Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti adjátok rendszerességgel a...

Ti adjátok rendszerességgel a d vitamint a gyereketeknek (másfél évesnek)? Én nem adom már fél éve. Gond?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 10:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
85%
Hát érdekes amit én adok, arra az van írva, hogy anyatejbe vagy tápszerbe vagy az ételébe kell tenni, és rá van írva, hogy ZSÍRBAN oldódik! Nem magamtól találtam ki!
2018. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
10%

Melyiket adod ?

Ha legalis magyar gyogyszer fent van a neten a tajekoztato szo szerint, megmutathatod, hol irjak.


Hiaba eroskodsz, zsirban oldva kerul forgalomba, de kell egy alapveto intelligencia ezt megerteni...

2018. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt kicsit összekeveredett két fogalom. A D-vitamin önmaga hivatalosan "zsírban oldódó vitamin". Ilyen még az A, K, E - szokták is ajánlani, hogy úgy jegyezzük meg, hogy "DEKA-vitaminok" - ez négy különféle, zsírban oldódó vitamin. A többi vitamin - pl. C, B - VÍZBEN oldódó vitaminok.


Tehát a D-vitamin "zsírban oldódó vitamin", de ez nem az adott készítmény hordozóanyagára utal!


Természetesen a legideálisabb hordozóanyag egy zsíroldékony vitaminnak valamilyen zsír/olaj, ami majd segíti a felszívódását. Ugyanígy a vízoldékony vitaminok számára a víz a kézenfekvő szállítóközeg.


Tehát nincs ellentmondás aközött, hogy egy vitamin zsíroldékony és olaj a hordozóanyaga, hanem ez utóbbi észszerűségi okok miatt következik a zsíroldékonyságból. Nyilván egy olyan anyag nem válhat hordozóvegyületté, amiben nem is oldódik az adott hatóanyag. Egy zsírban oldódó vitamin a vízben úgy viselkedhet mint egy gumilabda: szinte semmilyen kapcsolatba nem kerül a vízzel, így nem garantálható, hogy eljut majd rendeltetési helyére.

2018. jan. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
34%
Próbáld már ki, hogy bele cseppented egy pohár vízbe a d vitamint! Nem fog benne elvegyülni. Én is tudom, hogy már fel van oldva maga a vitamin olajban, de azért kell “zsíros” ételbe/italba tenni, hogy elvegyüljön, feloldódjon benne!
2018. jan. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 akarkizoltan56 ***** válasza:
0%
Nem kell szedni,hanem ki kell menni napozni.delben.rengeteg D vitamint kapsz,ingyen.
2018. jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 25-ös, hogy ez másnak miért nem jut eszébe?!?


Történetesen felénk ma tényleg süt a nap, de maximum 0 fok van. Ha a gyerekeimet most kivinném, akkor a sapka, sál, kabát, kesztyű alól a tenyérnyi kis arcuk lógna ki, amin nem sok napfényt tudnak felszívni. Ráadásul, mint az átlag 3 és 1 évesek, délben húzzák a lóbőrt. Marad a napi 1-2 csepp Vigantol.

2018. jan. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
94%
Persze és egyél meg napi 5 kg almát és akkor C vitamin se kell külön. Nagyon reális.
2018. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!