nemrég változott ez meg. Szóval nálunk nem az volt, hogy tuti akarunk kettőt.
2018. jan. 12. 08:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi k mindig is 2 gyereket akartunk. Mikor megszületett a lányunk, cseperedett rájöttünk h igen nehéz eset. Így hiába a terv (h nem megyek vissza dolgozni, kis korkülönbség lesz a 2 gyerkőc között) mégis úgy döntöttünk kell még idő nekünk is és a lányunknak is. Így csak most tervezgetjük a tesót. Nekünk is vannak félelmeink. Nem hiszem h ez akkora probléma lenne.

Tudjuk h a lányunk nehezen fog alkalmaszkodni (mint minden máshoz is) de vágyunk egy kisbabára.

Ez egy teljesen új helyzet, és persze félünk is h helytállunk e. Aggódunk a lányunk miatt is, hiszen eddig ő volt csak nekünk.

De úgy gondolom ezzel is megbirkózunk :)

Ne aggódj, szerintem normális ha az ember fél a változástól.

2018. jan. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon akartam a tesót, amikor terhes lettem, jól beparáztam, pontosan ugyanilyen gondolataim voltak. Már elmúlt 1 éves. Lehet ugyanúgy szeretni mindkettőt, ne aggódjatok!
2018. jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!