Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti adjátok rendszerességgel a...

Ti adjátok rendszerességgel a d vitamint a gyereketeknek (másfél évesnek)? Én nem adom már fél éve. Gond?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 10:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
3 csepp minden este,22 hónapos.
2018. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%
Nagy felelotlenseg amit csinalsz, konkretan az egeszsegevel jatszol.
2018. jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan gond, igen. A D-vitaminnak a gyermek csontképződésében van fontos szerepe, így végig a várandósság alatt, szoptatás alatt az anyának, majd a gyereknek minimum 3 éves koráig ajánlott szednie. Csodálkozom, hogy erről nem informáltak az egészségügyi dolgozók, de ez is csak azt mutatja, hogy mennyire nincs még benne a köztudatban. Persze valószínűleg a mi szüleink sem adták nekünk a D-t és valószínűleg többségünkben ez nem tett nagy kárt, de ha már ennyivel előrébb lépett a tudomány, használjuk fel az új ismereteket.

Az ősztől tavaszig a napsütés hiánya miatt kialakuló D-vitamin hiány ez esetben egy más kérdés, az mindenkinek szükséges, miközben a gyerek egész évben zajló csontfejlődéséhez ezen felül kell D-vitamin.

De van erről sok cikk és ajánlás a neten.

2018. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves, napi 2 cseppet kap este. 8 éves heti 3-4x napi 3 csepp (van amikor elfelejtem).
2018. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 12. 21:34
 16/27 anonim ***** válasza:
64%
adom, bár nem naponta, hanem hetente 2x, így sikerül nem elfelejteni és a doki szerint teljesen rendben van, így is lehet adni
2018. jan. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
59%
Bocsánat, hogy idepofátlankodok, de teába vagy a vizébe bele lehet tenni a vitamint babának?
2018. jan. 14. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
46%
Zsírban oldódik. Ha még anyatejes, akkor kiskanálba kell fejni pár csepp tejet és bele cseppenteni a d vitamint. Ha tápszert/tejitalt/kakaót stb iszik, akkor abba célszerű beletenni.
2018. jan. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
66%

Előző, ne haragudj de orbitális sületlenséget írtál, ugyanis a D vitamin már eleve úgy kerül forgalomban hogy olajban van feloldva. Ha láttál már Vigantolt, akkor tudod hogy olajos , tehát az egy olaj és abban van a D vitamin. De a gyengébbek kedvéért rá van írva a dobozra is.


Aki kérdezte mibe kell rakni, én úgy csinálom hogy reggelente rá csepegtetek a gyümölcsre arra falatra amit bekap, folyadékba azért nem jó tenni mert a pohár vagy üveg szélén megmarad tehát nem kapja meg mindet. Cumira, hogy cumisüvegre is szokták még csepegtetni tehát lényeg hogy az egész közvetlenül a szájába kerüljön.

2018. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszodat utolsó! Én voltam a pofátlankodő 😂😂
2018. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!