Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babát etetőszékben...

4 hónapos babát etetőszékben etetni?

Figyelt kérdés

Én még csak most várom az elsőt, de már egy rakás könyvet elolvastam...

Egy rokonomnak a babája most kb 4 hónapos, tápszeres. Jó ideje sosem ölben etetik cumisüvegből, hanem babaszékben, épp csak tartják neki az üveget.

Neves pszichológusok szerint ha már valaki nem tud szoptatni, akkor is legjobb ölbe venni a babát etetéshez, így tud kialakulni ugyanaz a kötődés, mint a szoptatott baba és anyukája között.

Persze a rokonnak nyilván nem szólok bele az életébe, ő úgy csinálja ahogy akarja, én is úgy fogom a sajátommal, csak furcsának érzem... Babakocsiban tolja, ha vinni kell, akkor sem kézben viszi még az autóig sem, hanem hordozóban.


2018. jan. 23. 14:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%
Mit érzel furcsának a babakocsiban? Ha a hordozás mindenhatóságára célzol, kicsit gondold át, mennyivel más a baba gerincének a mózesban (sokkal egészségesebb!), és mennyivel jobb az arcodat, mosolyodat, mimikádat látnia séta közben, mint a tarkód vagy a lapockáidat.
2018. jan. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik normális választ adtak!

Nyilván nem tapasztaltam, mivel még nem született meg a babám, és azért kérdezek, mert amit olvasok, szemben áll azzal, amit látok, nem kell bunkónak lenni.

Nekem akkor is nagyon fura, hogy 2 emeletet hordozóban viszi le, aztán átrakja a babkocsiba. Sokat vagyok velük, de szinte soha nincs kézben, nincs ölelgetve a baba, mindig csak rakják egyik helyről a másikra.


Akiknek meg sikerült bunkón válaszolni, azoknak csak annyi, hogy remélem, a gyereketekkel türelmesebbek vagytok, és biztosan nektek elsőre minden természetes volt, és mindent tudtatok azonnal, és semmi olyat nem olvastatok vagy csináltatok, ami végül hülyeségnek bizonyult ellenben az olyanokkal, mint én, akiknek tanulást igényel egy gyerek testi és érzelmi gondozása...

2018. jan. 23. 16:18
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj, de te meg már most, gyerekszülés ELŐTT is bírálod a rokonodat! Kérdésnek álcázod hogy bíráld és kibeszéld, ez nagyon nem szép dolog. Ráadásul logikátlan dolgokkal....hadd vigye hordozóban, mi baja lesz tőle? Nyilván attól még szeretgeti ő is!

Az anyukák alapjáraton mocskos gusztustalanul tudják bírálni egymást amint gyerekük születik, hogy xy ezt vagy azt milyen rosszul csinálja szerintük (persze ma született báránykaként adják elő), de az hogy Neked még meg sincs a gyerek de már ezt teszed, hát ez nagyon komoly..

2018. jan. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a rokon fricskázása lett volna a cél, csak szimplán megírtad volna hogy ezt meg azt olvastad, ki hogy csinálta? De te a rokonodat hozod fel minden kommentedben, nyilvánvalóan azt sugallva hogy mennyire szarul csinalja szerinted.
2018. jan. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Mivel nála látom az ellentétet... De kötekedjetek csak nyugodtan, nagyon nem izgat
2018. jan. 23. 16:40
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedés, hanem eleg egyértelműen áztatni próbalod a rokont, de mindegy is.

A lényeg hogy amiben eteti, megfelelő, a kötődés meg nem attól alakul ki hogy mennyit cipeled, hanem hogy beszélj hozzá és teremts vele kapcsolatot.

2018. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%
Hidd el, sokkal biztonságosabb hordozóban vinni 2 métert is, nemhogy 2 emeletet. De majd úgyis meglátod, ha meglesz a tiéd. Amúgy etetőszékben is lehet etetni (bár ugye ez valóban pihenőszék), ha dönthető a támlája. Nem olyan kényelmes neki, de míg azt a pár falatnyi kaját elmajszolja, addig nem lesz baja a gerincének.
2018. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
88%

Jaj Kérdező, buta vagy, mint a föld és mellé még rosszindulatú is. Tökéletes kombináció.

Nem a mi gyerekeinket kéne féltened, inkább a saját dolgoddal kéne törődni.


Majd a te gyerekedet hordhatod magadra kötve 24/7, nevelheted annyira kötődve, ahogy csak szeretnéd. De azt már jó, ha most megtanulod, hogy nem illik kibeszélni más anyukákat és bele sem kell szólni az életükbe.

2018. jan. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hordozoba azert is jobb levinni,mert akarmi van azt le tudod tenni a foldre.de a gyereket magaban csak nem fekteted le a hideg kore..ugyebar.plusz a hordit a kezedre "akasztod" es sokkal biztinsagosabb,kenyelmesebb ugy cipelni a gyereket mint hordi nelkul vastag overallban plusz anyukan a vastag telikabatban.csuszik,nem erzed annyira a gyereket es sorolhatnam.

De ahogy mar irtak,majd megtapasztalod.

A pihiszekben etetesrol annyit,hogy az en gyerkocomet sem tudtam olben etetni mert nagyon izzados volt,es osszeragadtunk.igy kenyelmesebb volt mindkettonknek ha az agyon fekve,kesobb pihenoben majd dontheto ueteto szekben etettem.

Plusz ha elaludt a kezemben ugy elzsibbadtam,hogy a fel karomat nem ereztem.

Es nem minden gyerek szeret olben leni sokat.szinten az en gyerkocet tudom felhizni peldanak.tok jol elvolt a jatszoszonyegen,kesobb habtapin a foldon.magatol el is aludt.kezben feszengett eleg hamar.

2018. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 4 hónapos, csak éjjel tudom kézben ölelve etetni, nappal túl izgága hozzá. A pihenőszék jó megoldás de nekem túl alacsony. Mi a szopipárnát választottuk, az megemeli a fejét picit, tartja a hátát, de még így is elficánkol néha evés közben. Illetve így marad egy szabad kezem, bármire amire szükséges pl én is meg tudok reggelizni míg ő eszik vagy meginni a kávémat.
2018. jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!